SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Republika: zatrudniamy 150 pracowników. Jedni odchodzą, inni przychodzą

- Transfery z Telewizji Republika do innych mediów następują na przestrzeni ostatniego roku. Pracownicy odchodzą, tak samo jak do naszej stacji dołączają kolejni. Nie ma w tym nic zaskakującego - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny stacji.

 

Tomasz Terlikowski Article

W zeszłym tygodniu portal Wirtualnemedia.pl informował o tym, że z Telewizji Republika odeszły kolejne osoby, m.in. prowadzący programy Anita Gargas i Piotr Wąż oraz wydawcy (Weronika Wakulska i Aleksandra Rasińska) i operatorzy, w tym szef techniki Tomasz Łyduch.

Odejścia kolejnych pracowników skomentował w rozmowie z „Super Expressem” Tomasz Sakiewicz, wiceprezes spółki Telewizja Republika. - Nigdy tego publicznie nie mówiłem - najbardziej nie podoba mi się to, że TVP opiera się na kadrach TV Republika. Mimo, że prezes Kurski obiecał, że bez mojej wiedzy nie będą werbować ludzi. To jest złe zachowanie w biznesie - opisuje Sakiewicz. W piątek nie udało nam się z nim skontaktować.

Inaczej sprawę ocenia członek zarządu spółki oraz redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski, dla którego migracje pracowników nie są niczym zaskakującym.

- Transfery z Telewizji Republika do innych mediów następują na przestrzeni ostatniego roku. Pracownicy odchodzą, tak samo jak do naszej stacji dołączają kolejni. Nie ma w tym nic zaskakującego. Żyjemy w świecie wolnego rynku, media rozwijają się, a scena mediów niezależnych w tej chwili przeżywa swój złoty okres - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny TV Republika.

Obecnie Telewizja Republika zatrudnia 150 osób. W pierwszym półroczu 2016 roku stacja podjęła współpracę z 38 osobami, w tym z dziennikarzami, wydawcami i managerami.

- Do stacji dołączyli m.in. Agnieszka Borowska (wcześniej TVP), Ewa Zachwiej (wcześniej TVP), Weronika Wojnach (wcześniej TVP i TVN), Monika Bartkowicz (wcześniej związana z TVN), Zbigniew Jezierski (wcześniej TVP), Aleksander Wierzejski (wcześniej Radio Wnet), Tomasz Sarba (wcześniej RMF FM), Paweł Krzemiński (wcześniej Radio Plus). Do współpracy z Telewizją Republika dołączyli też Paweł Zarzeczny, aktorzy Dominika Figurska i Mariusz Luszowski, a w ostatnim czasie program „Odkodujmy Polskę” prowadzi Piotr Gociek, który dodatkowo od 7 sierpnia br. będzie prowadził nową odsłonę programu „Literatura na trzeźwo” - tłumaczy nam Katarzyna Kozłowska, dyrektor komunikacji w Telewizji Republika.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w lipcu br. udział TV Republika w rynku telewizyjnym wyniósł 0,1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TV Republika: zatrudniamy 150 pracowników. Jedni odchodzą, inni przychodzą

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jjjjjjjjjaaaaaajjjj
Kuba wątły odszedl z Superstacji to może teraz przejdzie do Republiki??????? ;D
24 35
odpowiedź
User
XYZ
Czyli teraz podporą TV Republika ma być ten sam Piotr Gociek, który przechodził dawno temu do TVP żeby poprowadzić tam night show o kulturze i popkulturze i okazało sie, że jest tak zły że do dziś nie było premiery tego programu?!
Swoją drogą wrócił do całkiem do Republiki czy na drugą nóżkę dalej ćwiczy na koszt płacących abonament i próbuje zrobić ten swój show?
40 33
odpowiedź
User
Wiktor
Dokładnie jedni odchodzą a inni przychodzą. TV Republika nadaje dalej pomimo ostrej krytyki środowisk lewicowo-liberalnych III RP. Autorytety i zwolennicy III RP TV Republika już na samym początku skazali na niepowodzenie ponieważ ta telewizja jest niepoprawna POlitycznie.
Psy szczekają a TV Republika nadaje dalej.
45 48
odpowiedź
User
Mario
Nie chcę żyć w kraju zdominowanym przez media lewicowo-liberalne dlatego popieram media prawicowo-konserwatywne jak TV TRWAM i TV Republika oraz prawicowo-liberalne które powinny jak najszybciej pojawić się w naziemnej telewizji cyfrowej.
40 46
odpowiedź
User
Kamil
TV Republika powinna znaleźć się jak najszybciej w naziemnej telewizji cyfrowej.
43 43
odpowiedź