SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TTV „przekracza granice”: cztery nowości i odświeżone programy

Wiosną w ofercie kanału TTV znajdą się cztery nowe pozycje programowe: „Ostre cięcie”, ”Siedem grzechów”, „Odlotowy ogród” oraz „Zakręceni”, a znane widzom pozycje zostaną odświeżone. Celem stacji jest przekroczenie w tym roku 1 proc. udziału.

TTV „przekracza granice”: cztery nowości i odświeżone programy

- TTV to nadal „Twoja Telewizja”, ale dodajemy do tego nowe hasło „Przekraczamy granicę”. Granice geograficzne, ciekawości, emocji, ale nigdy dobrego smaku - mówi Wirtualnemedia.pl Lidka Kazen, szefowa programowa kanału. - Poszerzamy też grupę docelową stacji, naszą ofertę kierować chcemy nie tylko do małych miasteczek, ale też do dużych miast - dodaje.

Wiosną w ofercie TTV pojawi się reality-show „Ostre cięcie”, w którym dwaj fryzjerzy Andrzej Wierzbicki i Tomek Schmidt odwiedzać będą salony fryzjerskie i poddawać je metamorfozom. Formuła programu podobna jest do „Kuchennych rewolucji” nadawanych w TVN. - Magda Gessler zbudowała fundament, my na nim budujemy nowy budynek - mówił na konferencji Tomek Schmidt. W każdym odcinku pojawiać się będzie też gościnnie gwiazda, która oceni zmiany wprowadzone w salonie. Emisja od kwietnia br. w piątki o 20.05, a premiera wyjątkowo w sobotę 30 marca br.

Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt, gospodarze "Ostrego cięcia"
 
W nowej ramówce znajdzie się też program kryminalny „Siedem grzechów”. - W każdym z odcinków zaprezentujemy kilka kryminalnych spraw za którymi stoi jeden z siedmiu grzechów głównych - opisuje Lidka Kazen. W programie zobaczymy wypowiedzi ekspertów oraz materiały policyjne. Cykl nadawany będzie w czwartki o 20.45 począwszy od 4 kwietnia br.

Trzecia wiosenna nowość to program ogrodniczy „Odlotowy ogród”. - To nasza odpowiedź na „Maję w ogrodzie” - mówi Kazen. W każdym odcinku gospodarz magazynu Dominik Strzelec przeprowadzi metamorfozę jednego ogrodu. Będzie miał na to dwa dni i 5 tys. zł. „Odlotowy ogród” będzie można oglądać od kwietnia w soboty o 9.00.

Z kolei w programie „Zakręceni” TTV przypomni widzom „Taniec z gwiazdami”. Prowadzący cykl - Iwona Pavlovic i Piotr Gąsowski - porozmawiają z gwiazdami, które brały udział w show, a także z tancerzami czy dziennikarzami. W magazynie pojawią się także fragmenty z poszczególnych edycji tanecznego widowiska, pokazywanego w TVN w latach 2005-2011. Emisja „Zakręconych” w niedziele o 18.05 od 31 marca br.

Cześć nadawanych bez zmian w TTV programów wiosną zostanie odświeżonych. - Pracujemy nad tym, by co sezon nasze pozycje otrzymywały nowe życie - podkreśla szefowa programowa TTV.

Przemysław Kossakowski w nowej serii odcinków „Kossakowski. Szósty zmysł” tym razem odwiedzi Ukrainę, gdzie spotka prawdziwych znachorów. Zmieni się także charakter cyklu „W trasie” - Będę teraz sprawdzać różne zawody, od śmieciarza do pilota - zapowiada Ola Kutz, prowadząca „W trasie”.

Nowe studio otrzyma program medyczny „Bez recepty”, który realizuje w tym sezonie cykl bezpłatnych badań profilaktycznych. Od połowy lutego br. w odświeżonej odsłonie emitowane jest też „Studio TTV” Romana Czejarka, które poza nową scenografią zyskało też nową formułę (więcej na ten temat). Kontynuowana będzie emisja „Psich adopcji i nie tylko”, „Expressu”, „Blisko ludzi” czy „Uwagi po uwadze!”.

Dominik Strzelec w "Odlotowym ogrodzie"
 
W wiosennej ramówce nie będzie natomiast nowych odcinków reaktywowanego jesienią ub.r. magazynu „Nie do wiary” - Program wróci jesienią, redakcja musi mieć czas na zdobycie materiału, bo stworzyć nowe, mocne odcinki - tłumaczy nam Kazen.

Jedną z nowości zagranicznych będzie rosyjski program rozrywkowy „Mamy was!”, w którym dzieci będą wkręcać w śluby z fikcyjnymi narzeczonymi. Stacja wprowadzi też do ramówki nowe pasmo dokumentalne „Przekraczamy granice”, gdzie pokaże dokument o kontrolowanej katastrofie samolotu czy o wiosce w Serbii, gdzie żyją sami mężczyźni. Emitowane będą nowe odcinki takich serii jak „Taboo”, „Miłosny biznes”, „Świat bez fikcji”, czy obecnej na antenie od lutego br. ukraińskiej wersji „Kuchennych rewolucji” - programu „Na noże”.

Lidka Kazen podkreśla, że nie ma w Polsce kanału, który miałby taki szeroki wachlarz oferty zagranicznej, ale nie anglojęzycznej. - Mamy dokumenty z Austrii, Izraela, Ukrainy czy Francji. Kupujemy produkcje też od Discovery czy National Geographic - wymienia.

Stacja TTV dostępna jest w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej oraz w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w lutym br. zanotowała 0,72 proc. udziału w grupie 16-49, podczas gdy rok wcześniej, w drugim miesiącu emisji, było to zaledwie 0,1 proc. (więcej na ten temat). - Chciałabym, aby w całym 2013 roku udział TTV przekroczył granicę 1 proc. w grupie komercyjnej - deklaruje Lidka Kazen.

  • Więcej informacji:
  • TTV
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TTV „przekracza granice”: cztery nowości i odświeżone programy

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Neo
Prponuję murarskie rewolucje, i autobusowe rewolucje, medyczne rewolucje, tenmatów wam nie zabraknie, bo branż w Polsce jest kilka tysiecy. TTV co to takiego?
14 13
odpowiedź
User
Neo
AHA I JESZCZE JEDNO TTV PRZEKRACZA GRANICE ŚMIESZNOŚCI NA RYNKU MEDILANYM W JEDNYM SZEREGU Z TELE 5 POLONIA 1 ORAZ SUPERSTACJĄ
12 14
odpowiedź
User
koleżanka
ale zazdrość koledzy.... trzeba pracować, też będziecie mieli dobre wyniki:)
13 10
odpowiedź
User
hah
LOL, ale z tym zdjęciem pana w ogrodzie to graficy się nie postarali :) Serio nie dało się panu zrobić zdjęcia w jakimś ogrodzie? :)
11 9
odpowiedź
User
Andrzej
U mnie TTV jest ostatnim kanałem nawet za Polo. Naprawdę już bym wolał Trwam od tego szajsu.
11 12
odpowiedź