SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Tu nie może sypać" - Head & Shoulders

Prowadzona jest innowacyjna kampania outdoorowa o nazwie "Tu nie może sypać"

Prowadzona jest innowacyjna kampania outdoorowa o nazwie "Tu nie może sypać", wykreowana przez Saatchi & Saatchi dla szamponu przeciwłupieżowego Head & Shoulders firmy Procter & Gamble.

Po raz pierwszy w Polsce, w reklamie outdoorowej, wykorzystano zjawiska pogodowe.

Saatchi & Saatchi sięgnęło po reklamę innowacyjną, polegającą na wykorzystaniu istniejącego medium w nietypowy i zaskakujący sposób.

Pod wybranymi billboardami, przedstawiającymi zdjęcie szamponu przeciwłupieżowego, rozłożono specjalne maty grzewcze. W wyniku takiego zabiegu śnieg bezpośrednio pod billboardami stopił się, tworząc efekt „pola ochronnego”.

Dzięki temu wykreowana rzeczywistość zobrazowała hasło kampanii „Tu nie może sypać”.

Kampania reklamowa ma charakter testowy: na razie obejmuje kilka nośników w Warszawie. Pomysłodawcy kampanii spodziewają się iż wykorzystana innowacyjna technika spowoduje większy odzew ze strony odbiorców niż w przypadku tradycyjnej kampanii.

Grupą docelową kampanii są mężczyźni i kobiety (którzy mają już problem z łupieżem) oraz ludzie młodzi w wieku 15 - 19 lat (dla których problem łupieżu dopiero się rozpoczyna). Akcja reklamowa jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynkowe: aż 75% deklaruje poważne kłopoty z łupieżem.

Współgranie przekazu reklamowego i otoczenia nie tylko przyciąga uwagę, budzi zainteresowanie czy prowokuje do dyskusji na temat nowych form outdooru. Przede wszystkim wpisuje się w strategię prowadzenia marki Head & Shoulders, która opiera się na komunikowaniu stuprocentowej skuteczności szamponu przeciwłupieżowego.

Zarówno hasło wiodące, zdjęcie produktu oraz brak śniegu tworzą spójne przesłanie jednoznacznie działające na wyobraźnię odbiorcy. Dzięki temu nowatorska reklama - na zasadzie skojarzeń (brak śniegu – brak łupieżu) - wzmacnia podstawowy komunikat strategii marketingowej.

Kampania reklamowa zostanie powtórzona w sezonie zimowym następnego roku, jeżeli - po ocenie efektów tegorocznej akcji - Procter & Gamble podejmie taką decyzję. Wówczas jej zasięg zostanie rozszerzony na inne miasta Polski.

Media zaplanował i zakupił dom mediowy Zenith Media. Za stronę kreatywną przedsięwzięcia odpowiedzialna jest agencja Saatchi & Saatchi.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Tu nie może sypać" - Head & Shoulders

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl