SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN Discovery Polska wraca do biur, rotacyjny system pracy

Od poniedziałku pracownicy TVN Discovery Polska wrócili do pracy w siedzibie przy Wiertniczej w Warszawie. Utrzymany został system rotacyjny, jedna z grup nadal wykonuje swoje obowiązki zdalnie - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Siedziba TVNArticle

Od połowy marca - kiedy rząd zdecydował o wprowadzeniu obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa - wiele firm przeszło na rotacyjny tryb pracy, a w ich siedzibach pojawiali się jedynie niezbędni pracownicy. W przypadku redakcji często były to osoby związane bezpośrednio z produkcją (w telewizji) lub pracą techniczną przy składzie gazety lub audycji. Kiedy tylko było to możliwe, pozostali wykonywali swoje obowiązki zdalnie, łącznie z dziennikarzami i reporterami, którzy zazwyczaj używali do rozmów połączeń online.

Jak wynika z naszych informacji - oprócz niektórych dziennikarzy, którzy już wcześniej pojawiali się w redakcjach - zatrudnieni w TVN Discovery Polska od poniedziałku przeszli z trybu pracy zdalnej do biurowej. Zespół został podzielony na trzy grupy. Pierwsza nadal wykonuje swoje obowiązki wyłącznie zdalnie, a grupy B i C korzystają z biura w trybie rotacyjnym. Tzw. grupa B pracuje przez cztery dni, kolejne cztery dni - grupa C i ponownie wraca grupa B.

W siedzibie telewizji TVN nadal stosowane są ścisłe środki ostrożności związane z ryzykiem zakażenia się koronawirusem.

Jak poinformował portal Wirtualnemedia.pl Marcin Barcz, dyrektor komunikacji korporacyjnej i członek zarządu TVN Discovery Polska obowiązuje bardzo dokładny plan przemieszczania się po biurze.

- Wprowadziliśmy oznaczenie w biurach oraz na podłogach w ciągach komunikacyjnych, wyłączyliśmy część powierzchni z użytkowania, aby umożliwić zapewnienie bezpiecznego dystansu, ograniczyliśmy dostępność przestrzeni wspólnych, zapewniliśmy pełną dostępność środków dezynfekcyjnych oraz ochrony osobistej, ograniczyliśmy możliwość przemieszczania się pomiędzy budynkami, zmieniliśmy zasady korzystania z parkingów - wymienia Marcin Barcz obowiązujące nadal obostrzenia.

Telewizja musiała dostosować się do nowej sytuacji

TVN pytany przez nas jakiś czas temu zastrzegał, że nie wprowadza obniżki wynagrodzeń w związku z kryzysem na rynku reklamy. W marcu nadawca podjął decyzję o zawieszeniu części produkcji i wprowadził korekty w ramówce. Wprowadzono także system rotacyjny, a dziennikarze prowadzący serwisy i programy prowadzili je tylko samodzielnie.

Wśród najpopularniejszych stacji telewizyjnych w okresie od 1 marca do 31 maja 2020 roku trzecie miejsce zajęła telewizja TVN. Udział tej stacji wiosną br. wyniósł 7,88 proc., po spadku względem wiosny ub.r. o 9,63 proc.

Dołącz do dyskusji: TVN Discovery Polska wraca do biur, rotacyjny system pracy

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
24
Co ten artykuł może obchodzić zwykłego Kowalskiego


przecież to jest portal branżowy, więc takie artykuły są jak najbardziej adekwatne
odpowiedź
User
super pracodawca
w mediach wszystko pięknie, a w TVN zwolnienia, cięcia, umowy śmieciowe.
odpowiedź
User
qwas
w mediach wszystko pięknie, a w TVN zwolnienia, cięcia, umowy śmieciowe.

a skąd te informacje? chyba z palca wyssane? w TVN podczas pandemii nie było zwolnień ani obniżek pensji!! umowy są zależne od stanowiska i zaangażowania - ja mam UOP od lat.
odpowiedź