SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN Grupa Discovery 20 i 21 marca organizuje warsztaty w studiu XR

Od 20 do 21 marca odbywać się będzie Warsaw Virtual Experience  - warsztaty prezentujące możliwości studia XR, które uruchomiła TVN Grupa Discovery.

fot. TVN Grupa Discoveryfot. TVN Grupa Discovery

TVN Grupa Discovery w zeszłym roku we współpracy z Wizja Multimedia w Sękocinie uruchomiła studio XR - telewizyjne studio wirtualne, działające w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Projekt rozwijany był od kilku miesięcy, w jego ramach kręcono m.in. serial „Skazana”, widowisko „Jesteśmy w domu!” oraz nadawaną w TVN24 „Strefę Kibica!”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Jak wynika z naszych informacji, TVN Grupa Discovery we współpracy z Wizja Multimedia oraz Heliograf film rental organizuje warsztaty prezentujące możliwości studia. Spotkania odbędą się 20 i 21 marca w sękocińskm studiu TVN.

Podczas wydarzenia eksperci firm przedstawią możliwości technologii rozszerzonej rzeczywistości oraz najnowocześniejsze rozwiązania, którymi dysponuje studio. Warsztaty kierowane są do profesjonalistów z branży telewizyjnej, filmowej i reklamowej.

- W ostatnich miesiącach mieliśmy okazję intensywnie testować rozwiązania XR w wielu produkcjach TVN Grupa Discovery. Chcielibyśmy podzielić się naszymi doświadczeniami oraz pokazać jakie obecnie możliwości możemy realnie osiągnąć w naszym studiu. Dotyczy to zarówno produkcji fabularnych jak studyjnych programów o charakterze newsowym czy efektów dla produkcji reklamowych. Z praktycznej perspektywy warto też wspomnieć o korzystnym wpływie zastosowania XR na budżety produkcyjne - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Wiktor Przeorski, wicedyrektor działu produkcji.

Technologia XR umożliwia przeniesienie produkcji wideo do przestrzeni całkowicie wirtualnej. Możliwe jest też łączenie światów - realnego i cyfrowego - poprzez uzupełnianie i rozszerzanie klasycznej scenografii otoczeniem generowanym komputerowo. Jednym z głównych założeń tego rozwiązania jest pełne wirtualne otoczenie osób umieszczanych w studiu XR. Aktor czy prezenter widzi co dzieje się wokół niego, dzięki temu wchodzi w interakcję z cyfrowym środowiskiem. Wszystko dzieje się od razu, na żywo, w czasie rzeczywistym.

- Kiedy największe studia na świecie rozpoczęły swoje prace nad rozwojem wirtualnej produkcji oraz kreowaniem środowisk graficznych na potrzeby telewizji, filmu i reklamy, uznaliśmy, że to jest moment aby takie miejsce powstało też w Polsce. Przy zaangażowaniu naszych inżynierów i współpracy z największymi firmami w zakresie Virtual Production, stworzyliśmy to unikatowe miejsce. Dzięki wypracowanemu know how jesteśmy gotowi realizować najbardziej skomplikowane produkcje, co zaprezentujemy właśnie podczas Warsaw Virtual Experience - informuje nas Adam Pietrzykowski, wiceprezes zarządu firmy Wizja Multimedia.

Scena studia XR zbudowana jest z ekranów LED, ustawianych w dowolny kształt. Otoczenie można wyświetlić na ścianach, podłodze i suficie tworząc kompletną scenografię. Zarówno fotorealistyczną - imitującą realną lokację (np. las, pustynia, miasto, pokój), jak i abstrakcyjne lub niedostępne środowisko (np. przestrzeń kosmiczna, dno oceanu). Studio XR daje również możliwość bezpiecznego i korzystnego budżetowo filmowania scen kaskaderskich.

 - Dzięki wykorzystaniu naszego ponad 30 letniego doświadczenia obsługi planów filmowych, wiedzy branżowej, zasobom sprzętowym oraz zaangażowaniu naszych pracowników i współpracowników możemy wspólnie z naszymi partnerami zaprosić do najnowocześniejszego studia XR w Polsce - dodaje Zuzanna Jędrzejewska, współwłaścicielka firmy Heliograf.

Dołącz do dyskusji: TVN Grupa Discovery 20 i 21 marca organizuje warsztaty w studiu XR

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl