SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trzy kluczowe rynki zarządzane przez jednego menedżera

Jan Carny mianowany dyrektorem generalnym Przedstawicielstwa MasterCard Europe w Polsce.

Z dniem 1 października 2005 r. Jan Carny, pełniący dotychczas funkcję dyrektora generalnego Przedstawicielstwa MasterCard Europe w Czechachi Słowacji objął stanowisko Dyrektora Generalnego Przedstawicielstwa MasterCard Europe w Polsce. Dzięki nominacji Jan Carny, związany z organizacją MasterCard od 1999 roku, odpowiadać będzie za trzy kluczowe rynki Centralnej Europy tj. rynek polski, czeski i słowacki, na których obecnie w użyciu znajduje się ok 12 milionów kart płatniczych systemu MasterCard.

"Polski rynek kart płatniczych jest dla mnie wyzwaniem z kilku powodów. Z jednej strony 97% transakcji przebiegających w Polsce to transakcje gotówkowe, a wypłaty gotówki z bankomatów stale przewyższają tu poziom płatności wykonywanych przy użyciu kart płatniczych. Z drugiej strony na polskim rynku dynamicznie rośnie zainteresowanie kartami kredytowymi, a jednocześnie ma miejsce konwersja kart wydawanych przez polskie instytucje finansowe i sieci handlowe do kart międzynarodowych systemów płatniczych. To oznacza, że polski rynek ma olbrzymi potencjał." - komentuje Jan Carny, który już od stycznia b.r. pełnił obowiązki dyrektora generalnego Przedstawicielstwa MasterCard Europe w Polsce.

Edukacja użytkowników kart płatniczych i popularyzacja płatności z wykorzystaniem kart będą w najbliższym czasie priorytetami na polskim rynku zarówno dla nowego dyrektora generalnego jak i dla organizacji MasterCard.

Jan Carny urodził się w 1959 roku. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Pradze oraz Podyplomowego Studium dla Bankowców University of Wisconsin. Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach menedżerskich w sektorze bankowym. W latach 1990-1994 pełnił funkcję dyrektora działu operacji rynku finansowego Komercni Banka, a następnie dyrektora bankowości inwestycyjnej Banku ING Barings Praha. Carny jest związany z organizacją MasterCard (wcześniej Europay International) od roku 1999, kiedy to odpowiadał za uruchomienie praskiego oddziału MasterCard, operującego na rynku czeskim i słowackim.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trzy kluczowe rynki zarządzane przez jednego menedżera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl