SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVMN bez biało-czerwonego logo. Narodowcy twierdzą, że należy do nich

Telewizja Media Narodowe nie nadaje już z biało-czerwonym logotypem, tylko granatowym. Wcześniej sprzeciw wobec rejestracji znaku w Urzędzie Patentowym RP złożyło Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. - Niektórych aktywistów Stowarzyszenia Marsz Niepodległości nie przekona nawet moje ukrzyżowanie - mówi Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, prezes TVMN.

Usunięty z YouTube na początku 2023 roku kanał Media Narodowe posługiwał się prostokątnym lub kwadratowym logotypem. W środku umieszczono białe litery „mn”, napisane charakterystyczną czcionką. W używanym do niedawna logotypie TVMN były dwa kwadraty. Jeden biały z czerwonym napisem „TV” i drugi czerwony z białym napisem „mn”. Od kilku dni logotyp jest granatowy. Zamiast napisu TVMN widać odwołanie do portalu internetowego stacji tvmn.pl.

Koniec konfliktu o logotyp?

Zmiany zbiegły się z oskarżeniami Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wysuwanymi wobec TVMN. - Telewizja Media Narodowe cały czas bez zgody Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wykorzystuje logotyp Mediów Narodowych (chodzi o litery mn w czerwonym prostokącie). Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nie udzieliło żadnego prawa spółce Bąkiewicza i Barełkowskiego do korzystania z tego loga. Robert Bąkiewicz próbował nawet zarejestrować znak słowno-towarowy TVMN w Urzędzie Patentowym, ale Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zgłosiło co do tego sprzeciw – mówił przed tygodniem Wirtualnemedia.pl Jerzy Wasiukiewicz, członek zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.Starego logotypu wciąż używa kontrolowany przez stowarzyszenie portal medianarodowe.com. 

Czy zmiana logotypu jest pokłosiem sporu ze Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości? - Niektórych aktywistów Stowarzyszenia Marsz Niepodległości nie przekona nawet moje ukrzyżowanie. Spór o logo jest konfliktem zastępczym. Zmianę logo i oprawy przeprowadzamy od kilku tygodni.  Ja żadnego sporu z nimi nie mam, a oczekiwania tych panów mają charakter historyczny, z czym nie mamy nic wspólnego. Zdaję się że złożyli jedynie reklamację w Urzędzie Patentowym. W każdej chwili jestem gotów do ustępstw i zakończenia jałowego konfliktu - zapewnia Barełkowski.

Przeciągający się konflikt narodowców

TVMN rozpoczęła nadawanie wiosną 2023 roku. Pomysłodawcą i pierwszym prezesem kanału był Robert Bąkiewicz, wieloletni prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W ostatnich latach skonfliktował on się ze środowiskiem Konfederacji. Bezskutecznie startował do Sejmu z radomskich list Prawa i Sprawiedliwości, po tym jak zapisał się do Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry. 

Organizacje związane z Bąkiewiczem otrzymywały fundusze od rządu PiS.  Jak informował w styczniu TVN24, tylko TVMN od resortu Zbigniewa Ziobry pozyskała 200 tys. zł na promocję Funduszu Sprawiedliwości, powołanego do pomocy ofiarom przestępstw. W listopadzie ub.r. Bąkiewicz został prawomocnie skazany na rok prac społecznych i 10 tys. nawiązki dla poszkodowanej kobiety, aktywistki poturbowanej podczas protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.

Konflikt o Telewizję Media Narodowe zaczął się jeszcze zanim stacja rozpoczęła nadawanie. Powodem był spór o kontrolę nad Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości. Działacze związani z Konfederacją doprowadzili do odwołania Bąkiewicza z funkcji prezesa stowarzyszenia i jego wykluczenia. Pierwszy wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o koncesję dla Mediów Narodowych wycofano. Bąkiewicz złożył doniesienie do prokuratury na polityków Konfederacji. Powodem było - jego zdaniem - nielegalne zajęcie redakcji Mediów Narodowych (wcześniej działała jako kanał Na YouTube, który miał 250 tys. subskrybentów, ale go usunięto). 

Doszło do wyłamania szafy pancernej w jej siedzibie. Bąkiewicz twierdził, że „prywatne laptopy dziennikarzy są nielegalnie przetrzymywane”. TVMN wznowiła pracę w innym miejscu. Niedawno stacja rozpoczęła współpracę z tygodnikiem „Do Rzeczy”. Dzięki niej emituje programy z udziałem znanych publicystów (Rafała Ziemkiewicza, Pawła Lisickiego, Marcina Wolskiego i Wojciecha Cejrowskiego).

Jak oglądać TVMN?

TVMN w ostatnich miesiącach pracowała nad zwiększeniem zasięgu technicznego. Żaden z dużych operatorów nie chciał dołączyć stacji do oferty. W połowie lutego pakiet kontrolny udziałów w kanale sprzedał Robert Bąkiewicz (związana z nim fundacja Pod Wierzbami ma poniżej 25 proc. akcji). Nowym prezesem został Piotr Barełkowski, który w przeszłości odpowiadał za dystrybucję m.in. TV Republika i wPolsce.pl.  Kilka dni później sygnał stacji zaczęła transmitować radomska Zebrra.TV, wchodząca w całej Polsce w skład oferty Vectry. Sieć kablowa uznała, że doszło do złamania jej umowy z lokalnym kanałem i usunęła go z oferty.

Telewizja Media Narodowe, poza dystrybucją w internecie (tvmn.pl), własną aplikacją na Smart TV, postawiła na multipleksy lokalne naziemnej telewizji cyfrowej: MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L3 (Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki), MUX-L4 (Wrocław, Świdnica). Ostatnio trafiła też do multipleksu eksperymentalnego BCAST w Warszawie i Gdańsku. 

Dołącz do dyskusji: TVMN bez biało-czerwonego logo. Narodowcy twierdzą, że należy do nich

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
piotrek
brak na mux l7 i na rybnik mux l2 tam nie wejdzie tvt ża dużo kasy chce grunt że tvn i tvn7 jest czy nie pięknie bu haaa
5 9
odpowiedź
User
Kłos
Pasuje im granatowy, wszak to kolor okupacyjny, faszystowskiej policji z czasów 2WŚ.
14 9
odpowiedź
User
brygel
No i po co im te logo (narodowcom)? - przecież nie stworzą kanału o tej samej nazwie, bo już ta nazwa jest zajęta
6 3
odpowiedź