SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TV Republika wydłuża program Rachonia. Kłeczek na stałe po południu

Telewizja Republika wprowadza zmiany w ramówce: poranny program „Michał Rachoń. Jedziemy” będzie startował już o godz. 7.10, a program publicystyczny po godz. 18 zyskał nazwę „Miłosz Kłeczek Zaprasza”. W stacji debiutuje też „Express Republiki” z Rafałem Patyrą jako gospodarzem.

Michał Rachoń w TV RepublikaMichał Rachoń w TV Republika

Michał Rachoń swój poranny program prowadzi w Telewizji Republika od drugiej połowy grudnia. Dotychczas magazyn zaczynał się o godz. 7.35, zaraz po transmisji mszy świętej z Jasnej Góry. Od 1 lutego startuje już o godz. 7.10, tak jak poprzednio trwa do godz. 9.00.

„Michał Rachoń. Jedziemy” ma podobną formułę jak cykle „#Jedziemy” i „#Jedziemy dalej”, które Rachoń prowadził w ostatnich latach w TVP Info. Dziennikarz na początku komentuje bieżące wydarzenia, a potem rozmawia ze stałymi komentatorami oraz zaproszonym gościem (zwykle politykiem).

CZYTAJ TEŻ: W TV Republika krótkie telezakupy zamiast spotów. Odejdą kolejni reklamodawcy

Jak niedawno informowaliśmy, od 21 grudnia do 12 stycznia „Michał Rachoń. Jedziemy” miał średnio 253 tys. widzów, co dało 6,92 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 3,36 proc. w grupie 16-49 oraz 3,83 proc. w grupie 16-59 (dane Nielsen Audience Measurement).

Wydłużenie programu Michała Rachonia powoduje kolejne zmiany w porannym paśmie. Msza święta z Jasnej Góry jest teraz pokazywana o godz. 6.00. O godz. 7.00 pojawił się 5-minutowy serwis informacyjny, a zaraz po nim „Agro Info”.

 

Michał Rachoń w TV Republika prowadzi też co tydzień anglojęzyczny cykl „Rock Rachoń” oraz pełni funkcję dyrektora programowego. Ponadto zaczął przygotowywać trzeci sezon serialu dokumentalnego „Reset”.

Miłosz Kłeczek w TV Republika po południu i w niedziele

Na początku stycznia do Telewizji Republika dołączył Miłosz Kłeczek, poprzednio związany z TVP Info. Został reporterem sejmowym oraz prowadzi program publicystyczny po godz. 18.

Z początkiem lutego na stałe wprowadzono na antenę jego popołudniowy cykl: „Miłosz Kłeczek Zaprasza” będzie emitowany o godz. 18.20 od wtorku do piątku. Dziennikarz został też gospodarzem programu z udziałem kilku polityków emitowanego w niedziele o godz. 9.05. Dotychczas miał on nazwę „W punkt”, natomiast w zmienionej ramówce jest zatytułowany „Wysokie napięcie”.

CZYTAJ TEŻ: Telewizja Polska zawiadamia prokuraturę ws. słów dziennikarza TV Republika

 

Ponadto od 1 lutego Telewizja Republika będzie emitować nowy program informacyjny „Express Republiki” - codziennie o godz. 16.55. Jego gospodarzem został Rafał Patyra, który przez dwie dekady pracował w TVP jako dziennikarz sportowy, a od jesieni 2016 roku prowadził też „Teleexpress” i „Teleexpress Extra”.

 

Skok oglądalności TV Republika

Od 20 grudnia ub.r. Telewizja Republika osiąga wielokrotnie wyższą oglądalność niż wcześniej. Od 8 do 14 stycznia zanotowała 265 116 osób średniej widowni minutowej i 4,93 proc. udziału rynkowego, co dało jej szóste miejsce wśród wszystkich kanałów (dane Nielsen Audience Measurement)

Po skokowym wzroście oglądalności Polsat Media już dwa razy mocno podniósł ceny reklam w stacji. Druga podwyżka będzie obowiązywała od początku lutego.

Na YouTubie TV Republikę ogląda na żywo nawet kilkadziesiąt tys. internautów równocześnie (w wieczór, gdy zatrzymano Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, było to rekordowe ponad 70 tys.). Kanał w zeszły weekend przekroczył poziom miliona subskrybentów. 19 grudnia miał ich 546 tys.

W 2022 roku Telewizja Republika zanotowała wzrost przychodów o 10,9 proc. do 19,53 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 228,1 do 33,8 tys. zł. Dodatnią rentowność osiągnęła dopiero drugi raz w swojej 10-letniej historii.

W ciągu 11 lat działalności nadawca wiele razy sprzedawał swoje nowe akcje. Pod koniec 2022 roku przeprowadził 41. emisję walorów, objęły je wtedy spółki zarządzające tytułami prasowymi i internetowymi Tomasza Sakiewicza.

Dołącz do dyskusji: TV Republika wydłuża program Rachonia. Kłeczek na stałe po południu

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ada
Boże Błogosław, dziękuję za TV Republika
odpowiedź
User
normalny
Boże Błogosław, dziękuję za TV Republika

xDDDDD
odpowiedź
User
Jazda
Jedziemy! Bardzo dobrze! Trzecia nadświetlna!

Pełne poparcie dla TV Republika!
odpowiedź