SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trzy czwarte Polaków oszczędza - głównie w bankach (raport)

74 proc. Polaków deklaruje, że ma obecnie jakieś oszczędności. Większość trzyma je na kontach i lokatach bankowych.

Trzy czwarte Polaków oszczędza - głównie w bankach (raport)

Z badania Millward Brown SMG/KRC wynika, że ponad połowa z 74 proc. Polaków mających oszczędności trzyma je na kontach lub lokatach bankowych. Z indywidualnych polis na życie korzysta 37 proc. osób z oszczędnościami. Natomiast co trzeci Polak mający oszczędności trzyma je po prostu w domu.
 

Osoby dysponujące oszczędnościami przede wszystkim przypisują to swojemu rozsądkowi, wytrwałości i samozaparciu oraz systematyczności w zachowywaniu pieniędzy. Mniejsze znaczenie mają ich zdaniem w tym kontekście wysokie zarobki, szczęście i pomoc bliskich osób.

Z kolei Polacy niemający oszczędności głównie uzasadniają to swoimi niskimi zarobkami. Jedna trzecia z tych osób przyznaje wprost, że nie lubi oszczędzać.

Tylko niecałe 20 proc. Polaków deklaruje, że oszczędza regularnie, natomiast ponad 40 proc. robi to nieregularnie. Z kolei co trzecia osoba ocenia, że nie odkłada co prawda pieniędzy, ale rozważnie je wydaje.

Badanie zostało przeprowadzone Millward Brown SMG/KRC na zlecenie ING Banku Śląskiego w czerwcu br. Sondaż metodą wywiadów telefonicznych objął reprezentatywną grupę 600 Polaków w wieku 15-75 lat. Błąd pomiaru wynosi +/- 4,08 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trzy czwarte Polaków oszczędza - głównie w bankach (raport)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl