SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN bezkonkurencyjny wieczorami, TVP1 liderem tylko przez dwa tygodnie

Przez większość jesiennego sezonu pod względem tygodniowych udziałów w prime-time liderem była stacja TVN. Tylko dwa razy na pierwszym miejscu znalazła się TVP1 - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl opartego na analizie Lowe Media.

Article

W okresie od 1 września do 7 grudnia br. telewizja TVN zajmowała pierwsze miejsce pod względem średniego udziału w grupie 4+ w prime time (wieczorne pasmo największej oglądalności) przez dziewięć z 14 tygodni - wynika z danych Nielsen Audience Measurement opracowanych dla Wirtualnemedia.pl przez dom mediowy Lowe Media.

Najwyższy wynik (15,96 proc.) TVN odnotował w tygodniu od 27 października do 2 listopada br. Poziom 15 proc. stacja przekroczyła aż w 10 tygodniach. Natomiast najgorszy wynik TVN dotyczył pierwszego tygodnia grudnia, gdy jego średni tygodniowy udział wyniósł 14,17 proc. Zajął wtedy drugie miejsce. Wówczas stacja emitowała już tylko nieliczne premierowe pozycje z jesiennej ramówki.

Tylko przez trzy tygodnie liderem rynku telewizyjnego w prime-time był Polsat - miało to miejsce w okresie od 15 do 21 września, gdy stacja pokazywała finał Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn (w tym tygodniu stacja odnotowała najwyższy wynik - 16,05 proc.), a także między 6 a 19 października. Najsłabiej Polsat wypadł w tygodniu od 24 do 30 listopada, gdy już zakończył emisję prawie wszystkich jesiennych nowości. Wówczas jego udział wyniósł tylko 12,01 proc., co dało mu dopiero czwarte miejsce w rynku.

Wyniki TVP1 i TVP2 jesienią były zazwyczaj niższe od udziałów ich komercyjnych konkurentów. Jedynce udało się jednak dwa razy zostać liderem rynku - nastąpiło to pod koniec sezonu - w tygodniach 17-23 listopada i 1-7 grudnia br. Najlepszy udział (15,09 proc. ) osiągnęła w pierwszym z tych tygodni.

Z kolei Dwójka nie była na pierwszym miejscu ani razu. Najlepiej wypadła w tygodniu od 27 października do 2 listopada, gdy jej udział wyniósł 13,12 proc. Zajęła wtedy trzecią lokatę.

W grupie komercyjnej także przez większość sezonu (dziewięć tygodni) liderem w paśmie wieczornym była telewizja TVN, najlepszy wynik osiągając w pierwszym tygodniu jesiennej ramówki , gdy jej udział wynosił 17,35 proc. Najsłabiej TVN wypadł w pierwszym tygodniu grudnia, gdy z wynikiem na poziomie 14,98 proc. zajął drugie miejsce.

Polsat na czele rynku w grupie 16-49 był przez pięć tygodni, notując najwyższy udział na poziomie 18,33 proc. w tygodniu od 13 do 19 października (wówczas transmitował m.in. mecz w piłce nożnej Polska-Szkocja) Najgorzej kanał ten poradził sobie w drugim tygodniu jesiennej ramówki, gdy jego udział wyniósł tylko 14,16 proc. (był wówczas i tak wiceliderem).

Jedynka i Dwójka przez cały sezon jesienny plasowały się albo na trzecim albo na czwartym miejscu, notując zdecydowanie słabsze udziały od TVN i Polsatu. Najlepszy wynik (11,61 proc.) TVP1 odnotowała w tygodniu 17-23 listopada i była wówczas trzecia. Z kolei Dwójce udało się osiągnąć najwyższy udział (10,76 proc.) w tygodniu 27 października - 2 listopada (również zajęła trzecią lokatę).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN bezkonkurencyjny wieczorami, TVP1 liderem tylko przez dwa tygodnie

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bhawo bhaun!
Czy po analizie tych wykresów ktoś ma jakieś pytania dotyczące umiejętności menadżerskich pana Brauna, Radziewskiego i ich ekipy?
odpowiedź
User
Rudi
Czy po lekturze twojego wpisu można jeszcze mieć wątpliwości, że jesteś idiotą? Po pierwsze, co sezon to inna kolejność (aktualnie właśnie Jedynka pana "Radziewskiego" na czele), po drugie, tv publiczna niekoniecznie ma przede wszystkim obowiązek ścigać się z komercją, po trzecie, jeśli porównasz np. wyniki grup tv, to TVP nadal jest pierwsza, bardzo wyraźnie przed TVN i Polsatem. A teraz idź, dziecko, lepić bałwana...
odpowiedź
User
do Rudi
Wyzywaj ludzi od idiotów. Tylko to umiesz. Ale już tytuł tego newsa mówi jednak, że Jedynka Radziszewskiego jednak nie jest pierwsza...:)
odpowiedź