SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nieobecne w Polsce kanały Discovery nadawane z pojemności TVN

Pięć kanałów w języku włoskim pojawiło się na transponderze satelitarnym wynajmowanym przez TVN Grupę Discovery. To m.in. nieobecne w Polsce stacje Discovery Real Time, DMAX, Frisbee i K2, związane z amerykańskim koncernem.

Article

Niedawno informowaliśmy o tym, że TVN Grupa Discovery podpisała wieloletnią umowę z Eutelsatem w sprawie dodatkowej pojemności na satelicie Hot Bird 13E. Dotychczas firma korzystała z dwóch transponderów i pojemności wynajmowanej przez platformy cyfrowe. Z jednego  transpondera (11,393 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4) są nadawane m.in. TVN w wersji SD, TVN24 Bis, TLC Polska, HGTV Polska, Discovery Life Polska, HGTV Polska. Z drugiego (11,508 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4) TVN, TVN7, TVN24, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła, TTV, Travel Channel Polska, Food Network Polska. Pozostałe stacje TVN Grupy Discovery nadawane są z transponderów platform satelitarnych i innych operatorów. W czasie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio tymczasowe kanały Eurosport 4K i Eurosport 3-9 były nadawane z  transpondera 11,258 Ghz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4.

„Optymalizacja nadawania kanałów całej grupy”

Magazyn „SAT Kurier” zauważył, że na tym ostatnim transponderze pojawiły się włoskie kanały: K2, Frisbee, DMAX, Real Time i Food Network. Dostawcą tych treści ma być: „TVN Discovery Group”. K2 to należący do Discovery kanał dla dzieci i młodzieży w wieku 3-13 lat. Frisbee też jest związany z amerykańskim koncernem. Nadaje treści emitowane dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Discovery Real Time to nieobecny w Polsce kanał emitujący programy dla mężczyzn. Food Network jest stacją z programami kulinarnymi, znaną polskim widzom. DMAX to stacja poświęcona stylowi życia, która poza Włochami nadaje też w Wielkiej Brytanii i Niemczech. W 2013 roku Discovery zaproponował wprowadzenie DMAX do MUX-1 polskiej naziemnej telewizji cyfrowej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wybrała jednak tej stacji. Konkurs wygrał Fokus TV.

Kiedyś zdarzało się, że nadawcy prowadzili emisję jednego kanału w kilku wersjach językowych, aby ograniczyć koszty. Niektóre kanały były emitowane jednocześnie z polską i węgierską wersją językową. Polskie i włoskie kanały Discovery mają jednak zapowiedzi i reklamy w przypisanych do nich językach. Czemu zatem włoskie stacje są nadawane z transpondera TVN Grupy Discovery? - Dzięki dodatkowej pojemności na satelicie Eutelsat Hot Bird optymalizujemy nadawanie istniejących kanałów w ramach całej grupy Discovery w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki - informuje portal Wirtualnemedia.pl Katarzyna Issat, szef ds. komunikacji korporacyjnej TVN.  Dotychczas wspomniane wcześniej stacje w języku włoskim były nadawane z platformy Sky Italia. Najprawdopodobniej Discovery przeniesie je na własną pojemność. Wówczas może pobierać większe opłaty od włoskiej platformy, która nie będzie musiała finansować ich emisji z satelity i pozyska dodatkowe miejsce na transponderze.

Zobacz także: Discovery postawi na UFO? „Starożytni Kosmici przyciągają więcej widzów niż inne treści”

 

Dołącz do dyskusji: Nieobecne w Polsce kanały Discovery nadawane z pojemności TVN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl