SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trzy nowe roamingi Orange w grudniu br.

Orange uruchomił w grudniu 2005 r. jeden nowy roamingi GSM i dwa nowe roamingi GPRS.

Natomiast w całym 2005 r. w sieci Orange uruchomiono 25 nowych roamingów GSM i 49 roamingów GPRS oraz 1 roaming 3G/UMTS. Orange w Polsce posiada 31.12.2005 r. roamingi z 360 sieciami partnerskimi w 176 państwach i terytoriach zależnych. Natomiast roaming GPRS jest dostępny w 138 sieciach w 60 krajach, a roaming 3G – z jednym operatorem - podano w  komunikacie.

W grudniu 2005 r. Orange w Polsce uruchomił nowy roaming z siecią GSM1900 CTE Telecom Personal w Salwadorze (12.12.2005) oraz dwa nowe roamingi GPRS:

z siecią GSM 900/1800 O2 w Wielkiej Brytanii (15.12.2005)
z siecią GSM 900/1800 O2 w Irlandii (16.12.2005).

Orange w Polsce umożliwia swoim klientom łączność poza granicami kraju w: Albanii, Algierii, Andorze, Arabii Saudyjskiej, Australii, Austrii, Argentynie, Azerbejdżanie, Bahrajnie, Bangladesz, Belgii, Belize, Bermudach, Białorusi, Boliwii, Bośni i Hercegowinie, Botswanie, Brazylii Bułgarii, Burkina Faso, Chile, Chinach, Chorwacji, na Cyprze, Czadzie, Czarnogórze, Czechach, Danii, Dominikanie, Egipcie, Etiopii, Estonii, na Filipinach, Finlandii, Francji, Gambii, Ghanie, Gibraltarze, Grecji, Grenadzie, Gruzji, Guernsey, Gwadelupa, Hiszpanii, Holandii, Hong Kongu, Indiach, Indonezji, Iraku, Irlandii, Islandii, Izraelu, na Jamajce, Jemenie, Jordanii, Jugosławii, Kajmanach, Kamerunie, Kambodży, Kanadzie, Katarze, Kazachstanie, Kenii, Kirgistanie, Kolumbii, Kongo, Korei, Kosowie, Kubie, Kuwejcie, Lesotho, Liechtensteinie, Litwie, Libanie, Luksemburgu, Łotwie, Macedonii, Makao, Malawi, na Maledywach, Malezji, na Malcie, Maroko, Mauritiusie, Meksyku, Mołdawii, Mongolii, Mozambiku, Namibii, Niemczech, Nigerii, Norwegii, Nowej Zelandii, Omanie, Palestynie, Panamie, Peru, Portugalii, Puerto Rico, Reunion, RPA, Rosji, Rumunii, Salwadorze, Senegalu, Serbii, na Seszelach, Sierra Leone, Singapurze, Słowacji, Słowenii, na Sri Lance, Sudanie, Syrii, Szwajcarii, Szwecji, Tadżykistanie, Tajlandii, na Tajwanie, Tanzanii, Togo, Tunezji, Turcji, Ugandzie, na Ukrainie, USA, Uzbekistanie, Wenezueli, na Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, na Wyspach Guernsey, na Wyspach Owczych, na Wyspie Jersey, na Wyspach Dziewiczych, Zimbabwe, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz roaming satelitarny z siecią Thuraya.

Założeniem strategii roamingowej Orange jest zapewnienie dwuzakresowości (GSM900/1800) w każdym kraju. Oznacza to komercyjne otwieranie roamingu zarówno z operatorami GSM1800 jak i GSM 900 w poszczególnych krajach (jeśli tylko w danym kraju działa operator GSM 1800). Klientom Orange pozwala to na korzystanie z tańszych połączeń, jeśli wybiorą sieć GSM 1800 lub z większego zasięgu (jeśli wybiorą GSM 900). W ten sposób Orange gwarantuje konkurencyjność cen w roamingu (GSM 1800) przy maksymalnym zasięgu (GSM 900) w każdym kraju. Roaming z operatorami GSM900/1800 możliwy jest dzięki telefonom dwuzakresowym (i trzyzakresowym – dla sieci PCS 1900 w Ameryce) dostępnych w sieci sprzedaży Orange. Od kwietnia 2004 r. sieć Orange posiada także roaming satelitarny z siecią Thuraya, która obejmuje swoim zasięgiem obecnie Europę, północną Afrykę, Bliski Wschód, wschodnią cześć Azji (100 krajów).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trzy nowe roamingi Orange w grudniu br.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl