TVN kręci „Pod powierzchnią 2” w Płocku. Reżyserują Borys Lankosz i Bartosz Konopka (zdjęcia)

Stacja TVN przygotowuje drugi sezon serialu „Pod powierzchnią”, który trafi do jesiennej ramówki. Zdjęcia trwają w Płocku, a odcinki reżyserują Borys Lankosz i Bartosz Konopka.

łb
łb
Udostępnij artykuł:
TVN kręci „Pod powierzchnią 2” w Płocku. Reżyserują Borys Lankosz i Bartosz Konopka (zdjęcia)
fot. Robert Pałka/TVN

Akcja serialu osadzona jest w Płocku, a fabuła koncentruje się na czwórce bohaterów, których losy krzyżują się niespodziewanie. Są to małżonkowie Marta i Bartek (Magdalena Boczarska i Bartłomiej Topa), którzy skrywają przed światem tajemnicę, oraz Maciek i Ola (Łukasz Simlat i Maria Kowalska) - ojciec i zbuntowana córka, próbujący na nowo stworzyć rodzinę.

Głównym wątkiem drugiego sezonu „Pod powierzchnią” będzie zaginięcie synka Marty i Bartka. Rodzice poszukają odpowiedzi na pytanie, dlaczego opiekunka uprowadziła chłopca, a rozwiązanie zagadki zmieni ich życie na zawsze. - Widzowie będą mogli wejść jeszcze głębiej pod powierzchnię kłamstw i tajemnic głównych bohaterów. Dowiedzą się, co tak naprawdę wydarzyło się przed laty - wyjaśnia biuro prasowe TVN i Discovery Polska.

Za kamerą produkcji ponownie stanął Borys Lankosz, ale część odcinków wyreżyseruje Bartosz Konopka, zdobywca m.in. nominacji do Oscara za krótkometrażowy film dokumentalny „Królik po berlińsku”. Drugi sezon „Pod powierzchnią” liczy 7 odcinków. Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu i potrwają do marca br. Nowa seria jest kręcona w Płocku i Warszawie.

W obsadzie pojawią się m.in. Michalina Łabacz, Mateusz Banasiuk, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Agnieszka Suchora, Katarzyna Kwiatkowska, Dorota Kolak i Jacek Poniedziałek.

„Pod powierzchnią” jest autorskim projektem stacji TVN, od początku rozwijanym przez zespół produkcji fabularnej, który nadzoruje Marta Grela-Gorostiza. Główną scenarzystką serialu jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz. Kierownikiem produkcji jest Tomasz Parnowski, autorem zdjęć Bogumił Godfrejów, a producentką - Karolina Izert.

Przypomnijmy, że pierwotnie w serialu wystąpić miała Alicja Bachleda-Curuś, ale aktorka zrezygnowała z roli z powodów osobistych.

Na jesień br. planowany jest też drugi sezon „Pułapki” z Agatą Kuleszą w roli głównej. W przypadku tego serialu zdjęcia jeszcze się nie rozpoczęły.

„Pod powierzchnią” na antenie TVN oglądać można było w niedziele o godz. 21.30, w okresie od 21 października do 2 grudnia ub.r. Z danych z danych Nielsen Audience Measurement  wynika, że średnia widownia premierowych odcinków serialu wyniosła 1,59 mln osób, co przełożyło się na 10,98 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 14,76 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady