SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wystartował nowy kanał TV Regio. Stacja na początek dostępna w Toya

We wtorek rozpoczął nadawanie nowy kanał TV Regio, którego nadawcą jest należąca do Michała Nieckarza firma Dynamic Media. Stacja już jest dostępna w jakości HD w Toya, a w najbliższym czasie trafi do oferty małych lokalnych operatorów.

Article

Nowy kanał TV Regio w całości jest produkowany przez lokalne stacje telewizyjne, w tym m.in. TV Toya. Nadawany jest on przez całą dobę. W ramówce znajdują się audycje poświęcone historii, pasjom mieszkańców poszczególnych regionów, a także materiały o charakterze poznawczym.

Autorskimi programami stacji są takie audycje, jak m.in.: „Pasjonaci”, „Zawody z pasją”; programy historyczne - „Tajemnice Historii”, „Znaki Historii”, „Tak było”; cykle podróżnicze - „Skarby Kaszub”, „Rozkochać w swej ziemi”; tytuły o przyrodzie i zwierzętach - „W służbie lasom”; „Parki Narodowe”, „Cztery Łapy” - programy kulinarne: „Kuchnia z klimatem”, „Kaszuby od kuchni”, „Dzikie smaki”; czy audycje poradnikowe - „Zielona Konewka”, „Aktywnie po zdrowie” i „Metamorfozy”.

Nadawcą nowego kanału jest należąca do Michała Nieckarza firma Dynamic Media. - Lokalne telewizje docierają do miejsc i ludzi, które są poza zasięgiem stacji komercyjnych. TV Regio ma być telewizją ogólnospołeczna, mającą bogatą i różnorodną ofertę programowową - mówi Wirtualnemedia.pl Nieckarz.

Prace nad TV Regio trwały ponad rok, ale nadawca nie zdradza informacji na temat kosztów sfinansowania tego projektu. - TV Regio powstało ze środków własnych i z inicjatywy założyciela przy współpracy z ponad dziesięcioma telewizjami lokalnymi ze wszystkich regionów Polski - dodaje Michał Nieckarz.

Obecnie na kanale nie ma reklam, ale z czasem mogą pojawić się audycje sponsorowane lub zawierające lokowanie produktu. Stacja planuje emisję reklam w przyszłości, jednak dopiero po uzyskaniu odpowiednio dużego zasięgu.

Antena TV Regio w dniu startu została włączona do oferty Toya. U tego operatora oglądać ją można w jakości HD na pozycji 51, a także w aplikacji Toya Go.

- Nasz własny program lokalny TV Toya produkuje wiele interesujących pozycji o walorach poznawczych i uniwersalnym charakterze. Jednak są one dostępne jedynie dla Abonentów sieci kablowej Toya i firm partnerskich. Ogromnie się cieszymy, że możemy wesprzeć ciekawą inicjatywę utworzenia ogólnopolskiej stacji zawierającej lokalne treści. Jesteśmy przekonani, że sprawy lokalne mają ogromną wagę nie tylko dla społeczności miejscowych, ale zainteresują także mieszkańców całego kraju - informuje Jacek Kobierzycki, Dyrektor Generalny Toya. - Podobne inicjatywy były już kilkakrotnie podejmowane bez powodzenia, wierzymy jednak, że tym razem będzie to sukces - dodaje.

W najbliższym czasie kanał trafi do oferty małych lokalnych operatorów, m.in.: Asta-Net, TVK Hajnówka, TVK Tomków, Telkab, Feromedia i Stella. Nadawca prowadzi również rozmowy na ten temat z większymi operatorami.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wystartował nowy kanał TV Regio. Stacja na początek dostępna w Toya

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Logoman
Ładne logo. W Wordzie zrobione?
4 2
odpowiedź
User
g12
Ładne logo. W Wordzie zrobione?

Powerpoint zaciął się ponoć przy WordArt, gdy siadła akceleracja systemowa poprzedni projekt tego projektu się nie nadpisał.
0 0
odpowiedź
User
Gosc
A w inei pojawi się też kanl
0 0
odpowiedź