SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy kanał w naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie

Telewizja Media Narodowe poszerzy zasięg naziemny o Warszawę. Piotr Barełkowski, prezes stacji zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że kanał trafi na multipleks eksperymentalny firmy BCAST. 

W kwietniu stacja informowała na pasku, że zbiera pieniądze na nadajnik w Warszawie. Na antenie TVMN Oliver Pochwat zdradził, że koszt nadawania na trzech multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej to 65 tys. zł. Nadawca prosił sympatyków o wpłaty na swoje konto, aby móc uruchomić emisję w Warszawie. Chodziło o multipleks związanej z Cyfrowym Polsatem firmy BCAST. Nadaje on nie tylko w stolicy Polski, ale także w Gdańsku i Wrocławiu. W jego skład wchodzą: Polsat HD, Nowa TV HD, TV Republika HD, Stars.TV HD, EWTN HD, TV Okazje HD i TV Regionalna.pl.

Dotychczas oferta MUX-u we wszystkich miastach była identyczna. W środę emisję TVMN z multipleksu BCAST zauważyli odbiorcy naziemni z Wrocławia. Były to prawdopodobnie testy przed planowanym uruchomieniem nadawania stacji w Warszawie. Barełkowski precyzuje, że po emisji próbnej, stacja z obiektów BCAST będzie dostępna tylko w stolicy Polski. - We Wrocławiu już nadajemy dzięki firmie MWE, natomiast dzięki firmie BCAST pojawiliśmy się właśnie w Warszawie. Łącze jest gotowe, sygnał w najbliższych dniach powinien być już dostępny. Zatem będziemy nadawać naziemnie (Dolny Śląsk, Polska centralna i Mazowsze) na ok. 30 proc. kraju, plus w 33 mniejszych sieciach kablowych, w streamingu na tvmn.pl/tv oraz w aplikacji Smart TV we wszystkich telewizorach z internetem - wyjaśnia Barełkowski.

Stacja stawia na multipleksy lokalne i eksperymentalne

W lutym TVMN była transmitowana przez radomską stację Zebrra.TV. Tym samym mogła docierać do abonentów Vectry, jednej z największych sieci kablowych. - Nie oceniamy legalności wprowadzenia programu TVMN do ramówki Zebrra.tv. W związku ze złamaniem przez Zebrra.tv zapisów naszej umowy, zdecydowaliśmy o jej wypowiedzeniu. Decyzja oznacza, że kanał Zebrra.tv przestał być dostępny dla naszych abonentów od 1 marca br. - informowało Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Vectry. Firma nie zdradziła jakie warunki umowy złamała Zebrra.TV.

Barełkowski krytykował dużych operatorów za niedołączanie TVMN do oferty. Od marca sygnał stacji jest dostępny na multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej: MUX-L1, MUX-L3, i MUX-L4. Kanał można oglądać z naziemnych nadajników zlokalizowanych we Wrocławiu i Świdnicy (kanał 27 - 522 MHz), Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim (kanał 36 - 594 MHz) oraz Jeleniej Górze (kanał 38 - 610 MHz).

Zmiany i nowości w TVMN

Niedawno doszło do zmiany na stanowisku prezesa spółki Telewizja Media Narodowe. Roberta Bąkiewicza zastąpił Piotr Barełkowski, wcześniej członek zarządu TVMN, który w przeszłości zbudował duże zasięgi techniczne stacji TV Biznes, TV Republika czy wPolsce.pl. Bąkiewicz sprzedał swoje udziały w spółce.

TVMN rozpoczęła nadawanie wiosną 2023 roku. Pomysłodawcą i pierwszym prezesem kanału był Robert Bąkiewicz, wieloletni prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W ostatnich latach skonfliktował on się ze środowiskiem Konfederacji. Bezskutecznie startował do Sejmu z radomskich list Prawa i Sprawiedliwości, po tym jak zapisał się do Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry. Organizacje związane z Bąkiewiczem otrzymywały fundusze od rządu PiS. 

Jak informował w styczniu TVN24, tylko TVMN od resortu Ziobry pozyskała 200 tys. zł na promocję Funduszu Sprawiedliwości, powołanego do pomocy ofiarom przestępstw. W listopadzie ub.r. Bąkiewicz został prawomocnie skazany na rok prac społecznych i 10 tys. nawiązki dla poszkodowanej kobiety, aktywistki poturbowanej podczas protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.

TVMN wprowadziła kilka nowości do wiosennej ramówki. Są m.in. efektem nawiązania współpracy z tygodnikiem „Do Rzeczy”. Na antenie stacji można oglądać programy z udziałem: Rafała Ziemkiewicza, Pawła Lisickiego, Marcina Wolskiego i Wojciecha Cejrowskiego. TVMN od początku kwietnia codziennie transmituje liturgię Mszy Świętej z sanktuarium św. Maksymiliana Kolbe w Niepokalanowie o godz. 18:00, a także Różaniec za Ojczyznę o 20:30 i koronkę o godz. 15:00.

Dołącz do dyskusji: Nowy kanał w naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
piotrek
a na mux l2 nie będzie !!! bo na razie ich nie stać na to tak mi odpisali na @ a na Warszawę ich stać a mux l7 coś wiadomo?
odpowiedź
User
Jol
Nie oglądam telewizji Media Narodowe
odpowiedź
User
widz
Nie oglądam telewizji Media Narodowe
JA OGLĄDAM!!!
odpowiedź