SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tusk biedakiem, Pinokiem i księdzem, Kaczyńskim świrem i liliputem, Sikorski kozłem (jak tygodniki opinii karykaturują polityków)

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński to polscy politycy najczęściej karykaturowani na okładkach czołowych tygodników opinii. Pierwszego częściej krytykują w ten sposób „W Sieci”, „Do Rzeczy” i „Gazeta Polska”, drugiego - „Newsweek” i „Polityka”, a od „Wprost” dostaje się obu.

Article

To, w jaki sposób polscy politycy są przedstawiani na okładkach tygodników opinii, pojawia się w dyskusjach branżowych co jakiś czas, szczególnie przy publikacji kolejnych karykatur okładkowych. W nowym numerze „Polityki” Jarosław Kaczyński został pokazany jako nowy Wojciech Jaruzelski ogłaszający „stan wojenki”, co jest mimowolnym powtórzeniem okładek „Uważam Rze” i „Gazety Polskiej sprzed dwóch lat (przeczytaj więcej na ten temat).

Jarosław Kaczyński jako Wojciech Jaruzelski to pierwsza od ponad dwóch lat mocno krytyczna wobec prezesa PiS-u okładka „Polityki”. W październiku 2012 roku tygodnik karykaturalnie przedstawił rosnące poparcie sondażowe dla partii Kaczyńskiego.

>>> Przeglądaj okładki „Polityki” w naszym dziale Jedynki

Zdecydowanie częściej prezesa PiS w karykaturalny sposób pokazuje na swoich okładkach „Newsweek”, zwłaszcza odkąd wiosną 2012 roku jego redaktorem naczelnym został Tomasz Lis. W październiku br. tygodnik ogłosił schyłek rządów Kaczyńskiego w partii, a latem ożenił go politycznie z Januszem Korwinem-Mikke.

>>> Przeglądaj okładki „Newsweeka” w naszym dziale JedynkiZ kolei w sierpniu ub.r. Kaczyński na okładce „Newsweeka” był powstańcem warszawskim w barwach PiS, a wcześniej - Jokerem, świrem, magnatem i jednym z liliputów chwytających się prof. Brzezińskiego.
Na kolejnych podstronach pokazujemy, jak „Newsweek” i „Polityka” przedstawiają na okładkach Donalda Tuska, a „W Sieci”, „Do Rzeczy”, „Uważam Rze”, „Wprost” i „Gazeta Polska” - Tuska, Jarosława Kaczyńskiego i Radosława Sikorskiego

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tusk biedakiem, Pinokiem i księdzem, Kaczyńskim świrem i liliputem, Sikorski kozłem (jak tygodniki opinii karykaturują polityków)

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
Wszystkie okładki bije na głowę okładka Do Rzeczy z listopada 2013 r. z głową Kaczyńskiego wklejoną w postać Jamesa Bonda (no przecież prezes taki szczupły i wysportowany).
19 9
odpowiedź
User
znafca
nie oceniaj książki (gazety?) po okładce
10 9
odpowiedź
User
morzeł
Zapomnieli o Komorowskim?
27 10
odpowiedź
User
plusk
Trzeba przyznać że w większości poziom graficzny okładek tygodników opinii w Polsce jest bardzo słaby. Niezależnie czy to Newsweek, czy W Sieci lub co innego.
17 11
odpowiedź
User
mm
Taki jest poziom dziennikarstwa w Polsce jak te okładki. Obrzydliwe sługusy partyjne pokroju Michnika, Paradowskiej, Wildsztajna, Passenta, Lisa, Sakiewicza, Karnowskich itd powinny być pozbawione wykonywania prawa zawodu bo z dziennikarstwem nie mają nic wspólnego. Mam nadzieje że kiedyś pojawi się normalna silła polityczna w tym kraju i przegoni na cztery strony świata te kanalie. Znając życie 90 % z nich wyląduje nad Morzem Martwym na azylu.
24 11
odpowiedź