SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN Media wprowadza platformę primus do zarządzania kampaniami wideo w internecie

Biuro reklamy tv TVN Media wprowadza platformę primus.tvnmedia.pl, dzięki której klienci bezpośredni będą mogli samodzielnie zamawiać i optymalizować kampanie wideo online.

Article

Użytkownicy platformy Primus mogą swobodnie konfigurować i kontrolować zasoby, grupy docelowe oraz podstawowe wskaźniki planowania kampanii wideo. Kreator oparty jest o rozwiązania programatyczne, jednak nie wymaga od użytkownika prowadzenia aukcji.

Ceny poszczególnych zasobów i użycie grup celowych są automatycznie przeliczane w trakcie konfiguracji kampanii i w ramach całego ekosystemu programatycznego TVN Media - zgodnie z preferencjami użytkownika. Kreator dodatkowo pozwala na dodanie zewnętrznych zasobów wideo dostępnych w otwartych aukcjach (m.in. na YouTube w ramach TVN MCN) i umożliwia zakup kampanii na całym rynku.

- Naszym celem jest zwiększenie dostępności oferty reklamowej online, szczególnie w kontekście małych i średnich firm. Chcieliśmy także dać reklamodawcom możliwość bezpośredniego kontrolowania swoich kampanii wideo, emitowanych w bezpiecznym środowisku reklamowym - mówi Maciej Ziąbrowski, dyrektor ds. strategii i badań produktu reklamowego TVN Media. Dodaje, że celem powstania platformy Primus było stworzenie systemu dla każdego, kto chciałby się zareklamować w player.pl, na stronach tvn24.pl, w mediach regionalnych czy przy treściach kontekstowych. Dzięki geolokalizacji z zasobów wideo platformy mogą skorzystać też lokalne firmy.

Primus umożliwia płatności kartą kredytową, a dzięki targetowaniu i dynamicznie przeliczanym zasobom pozwala od razu poznać potencjał reklamowy nawet niewielkich kwot inwestowanych w reklamę wideo. Umożliwia też pełne wykorzystanie demograficznych i behawioralnych danych zbieranych w ramach ekosystemu TVN Media. Klientom, którzy nie mają gotowego spotu reklamowego, TVN Media oferuje dodatkową usługę przygotowania takiej kreacji. Docelowo system ma pozwalać użytkownikowi na samodzielne stworzenie spotu wideo, który – jak wszystkie inne zlecane kampanie – jest weryfikowany przez system pod względem jakości, poprawności czy bezpieczeństwa przekazu.

Dzięki korzystaniu z platformy Primus reklamodawca może kontrolować swoje wydatki na kampanię oraz jej przebieg.

Platforma została stworzona przez dział IT TVN i Discovery Polska oraz dział badań i rozwoju produktu reklamowego w TVN Media. Prace nad Primus rozpoczęły się w 2017 roku. Był to jeden z elementów całościowej strategii premium digital, w skład której wchodzi zarówno rozwój zasięgu treści oferowanych przez TVN i Discovery Polska (m.in. player.pl, tvn24.pl, strony www formatów i kanałów grupy), jak i wykorzystanie oraz integracja jakościowych, bezpiecznych treści pochodzących od partnerów biura reklamy.

Dołącz do dyskusji: TVN Media wprowadza platformę primus do zarządzania kampaniami wideo w internecie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wujek_sam
A mistrzowie z Woro są daleko w tyle i przez googla reklamy sprzedają na stronie albo kilka razy ten sam spot puszczają w kółko, zupełnie nie sprofilowany pod widza. Stary trol przejęty z Wiertniczej czuwa!
odpowiedź