SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Trwam oglądana tak chętnie jak TVP ABC. Ma ponad 0,7 proc. udziału w rynku

Telewizja Trwam w listopadzie i grudniu ub.r. zanotowała odpowiednio 0,73 proc. i 0,74 proc. udziału w rynku - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. To wyniki zbliżone do udziałów kanału dziecięcego TVP ABC.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, prezes Fundacji Lux Veritatis (fot. PAP / Bartłomiej Zborowski) Article

Choć Telewizja Trwam jest nadawana na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, to nie jest monitorowana przez Nielsen Audience Measurement, bo nadawca nie chce podpisać umowy z instytutem. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl cząstkowe badanie stacji zleciła jednak Nielsenowi Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - objęły one dwa ostatnie miesiące 2014 roku. Z tych danych wynika, że w listopadzie ub.r. TV Trwam miała 0,73 proc. udziału w rynku, a w grudniu ub.r. - 0,74 proc.

Biorąc pod uwagę dane o oglądalności wszystkich stacji, w listopadzie ub.r. udział TV Trwam daje jej 17. miejsce w Polsce. Za mającą zdecydowanie lepszy wynik TVP Rozrywką (0,98 proc.), zaś minimalnie przed TVP ABC (0,72 proc.) - obie stacje też nadają naziemnie. Słabiej od TV Trwam wypadają TVN Style i także naziemna Stopklatka TV, mające w listopadzie ub.r. po 0,70 proc. udziału. Szacować można, że średnia widownia minutowa TV Trwam w analizowanym miesiącu wyniosła ponad 50 tys. osób (zobacz zestawienie top 20 kanałów z listopada).

Z kolei uwzględniając TV Trwam w zestawieniu najchętniej oglądanych kanałów w grudniu ub.r. (zobacz ranking), stacja związana z O. Tadeuszem Rydzykiem plasuje się na 20. miejscu rankingu ex aequo z kanałem TVP ABC, mając 0,74 proc. udziału. Oczko wyżej jest Polo TV z wynikiem na poziomie 0,8 proc. Średnia oglądalność TV Trwam w grudniu ub.r. wyniosła ponad 53 tys. widzów.

Nielsen Audience Measurement monitorował Telewizję Trwam, gdy nie nadawała ona jeszcze w naziemnej telewizji cyfrowej, a jedynie w sieciach kablowych. Z powodu braku wspomnianej umowy instytut mierzył jednak tylko widownię stacji w ofercie analogowej, czyli obejmował część abonentów, którzy mieli do niej dostęp.

Z tych danych wynika, że w okresie od 1 stycznia do 22 kwietnia 2012 roku TV Trwam miała średnio 5,5 tys. widzów w każdej minucie i 0,08 proc. udziału w rynku. W 2010 i 2011 roku jej udział wynosił zaś po 0,10 proc. Najwyższy wynik (0,15 proc.) kanał zanotował w 2006 roku, pierwszym gdy był mierzony przez Nielsena (więcej na ten temat). Telewizja Trwam nadaje od 2003 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TV Trwam oglądana tak chętnie jak TVP ABC. Ma ponad 0,7 proc. udziału w rynku

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maria Fort
Śmieszne, na demonstracje w Warszawie przyjeżdża kilkaset tysięcy osób a ogląda kilkakrotnie mniej.
61 43
odpowiedź
User
YKK
Nie tylko wyniki ale i poziom odbiorcy też zbliżony.
40 56
odpowiedź
User
:)
nie ważne kto bada, ważne kto liczy głosy
50 30
odpowiedź
User
Rysio
Ośmieszacie, krytykujecie TV TRWAM a ja pytam się was zwolennicy III RP a co wy macie do zaoferowania Katolikom i innym religiom w Polsce ?
Była telewizja Religia.tv ale z dniem 31 stycznia 2015 została zlikwidowana.
Na mulipleksie cyfrowym w naziemnej telewizji jest tylko TV TRWAM, podobnie jest na platformach cyfrowych czyli nie ma konkurencji.
63 34
odpowiedź
User
Jasio
Odpowiedż na pytanie Rysia jest prosta III RP czyli mainstream lewicowo-liberalny ma do zaoferowania jako konkurencja dla TV TRWAM tylko kanały telewizyjne i programy ezoteryczne w mediach czyli wróżenie z kart tarota , okultyzm, horoskopy, czarna magia i inne takie durnoty adresowane dla ciemnogrodu.
Mainstream lewicowo-liberalny proponuje nam więc antyreligię.
61 27
odpowiedź