SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN ma coraz więcej paneli słonecznych. Zasilają anteny telewizyjne

TVN Warner Bros. Discovery coraz więcej energii czerpie z odnawialnych źródeł. Zakończono instalację 26 paneli słonecznych, więc spółka na dwóch budynkach w Warszawie posiada już 94 takie moduły, a łączna moc instalacji wynosi 35,5 kW - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wyprodukowana w ten sposób energia służy do zasilania anten telewizyjnych. Inwestycja przyczyni się do zredukowania emisji dwutlenku węgla, ale jest też elementem dywersyfikacji energetycznej grupy.

Panel słoneczny na dachu budynku TVN, fot. TVNArticle

94 moduły fotowoltaiczne zostały zamontowane na dachach dwóch budynków tworzących wspólnie hub technologiczny spółki - 68 paneli znalazło się na budynku przy ul. Augustówka 3, a 26 paneli w budynku obok przy ul. Powsińskiej 4 - oba znajdują się na przeciw głównej siedziby Warner Bros. Discovery w Warszawie przy ul. Wiertniczej.

Instalacja przy ul. Augustówka 3 produkuje prawie 26 kW energii, co przekłada się na redukcję CO2 na poziomie 21,6 ton rocznie. Panele zainstalowane na budynku przy ul. Powsińskiej wyprodukują w skali roku energię na poziomie 9,6 kW i przyczynią się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 8,2 tony.

Instalacja ma też znaczenie w obliczu wzrostów ceny energii elektrycznej kupowanej przez firmy od dostawców.

- W naszej działalności biznesowej chętnie wdrażamy prośrodowiskowe rozwiązania. Na ekoinwestycje patrzymy długoterminowo –  montaż niemal 100 paneli fotowoltaicznych na naszym hubie technologicznym to dobry początek efektywnej strategii dywersyfikacji źródeł energii oraz element naszej szeroko zakrojonej strategii odpowiedzialnego biznesu. W szerokości geograficznej, w której się znajdujemy panele fotowoltaiczne są najbardziej wydajne, jeśli są zamontowane pod kątem około 35-40 stopni. Dokładnie w ten sposób zainstalowaliśmy 68 paneli na budynku przy ul. Augustówka 3, jednak w przypadku budynku przy ul. Powsińskiej nie było to możliwe – nośność dachu nie pozwalała na instalację paneli na specjalnych podkonstrukcjach. Po dokładnej analizie wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się na montaż większości paneli na południowych ścianach budynku -  mówi Krzysztof Kozłowski, CTO TVN Warner Bros. Discovery.

Jakie działania ekologiczne podejmuje TVN?

Instalacja paneli słonecznych wpisuje się w działania firmy na rzecz ochrony środowiska. Inne działania TVN Warner Bros. Discovery w tym zakresie to m.in. udział w akcji „Posadzimy.pl”, w ramach której w tym roku zasadzono 2100 drzew czy montaż czterech uli na dachu siedziby głównej w Warszawie, w których zamieszkało 80 tys. pszczół (ich liczba w sezonie osiągnęła ponad 240 tys., Zapylają one rośliny w promieniu 3 km).

W firmie działa też "GreenD", w ramach której pracownicy angażują się na rzecz budowania świadomości dotyczącej środowiska naturalnego, klimatu i ochrony przyrody. Dzięki grupie „GreenD” m.in. wprowadzono w firmie pięciofrakcyjną segregację śmieci, wodę w szklanych butelkach oraz recykling baterii, doprowadzono do zniknięcia jednorazowych plastikowych sztućców, naczyń i pudełek. 

Dołącz do dyskusji: TVN ma coraz więcej paneli słonecznych. Zasilają anteny telewizyjne

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikołaj
WM chyba sobie jaja robi. Taką ilość paneli potrafią mieć 2 domy jednorodzinne. Co to za news?

Następnym razem dajcie znać jak drzwi obrotowe zainstalują
odpowiedź
User
Meg
W styczniu i grudniu tez zasilaja? Kiedy lezy na nich snieg a doba tylki trwa kilka godzin swietlnych?;)
odpowiedź
User
cccp
W styczniu i grudniu tez zasilaja? Kiedy lezy na nich snieg a doba tylki trwa kilka godzin swietlnych?;)


Da, da.
odpowiedź