SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trzech nowych naczelnych w Polska Press

Marcin Zasada, Tomasz Dworzańczyk i Krzysztof Nowacki obejmą stanowiska redaktorów naczelnych w Polska Press. Wyłoniono ich w ramach szerokiej rekrutacji prowadzonej przez wydawcę. Wcześniej wydawca ogłosił nazwiska pięciu innych szefów redakcji. 

Siedziba Polska Press, fot. PAP/Marcin Obara Siedziba Polska Press, fot. PAP/Marcin Obara

W ostatnich miesiącach Polska Press zwolniono niemal wszystkich redaktorów naczelnych dzienników regionalnych firmy. Swoje stanowiska zachowało trzech spośród kilkunastu - to szefowie „Nowej Trybuny Opolskiej”, „Echa Dnia” i „Polski Metropolii Warszawskiej”. Polska Press Grupa w związku z tym rozpoczęła otwarte rekrutacje na stanowiska redaktorów naczelnych portali i gazet należących do spółki.

Na początku czerwca br. poinformowano, że o nominowaniu pięciu szefów redakcji. Stanowisko redaktora naczelnego „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” oraz „Nowości - Dziennika Toruńskiego” objęła Alicja Polewska-Matusewicz, a nowy redaktorem naczelnym „Głosu Wielkopolskiego” został Leszek Waligóra. Podano też, że 17 czerwca stanowisko redaktora naczelnego dziennika „Nowiny” obejmie Stanisław Sowa, 24 czerwca pracę na stanowisku redaktor naczelnej „Gazety Wrocławskiej” i „Gazety Lubuskiej” rozpocznie Maja Majewska. Dodatkowo, od początku czerwca 2024 r. nowym redaktorem naczelnym ogólnopolskiego magazynu „Strefa Biznesu” i portalu StrefaBiznesu.pl oraz dyrektorem wydawniczym serwisów tematycznych Polska Press jest Rafał Kerger.

Polska Press nominuje nowych naczelnych

Teraz w komunikacie firma poinformowała o kolejnych nominacjach na stanowiska naczelnych regionalnych dzienników. 

Marcin  Zasada będzie od 1 lipca br. nowym redaktorem naczelnym serwisu i gazety „Dziennik Zachodni”. Obecnie jest on redaktorem naczelnym regionalnego portalu ŚLĄZAG.pl i prowadzi programy publicystyczne: „Rozmowa dnia” w Radiu Piekary oraz „Protokół rozbieżności” w TVP3 Katowice. Do 2021 roku, przez niemal 20 lat, związany był jako dziennikarz i publicysta z „Dziennikiem Zachodnim”. Publikował również w „Polityce” i „Playboyu”. Wyreżyserował filmy dokumentalne takie jak „Archikosmos” oraz „Niemczyk. Ostatni buntownik architektury”.    Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Tomasz Dworzańczyk od 12 czerwca br. obejmie stanowisko redaktora naczelnego „Gazety Współczesnej” i „Kuriera Porannego”. Do tej pory był p.o. redaktora naczelnego. Z Polska Press Grupą związany jest od 2008 roku, gdzie rozpoczynał pracę jako dziennikarz sportowy. Następnie był kierownikiem projektu  w agencji reklamowej „Admis”, wydawcą strony głównej „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej”,  a w latach 2021-2024 kierownikiem działu online obu tytułów. Ukończył studia magisterskie na wydziale prawa, na Uniwersytecie w Białymstoku, a także liczne kursy i szkolenia z zakresu marketingu i zarządzania zespołem.

Od 12 czerwca pracę na stanowisku redaktora naczelnego „Kuriera Lubelskiego” rozpocznie Krzysztof Nowacki. Nowy redaktor naczelny od ponad 15 lat związany z Polska Press Grupą i „Kurierem Lubelskim”. Karierę rozpoczynał jako współpracownik, następnie był dziennikarzem, kierownikiem działu sportowego oraz wydawcą. Realizował również lokalne i ogólnopolskie projekty redakcyjne. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie oraz wydziału politologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Rekrutacje na pozostałe stanowiska redaktorów naczelnych w Polska Press Grupie są na końcowym etapie i wkrótce zostaną ogłoszone kolejne nominacje - podano w komunikacie.

- Zatrudniamy redaktorów naczelnych, którzy mają ogromne doświadczenie zawodowe i którzy bardzo dobrze znają rynki, na których będą pracować. Jestem przekonany, że ich umiejętności i zaangażowanie przyczynią się do dynamicznego rozwoju naszych serwisów i tytułów, a także wzmocnią naszą pozycję. Ich wizja rozwoju, pokrywa się z wizją firmy, a także oczekiwaniami czytelników oraz branży. Wprowadzane zmiany pozwolą nam także odbudować relacje biznesowe - mówił niedawno w komunikacie Zenon Nowak, prezes Polska Press.

Dołącz do dyskusji: Trzech nowych naczelnych w Polska Press

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Odzio
A jednak. Od grudnia o tym wróble ćwierkały. Marcin Zasada wraca. Na nacza...
0 1
odpowiedź
User
Adam
A jednak. Od grudnia o tym wróble ćwierkały. Marcin Zasada wraca. Na nacza...
Ciepłe państwowe posadki jednak lepsze, kolejny tego dowód, tylko po co było udawać, że slazag to tylko na przeczekanie. Inni z DZ też tam poszli, ciekawe czy teraz będzie fala powrotów, a jeden z ciekawszych regionalnych projektów medialnych pójdzie do piachu.
4 1
odpowiedź
User
Milowicki
Zasada nie dość że ryży to jeszcze ma ego napompowane na maksa. Wieszczę spektakularną porażkę bo gość nie potrafi zarządzać
1 2
odpowiedź