SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TV Republika ujawnia, ile wpłacili jej widzowie. To miliony zł

Przez pięć miesięcy Telewizja Republika otrzymała 6,5 mln zł wpłat od swoich widzów. Stacja pozyskała też kilka mln zł od swoich akcjonariuszy i innych podmiotów zarządzanych przez Tomasza Sakiewicza.

Tomasz Sakiewicz w spocie autopromocyjnym TV RepublikaTomasz Sakiewicz w spocie autopromocyjnym TV Republika

W drugiej połowie grudnia, zaraz po zmianach wprowadzonych w mediach publicznych, Telewizja Republika zaczęła osiągać oglądalność wielokrotnie wyższą niż poprzednio - zarówno u widzów telewizyjnych, jak też na swoim kanale youtube’owym. Do zespołu stacji dołączyło wielu dziennikarzy poprzednio związanych z Telewizją Polską.

TV Republika zaczęła zachęcać widzów do wpłat na jej konto. W stacji wiele razy każdego dnia pokazywano spot na ten temat, a w marcu uruchomiono nawet specjalny serwis internetowy, poprzez który można szybko dokonywać wpłat.

CZYTAJ TEŻ: Do końca roku TV Republika z nowej siedziby. „Tysiące metrów kwadratowych”

Jakie przyniosło to efekty? We wniosku o koncesję na MUX-8, do którego dotarł portal Wirtualnemedia.pl, TV Republika podała, że od 19 grudnia do 20 maja otrzymała dokładnie 51 340 wpłat od darczyńców. Łączna kwota tych wpłat to 6,47 mln zł.

Inne media Sakiewicza wspierają TV Republika

To nie wszystko. TV Republika uzyskała też 2,01 mln zł wpłat od podmiotów powiązanych z nią właścicielsko. Nie wskazano, ile przekazały jej poszczególne podmioty.

Jak informowaliśmy, na początku br. zmieniła się struktura akcjonariatu TV Republika. Wśród podmiotów mających przynajmniej 5 proc. walorów pojawiła się Fundacja Niezależne Media. Większe pakiety mają Niezależne Wydawnictwo Polskie (to wydawca „Gazety Polskiej”) i Słowo Niezależne (wydawca Niezależna.pl i „Naszego Państwa”), natomiast mniejsze (ale też powyżej 5 proc.) - Dariusz Szymański (były członek rady nadzorczej TV Republika) i Jolanta Siwczyk.

Ponadto w lutym zarejestrowano dwie emisje nowych akcji Telewizji Republika. Kapitał zakładowy stacji od końcówki ub.r. zwiększył się nominalnie o prawie 700 tys. zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

We wniosku koncesyjnym TV Republika podała, że pod koniec stycznia podmioty powiązane z nią właścicielsko zapłaciły 3 mln zł za jej akcje, a dodatkowo przekazały jej 1,86 mln zł.

3,5 mln zł zysku TV Republika

Już w ub.r. Telewizja Republika osiągnęła rekordowe wyniki finansowe w swojej historii. Przychody poszły w górę o 21 proc. do 23,6 mln zł, a zysk netto sięgnął 3,5 mln zł, m.in. dzięki wpłatom od widzów. Stacja podała, że od końcówki ub.r. zainwestowała 2,5 mln zł w sprzęt.

Telewizja Republika dalej zachęca widzów do wspierania jej finansowo. Od kilku dni emituje spot, w którym czołowi dziennikarze dziękują widzom za dotychczasowe wsparcie, m.in. w staraniach o koncesję naziemną, i zachęcają do dalszych wpłat (pokazywane są numer kont dla wpłacających z Polski i zagranicy). - Teraz szczególnie potrzebujemy państwa wsparcia - podkreśla w spocie Rafał Patyra.

Dołącz do dyskusji: TV Republika ujawnia, ile wpłacili jej widzowie. To miliony zł

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lol
Brawo Republika ,brawo darczyńcy.
odpowiedź
User
AnNi
Brawo Republika! To ona poruszyła kwestie nieludzkiego traktowania w aresztach wydobywczych w stosunku do ks Olszewskiego i dwóch pan urzędniczek! Warto wpłacać, warto kupować te fajne czarne kubki z logiem Republiki.
odpowiedź
User
Emeryt1
Sam dziad z Żoliborza dał dużą bańkę. A kto bogatemu zabroni?
odpowiedź