SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat i TVN: Jacek Kurski błędnie zarzucił nam brak relacji z ważnych wydarzeń, oczekujemy sprostowania

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zarzucił TVN-owi i Polsatowi, że pomijają w swoich stacjach wiele ważnych wydarzeń. Przedstawiciele nadawców zwrócili na to uwagę, że relacjonowano tam wydarzenia, których zignorowanie wytknął im Kurski. - Apelujemy do Jacka Kurskiego o to, aby nie angażował Telewizji Polsat w jakiekolwiek rozgrywki polityczne oraz oczekujemy sprostowania wymienionych wcześniej nieprawdziwych informacji - stwierdził rzecznik prasowy Polsatu.

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvp Article

W wywiadzie w czwartkowym wydaniu „Rzeczpospolitej” Jacek Kurski ocenił, że TVN i Polsat mają zbyt krytyczne nastawienia do obecnego obozu rządzącego. - Prawie już nie informują o pracach państwa i rządu, tylko zajmują się metodycznym zwalczaniem obozu rządzącego. Telewizja publiczna musi to równoważyć - stwierdził. - Marzę o telewizji wyważonej i tym samym jeszcze bardziej obiektywnej, ale musielibyśmy mieć obiektywne TVN i Polsat, a wtedy TVP w oczywisty sposób też nie tylko chciałaby, ale wręcz musiałaby być bardziej wyważona. A w stacjach komercyjnych czasem mamy wręcz nieinformowanie albo informowanie z kontekstem, z tezą i z przekazem negatywnym - dodał.

Według prezesa Telewizji Polskiej TVN i Polsat „potrafią się nie zająknąć o ważnych wydarzeniach państwowych czy tożsamościowych”. Jako przykłady podał m.in. uroczyste otworzenie przez prezydenta Andrzeja Dudę muzeum Ulmów oraz podziękowanie Polakom przez papieża Franciszka za organizację Światowych Dni Młodzieży. - Gdyby nie TVP Info, Polacy zapewne nie wiedzieliby, że działa komisja śledcza ds. Amber Gold, bo inne kanały informacyjne ignorują większość ważnych przesłuchań, a jeśli jakieś transmitują to dlatego, że muszą, bo robi to TVP Info - dodał Kurski.

Tymczasem w ostatnich tygodniach materiały o pracach komisji ds. Amber Gold pokazywano i w „Wydarzeniach” Polsatu, i „Faktach” TVN, a duże części najważniejszych przesłuchań transmitowano w TVN24 i Polsat News.

Reporter tej ostatniej stacji Piotr Witwicki zwrócił uwagę na Twitterze, że posiedzenia komisji w całości są emitowane w Polsat News 2, a ich obszerne fragmenty można też oglądać w Polsat News.

W oświadczeniu przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl w czwartek wieczorem rzecznik prasowy Telewizji Polsat Tomasz Matwiejczuk zaprzeczył, jakoby nadawca nie relacjonował otwarcia przez Andrzeja Dudy Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów.

- Telewizja Polsat i Polsat News przygotowały i wyemitowały na swoich antenach kilkanaście materiałów dotyczących tej uroczystości. Materiał na ten temat był między innymi emitowany w najważniejszym programie informacyjnym Telewizji Polsat „Wydarzenia" na naszym głównym kanale Polsat - opisał Matwiejczuk. Nie jest prawdą, że Telewizja Polsat ignoruje większość ważnych przesłuchań przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Zdecydowana większość wszystkich przesłuchań prowadzonych czy przez komisję śledczą ds. Amber Gold jest pokazywana „na żywo” w naszym kanale informacyjno-publicystycznym Polsat News 2. Telewizja Polsat szeroko relacjonowała również wizytę Ojca Świętego w Polsce - wyliczył rzecznik Polsatu.

Przedstawiciele nadawcy nie zgadzają się też z oceną Kurskiego, jakoby zajmowali się wyłącznie „metodycznym zwalczaniem obozu rządzącego”. - Stwierdzenie to stoi to w sprzeczności z faktami, gdyż zarówno nasi widzowie, jak i wielu polityków i dziennikarzy uważa Telewizję Polsat za najbardziej niezależną i obiektywną w Polsce - czytamy w oświadczeniu. -

- W związku z powyższym apelujemy do Prezesa Telewizji Polskiej SA Pana Jacka Kurskiego o to, aby nie angażował Telewizji Polsat w jakiekolwiek rozgrywki polityczne oraz oczekujemy sprostowania wymienionych wcześniej nieprawdziwych informacji - dodał Tomasz Matwiejczuk.

Z kolei na portalu TVN24.pl w czwartek zamieszczono tekst „Błąd prezesa Kurskiego”. Napisano w nim, że uroczystość otwarcia Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej była transmitowana na żywo w TVN24. Zamieszczono też na TVN24.pl relację, która nadal jest dostępna na portalu.

Dołącz do dyskusji: Polsat i TVN: Jacek Kurski błędnie zarzucił nam brak relacji z ważnych wydarzeń, oczekujemy sprostowania

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nicko
Kurski nie przeprosi. Zawsze idzie w zaparte. Wykończy TVP i uzna, że to życiowy sukces. A narzeczona ponoć chce wrócić do Polsatu. Chyba teraz będzie trudno.
65 19
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
A czego tu się spodziewać po bezczelnym kłamczuchu, jakim jest Kurski?
56 19
odpowiedź
User
OLO
Główny lizus Prezesiny Kaczyńskiego nie przeprosi, bo mały by go z TV PiS wywalił. Zresztą obaj siebie warci.
43 18
odpowiedź