SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tusk: Stopa bezrobocia nie przekroczy 13% w najbliższych latach

Stopa bezrobocia nie przekroczy w Polsce 13% w najbliższych latach,uważa premier Donald Tusk. Minister finansów Jacek Rostowskipodkreślił, że pakiet antykryzysowy zacznie przyczyniać się dopoprawy na rynku pracy już w II połowie tego roku.

Tusk: Stopa bezrobocia nie przekroczy 13% w najbliższych latach

"Spójrzmy na kraj, który był przykładem niezwykłego wzrostu wUE, Hiszpanię. Tam bezrobocie wzrosło mniej więcej z 9% do 18%. Myzakładamy, że nie spełnią się czarne prognozy tych, którzyprognozowali, że bezrobocie w Polsce może osiągnąć ten hiszpańskipułap i przekroczyć 16%, dochodzić do 20%. Zakładamy, że bezrobociew Polsce nie powinno przekroczyć w tych krytycznych latach 13%" -powiedział Tusk podczas konferencji prasowej.

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła na koniec lipca 2009roku 10,8% wobec 10,7% miesiąc wcześniej i 9,2% rok wcześniej.Zharmonizowana stopa bezrobocia, mierzona przez Eurostat, wyniosław Polsce w czerwcu 8,2% wobec 8,9% w całej UE. Najwyższy poziomodnotowały: Hiszpania (18,1%), Łotwa (17,2%) i Estonia (17,0%).

"Jeśli chodzi o bezrobocie II półroczu, w przyszłym roku, tozaczną funkcjonować mechanizmy pakietu antykryzysowego, które sąszczególnie wymierzone w ten problem" - powiedział Rostowski,obecny na konferencji.

Kilka dni temu wiceminister pracy Czesława Ostrowskapoinformowała, że stopa bezrobocia w sierpniu będzie zbliżona dopoziomu lipcowego.

Zarówno przedstawiciele resortu pracy, jak i finansów,spodziewają się wzrostu tego wskaźnika do ok. 12,5% na koniec tegoroku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tusk: Stopa bezrobocia nie przekroczy 13% w najbliższych latach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl