SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN przedstawił następców Edwarda Miszczaka. Lidia Kazen dyrektorką kanału TVN

Grupa TVN Warner Bros. Discovery ogłosiła zmiany w strukturze pionu programowego po odejściu z firmy Edwarda Miszczaka. Bogdan Czaja objął funkcję group vice president programming & operation, Jarosław Potasz został group vice presidentem studios & productions. Lidla Kazen będzie z kolei piastować nowo powstałą funkcję dyrektorki kanału TVN.

Bogdan Czaja, Jarosław Potasz, Lidia Kazen, fot. TVN Warner Bros. Discovery Article

W nowej strukturze nie będzie analogicznego stanowiska jakie piastował w firmie Edward Miszczak. Jak podano w komunikacie przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl, wynika to ze zmiany podejścia do organizacji produkcji treści oraz nowej filozofii zarządzania programami i kanałami w grupie.

Za działania i operacje programowe w grupie będzie odpowiadał Bogdan Czaja, w roli group vice president programming & operations. Bogdan Czaja dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora programowego TVN.

Na nowym stanowisku Czaja będzie odpowiedzialny za strategię programową i operacje kanałowe dla całego portfolio TVN Warner Bros. Discovery z wyłączeniem części newsowej. - Zapewni to całościowe i zintegrowane podejście do tworzenia i planowania treści w ramach grupy oraz ich efektywne wykorzystanie we wszystkich kanałach - podaje firma.

Jarosław Potasz, dotychczasowy dyrektor departamentu produkcji TVN, obejmie stanowisko group vice president studios & productions. Będzie odpowiadał za całościowy nadzór nad produkcją wszystkich form telewizyjnych poza programami informacyjnymi, zarówno na rynek lokalny jak i zagranicę.

Potaszowi będą podlegać produkcje realizowane w Warszawie oraz w ośrodkach regionalnych. W swojej roli będzie nadzorował także dział rozwoju produkcji, w tym wykorzystanie nowoczesnych technologii dla celów realizacji programów telewizyjnych.

Lidia Kazen dyrektorką kanału TVN

Nowo utworzone stanowisko dyrektorki kanału TVN obejmie Lidia Kazen, dotychczasowa dyrektoka programowa TTV i Playera. - Za alternatywne i odważne podejście do ramówki, zarówno kanał TTV jak i Playera docenili widzowie jak i krytycy - podano w komunikacie.

W związku ze zmianą struktury funkcję dyrektorki TTV przejmie dotychczasowa zastępczyni Kazen - Joanna Sołdra. Natomiast za całość działalności Playera będzie odpowiadać Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający serwisu. Inni szefowie kanałów pozostają na swoich stanowiskach.

- Nowa struktura pionu programowego TVN Warner Bros. Discovery odpowiada na dzisiejsze wyzwania i potrzebę zintegrowanego zarządzania całym portfolio kanałów w grupie. Zespół programowy TVN to wyjątkowa grupa doświadczonych profesjonalistów, zarażających pasją i energią. Od lat tworzą najlepszą telewizję w Polsce. Ogromnie się cieszę, że będę mogła z nimi na co dzień współpracować.  Naszą ambicją i misją jest dostarczanie naszym widzom programów nowych, najwyższej jakości, zarówno tych produkowanych w Polsce, jak i najlepszych produkcji z całej grupy Warner Bros. Discovery - mówi Katarzyna Kieli, president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.
 
Bogdan Czaja i Jarosław Potasz będą bezpośrednio raportować do Kieli, ale nie wejdą do zarządu spółki TVN. Lidla Kazen będzie raportować do Bogdana Czai i Katarzyny Kieli.

Czai mają podlegają także szefowie kanałów: Katarzyna Mazurkiewicz (szefowa TVN 7 iTVN Fabuła), Monika Pieczyńska (szefowa TVN Style, HGTV), Przemysław Kwiatkowski (kieruje TVN Turbo), Dorota Eberhardt (odpowiada za stację naziemną Metro oraz portfolio zagraniczne: Food Network, Travel Channel i kanały Discovery). W zespole programowym są także: Grażyna Kubica (odpowiada za rozrywkę i produkcje non-scripted), Marta Grela (odpowiada za seriale fabularne i filmy) i Ania Piekara (odpowiedzialna za obszar scheduling/program operations).

W zespole produkcyjnym kierowanym przez Jarosława Potasza z kolei są: Katarzyna Pudzianowska (odpowiada za produkcje realizowane w Warszawie), Renata Słoń (nadzoruje produkcje w oddziałach w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku), Rafał Orlik (odpowiada za local production channels), Łukasz Poniński (odpowiada za obszar drama/film productions) i Wiktor Przeorski (szef działu rozwoju produkcji).

Edward Miszczak odszedł z TVN po 25 latach pracy

O odejściu Edwarda Miszczaka Grupa TVN poinformowała na początku czerwca, z firmą pożegnał się przed końcem poprzedniego miesiąca. - W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu - napisał odchodzący dyrektor programowy TVN.

Miszczak był odpowiedzialny za flagowy kanał TVN, połączone portfolio rozrywkowych kanałów tematycznych i naziemnych oraz za produkcję treści programowych. Funkcję dyrektora programowego TVN pełnił od 1998 roku. Wcześniej współtworzył rozgłośnię RMF FM. Nieoficjalnie wiadomo, że Miszczak ma przejść w przyszłym roku do Telewizji Polsat. Grupa TVN nie podaje jaki długi ma zakaz konkurencji.

Dołącz do dyskusji: TVN przedstawił następców Edwarda Miszczaka. Lidia Kazen dyrektorką kanału TVN

58 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tefałen
Lepiej żeby tą posadę od razu wzięła Rozenek Majdan perfekcyjna pani domu w końcu jak sama przyznała żeby dostać posadę u Kiszczaka sorry Miszczaka to piekła dla niego ciasteczka
74 18
odpowiedź
User
Ja
Super w końcu Taka kobieta u steru czuję ze będzie rewolucja
26 60
odpowiedź
User
nik
Brawo TVN ! idzie nowe!
29 60
odpowiedź