SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVR od lutego monitorowany przez Nielsen. Reklamy sprzedaje TVN Media

Stacja TVR zmienia charakter programu z wyspecjalizowanego na uniwersalny, a od lutego 2017 roku kanał zostanie objęty monitoringiem Nielsen Audience Measurement. Sprzedażą i planowaniem czasu reklamowego zajmie się biuro reklamy TVN Media.

W połowie 2015 roku Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość spółki TVR, nadawcy kanału TVR, która posiadała koncesję na nadawanie satelitarne programu o charakterze wyspecjalizowanym, poświęconego problemom wsi i rolnictwa. Przetarg na nabycie TVR od syndyka masy upadłościowej wygrała spółka Nova Media, której w listopadzie ub.r. większościowy pakiet udziałów (51 proc.) przejęła firma Michał Winnicki Entertainment.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, 25 stycznia br. do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynął wniosek spółki Nova Media o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą „TVR”. Zgodnie z wnioskiem program ma mieć charakter uniwersalny i być rozpowszechniany w sieciach kablowych w Sosnowcu i Szczecinie, u operatora SAT-MONT-SERVICE (Nova Media ma siedzibę w Szczecinie).

Stacja TVR zyskała odświeżone logo oraz hasło „twoja rozrywka”. Obecnie między godz. 6.00 a 18.00 TVR nadaje seriale animowane dla dzieci, a po 18.00 powtórki programów o tematyce rolniczej, obecnych w ramówce w poprzednich latach (np. „Pojemność 2400”, „Przepis na ogród” czy „Taniec z garami”).

Od lutego 2017 roku TVR zostanie objęty monitoringiem Nielsen Audience Measurement, a biuro reklamy TVN Media - pod marką Premium TV - będzie mieć wyłączność na sprzedaż i planowanie czasu reklamowego dla kanału.

Kanał TVR rozpoczął nadawanie w 2010 roku jako stacja o tematyce rolniczej. Z czasem poszerzył profil i zaczął się określać jako stacja opisująca spędzanie wolnego czasu poza miastem. Na jej antenie emitowane były programy informacyjne, publicystyczne, poradnicze czy rozrywkowe. Pierwsze problemy stacji zaczęły się w 2014 roku, gdy części pracowników nie przedłużono umów. Z anteny zniknęło kilka flagowych programów, a kanał został usunięty z satelity. W połowie 2015 roku nadawca stacji postawiony został w stan upadłości.

Dołącz do dyskusji: TVR od lutego monitorowany przez Nielsen. Reklamy sprzedaje TVN Media

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Konieczko
:(
odpowiedź