SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN przedstawił następców Edwarda Miszczaka. Lidia Kazen dyrektorką kanału TVN

Grupa TVN Warner Bros. Discovery ogłosiła zmiany w strukturze pionu programowego po odejściu z firmy Edwarda Miszczaka. Bogdan Czaja objął funkcję group vice president programming & operation, Jarosław Potasz został group vice presidentem studios & productions. Lidla Kazen będzie z kolei piastować nowo powstałą funkcję dyrektorki kanału TVN.

Bogdan Czaja, Jarosław Potasz, Lidia Kazen, fot. TVN Warner Bros. DiscoveryBogdan Czaja, Jarosław Potasz, Lidia Kazen, fot. TVN Warner Bros. Discovery

W nowej strukturze nie będzie analogicznego stanowiska jakie piastował w firmie Edward Miszczak. Jak podano w komunikacie przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl, wynika to ze zmiany podejścia do organizacji produkcji treści oraz nowej filozofii zarządzania programami i kanałami w grupie.

Za działania i operacje programowe w grupie będzie odpowiadał Bogdan Czaja, w roli group vice president programming & operations. Bogdan Czaja dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora programowego TVN.

Na nowym stanowisku Czaja będzie odpowiedzialny za strategię programową i operacje kanałowe dla całego portfolio TVN Warner Bros. Discovery z wyłączeniem części newsowej. - Zapewni to całościowe i zintegrowane podejście do tworzenia i planowania treści w ramach grupy oraz ich efektywne wykorzystanie we wszystkich kanałach - podaje firma.

Jarosław Potasz, dotychczasowy dyrektor departamentu produkcji TVN, obejmie stanowisko group vice president studios & productions. Będzie odpowiadał za całościowy nadzór nad produkcją wszystkich form telewizyjnych poza programami informacyjnymi, zarówno na rynek lokalny jak i zagranicę.

Potaszowi będą podlegać produkcje realizowane w Warszawie oraz w ośrodkach regionalnych. W swojej roli będzie nadzorował także dział rozwoju produkcji, w tym wykorzystanie nowoczesnych technologii dla celów realizacji programów telewizyjnych.

Lidia Kazen dyrektorką kanału TVN

Nowo utworzone stanowisko dyrektorki kanału TVN obejmie Lidia Kazen, dotychczasowa dyrektoka programowa TTV i Playera. - Za alternatywne i odważne podejście do ramówki, zarówno kanał TTV jak i Playera docenili widzowie jak i krytycy - podano w komunikacie.

W związku ze zmianą struktury funkcję dyrektorki TTV przejmie dotychczasowa zastępczyni Kazen - Joanna Sołdra. Natomiast za całość działalności Playera będzie odpowiadać Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający serwisu. Inni szefowie kanałów pozostają na swoich stanowiskach.

- Nowa struktura pionu programowego TVN Warner Bros. Discovery odpowiada na dzisiejsze wyzwania i potrzebę zintegrowanego zarządzania całym portfolio kanałów w grupie. Zespół programowy TVN to wyjątkowa grupa doświadczonych profesjonalistów, zarażających pasją i energią. Od lat tworzą najlepszą telewizję w Polsce. Ogromnie się cieszę, że będę mogła z nimi na co dzień współpracować.  Naszą ambicją i misją jest dostarczanie naszym widzom programów nowych, najwyższej jakości, zarówno tych produkowanych w Polsce, jak i najlepszych produkcji z całej grupy Warner Bros. Discovery - mówi Katarzyna Kieli, president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.
 
Bogdan Czaja i Jarosław Potasz będą bezpośrednio raportować do Kieli, ale nie wejdą do zarządu spółki TVN. Lidla Kazen będzie raportować do Bogdana Czai i Katarzyny Kieli.

Czai mają podlegają także szefowie kanałów: Katarzyna Mazurkiewicz (szefowa TVN 7 iTVN Fabuła), Monika Pieczyńska (szefowa TVN Style, HGTV), Przemysław Kwiatkowski (kieruje TVN Turbo), Dorota Eberhardt (odpowiada za stację naziemną Metro oraz portfolio zagraniczne: Food Network, Travel Channel i kanały Discovery). W zespole programowym są także: Grażyna Kubica (odpowiada za rozrywkę i produkcje non-scripted), Marta Grela (odpowiada za seriale fabularne i filmy) i Ania Piekara (odpowiedzialna za obszar scheduling/program operations).

W zespole produkcyjnym kierowanym przez Jarosława Potasza z kolei są: Katarzyna Pudzianowska (odpowiada za produkcje realizowane w Warszawie), Renata Słoń (nadzoruje produkcje w oddziałach w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku), Rafał Orlik (odpowiada za local production channels), Łukasz Poniński (odpowiada za obszar drama/film productions) i Wiktor Przeorski (szef działu rozwoju produkcji).

Edward Miszczak odszedł z TVN po 25 latach pracy

O odejściu Edwarda Miszczaka Grupa TVN poinformowała na początku czerwca, z firmą pożegnał się przed końcem poprzedniego miesiąca. - W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu - napisał odchodzący dyrektor programowy TVN.

Miszczak był odpowiedzialny za flagowy kanał TVN, połączone portfolio rozrywkowych kanałów tematycznych i naziemnych oraz za produkcję treści programowych. Funkcję dyrektora programowego TVN pełnił od 1998 roku. Wcześniej współtworzył rozgłośnię RMF FM. Nieoficjalnie wiadomo, że Miszczak ma przejść w przyszłym roku do Telewizji Polsat. Grupa TVN nie podaje jaki długi ma zakaz konkurencji.

Dołącz do dyskusji: TVN przedstawił następców Edwarda Miszczaka. Lidia Kazen dyrektorką kanału TVN

66 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tefałen
Lepiej żeby tą posadę od razu wzięła Rozenek Majdan perfekcyjna pani domu w końcu jak sama przyznała żeby dostać posadę u Kiszczaka sorry Miszczaka to piekła dla niego ciasteczka
odpowiedź
User
Ja
Super w końcu Taka kobieta u steru czuję ze będzie rewolucja
odpowiedź
User
nik
Brawo TVN ! idzie nowe!
odpowiedź