SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN na razie nie uruchomi telewizji hybrydowej

Telewizja TVN zakończyła testy telewizji hybrydowej (HbbTV) w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, przenosząc je do wewnętrznej sieci. Na razie TVN nie planuje uruchomienia serwisów HbbTV dla widzów, bo możliwości odbioru usługi są cały czas zbyt małe.

TVN testował HbbTV w ramach kanału TVN HD nadawanego naziemnie z nadajnika na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie od 2 marca br. Obecnie testy funkcjonalności są prowadzone jedynie w wewnętrznej sieci w siedzibie stacji.

Tomasz Berezowski, szef departamentu technologii TVN, wyjaśniał w kwietniu br. w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że testy miały dwa cele. Chodziło o nauczenie się przygotowywania wersji serwisów internetowych TVN w standardzie CE-HTML, który identyfikują telewizory oraz sprawdzenie czy serwisy te działają prawidłowo w odbiornikach różnych marek i typów. Berezowski przyznał wtedy, że naturalnym byłoby uruchomienie przez TVN w ramach HbbTV dostępu do serwisów informacyjnych tvn24.pl i tvnmeteo.pl oraz do serwisu VoD tvn player (więcej na ten temat).

Kiedy mogą pojawić się pierwsze serwisy telewizji hybrydowej przygotowane przez TVN? Na pewno nie nastąpi to w najbliższym czasie. - Potencjał wykorzystania tej usługi będzie zależeć od tego jak szybko zbuduje zasięg - mówi Wirtualnemedia.pl Karol Smoląg, rzecznik prasowy TVN. Faktem jest, że na razie odbiór telewizji hybrydowej jest możliwy tylko na najnowszych telewizorach typu connected tv, które mają odblokowaną możliwość korzystania z telewizji hybrydowej.

Inną strategię ma Telewizja Polska. Ona po dwumiesięcznych testach w czerwcu ub.r uruchomiła pierwsze serwisy telewizji hybrydowej w naziemnej telewizji cyfrowej dotyczące Euro 2012. Obecnie TVP w ramach HbbTV oferuje serwisy informacyjne, pogodowe oraz aplikację dla magazynu Dwójki „Pytanie na śniadanie”. W drugiej połowie września br. stacja nawiązała strategiczne partnerstwo z firmą Sony dotyczące wprowadzania i rozszerzania oferty telewizji hybrydowej (dowiedz się więcej).

Dołącz do dyskusji: TVN na razie nie uruchomi telewizji hybrydowej

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gosc
Nie uruchomią bo to by generowało koszty :-) nie ma komu tego na stałe zlecić w "ramach obowiązków" ;-p
odpowiedź
User
nik
TVN to żywy trup
odpowiedź
User
Monika5
Witam obecnie 10 % odbiorników jest przystosowanych do odbioru HBB i po co dodawać sobie kosztów emisji
odpowiedź