SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trzy startupy z Polski w europejskim akceleratorze Google for Startups. Na liście Infermedica, Sundose i Yosh.AI

Google for Startups ujawnił firmy zakwalifikowane do europejskiego akceleratora dla startupów. Są wśród nich 3 podmioty z Polski. Prowadzony w całości online 3-miesięczny program obejmie m.in. warsztaty i spotkania mentorskie z inżynierami Google oraz ekspertami zewnętrznymi, a także zapewni dostęp do rozwiązań i wiedzy technicznej Google. Tegoroczna edycja będzie prowadzona przez zespół Google for Startups Campus w Warszawie.

Article

W lipcu br. Google ogłosił nabór do Google for Startups Accelerator: Europe, 3-miesięcznego programu mającego pomóc młodym, obiecującym startupom rozwinąć działalność. Obejmuje on spotkania i warsztaty z ekspertami oraz dostęp do produktów i wiedzy technicznej Google. Nabór był otwarty dla startupów z całej Europy oraz Izraela, a sam program został przygotowany i będzie realizowany przez zespół Google for Startups w Warszawie.

Trzy startupy z Polski

Teraz zaprezentowano dziewięć firm, które spośród setek zgłoszeń zostały zakwalifikowane do wzięcia udziału w programie akceleracyjnym Google for Startups. Pochodzą one z sześciu krajów, a ich pomysły biznesowe według Google odpowiadają na różnorodne wyzwania współczesnego świata – od technologii wspierających medycynę i edukację po tworzenie aplikacji i e-commerce. 3 wybrane startupy (Infermedica, Sundose i Yosh.AI) pochodzą z Polski.

Czytaj także: Google pomoże w odnalezieniu muzyki. Wystarczy zanucić utwór

Według zapowiedzi prowadzony w pełni online program ruszy z początkiem listopada br. i pomoże zakwalifikowanym startupom przenieść swój biznes na wyższy poziom. Firmy otrzymają wsparcie od zróżnicowanej grupy inżynierów i ekspertów Google z wielu dziedzin i krajów podczas 18 sesji mentoringowych i szeregu wirtualnych warsztatów.

W trakcie szkoleń poruszane będą takie tematy, jak wykorzystanie uczenia maszynowego, technologii Google Cloud, znaczenie dobrego przywództwa i rozwijania umiejętności miękkich dla powodzenia startupu, a także efektywne definiowanie i realizowanie celów firmy.

Pełna lista zakwalifikowanych startupów:

  • AppFarm (Norwegia): umożliwia firmom tworzenie dostosowanych do ich potrzeb aplikacji w chmurze, w krótkim czasie i bez generowania wysokich kosztów ich rozwoju.
  • CodeBerry (Węgry): szkoła programowania online dedykowana osobom nieznającym języka angielskiego, która umożliwia naukę w zabawny i interaktywny sposób.
  • Deepstash (Rumunia): oparte na sztucznej inteligencji, spersonalizowane narzędzie, które zbiera artykuły, historie oraz inspiracje, a następnie prezentuje je odbiorcy w przystępny i łatwy do zapamiętania sposób.
  • Infermedica (Polska): kompleksowe rozwiązanie do gromadzenia danych dotyczących zdrowia, które pomaga w weryfikacji objawów i kierowaniu pacjentów pod opiekę właściwego specjalisty.
  • MilkStrip (Izrael): paski testowe umożliwiające sprawdzenie jakości mleka matki, a także znajdujących się w nim składników odżywczych.
  • SQIN (Niemcy): społecznościowa aplikacja, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc użytkownikom dopasować ich typ skóry do odpowiednich produktów kosmetycznych.
  • Sundose (Polska): producent suplementów diety o formule dopasowanej do stanu zdrowia każdego klienta.
  • Xeropan (Węgry): intuicyjna gra, oparta na zaawansowanej sztucznej inteligencji, która motywuje osoby uczące się języków.
  • Yosh.AI (Polska): automatyzacja metod komunikacji i obsługi klienta w firmach za pomocą asystentów głosowych i tekstowych.

W II kwartale br. koncern Alphabet, do którego należy Google, zanotował spadek przychodu o 2 proc. do 38,3 miliarda dolarów i zysku netto z 9,95 do 6,96 miliarda dolarów. Mimo wszystko wyniki giganta były lepsze od spodziewanych przez analityków.

Czytaj także: Interbrand: Facebook poza pierwszą dziesiątką najwartościowszych marek świata. Liderem Apple i Amazon

Dołącz do dyskusji: Trzy startupy z Polski w europejskim akceleratorze Google for Startups. Na liście Infermedica, Sundose i Yosh.AI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl