SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN nie otrzymał propozycji od Opola na organizację 54. KFPP. Polsat negocjuje?

Do stacji TVN nie wpłynęła żadna oficjalna propozycja współpracy przy organizacji przesuniętego na jesień 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Festiwal w Opolu, fot. akpaArticle

W poniedziałek władze Opola wypowiedziały Telewizji Polskiej umowę dotyczącą organizacji w tym mieście tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Jako powód podano niewywiązywanie się TVP z zapisów umowy i wycofanie się Maryli Rodowicz z koncertu jubileuszowego (do zorganizowania w umowie zobowiązuje się nadawca).

Tego samego dnia wieczorem prezes Jacek Kurski stwierdził, że wypowiedzenie umowy jest bezpodstawne i zapowiedział, że TVP pozwie za to władze Opola. Poinformował też, że w obecnej sytuacji nadawca zorganizuje własny festiwal polskiej piosenki w innym mieście, w terminie zbliżonym do planowanej imprezy w Opolu (9-11 czerwca). Kurski zaznaczył, że władze TVP otrzymały już sygnały od miast zainteresowanych goszczeniem nowego festiwalu. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia mają zostać ogłoszone w tym tygodniu.

Decyzja miasta Opole nie oznacza jednak likwidacji marki Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski zapowiedział bowiem, że tegoroczną edycję miasto zorganizuje już bez Telewizji Polskiej. Festiwal odbędzie się we wrześniu.

Wiśniewski na konferencji prasowej przypomniał, że w podobnej sytuacji kilka miesięcy temu znalazł się Jerzy Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wówczas głównym partnerem telewizyjnym finału WOŚP została Grupa TVN, a główne stacje TVP podały bardzo mało informacji o tym wydarzeniu. Prezydent powtórzył to również w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”, nie chciał ujawniać z jaką telewizją Opole zorganizuje widowisko. - Tego w tej chwili nie mogę powiedzieć, bo żadne ustalenia na razie nie zapadły - stwierdził Wiśniewski.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, do stacji TVN nie wpłynęła żadna oficjalna propozycja od władz Opola. To znaczy, że stacja nie rozważa obecnie współpracy przy organizacji 54. KFPP w Opolu. - Festiwal ma być we wrześniu, a wtedy startują ramówki, które już są zapełnione - słyszymy w TVN.

Eksperci z rynku mediowego, pytani przez portal Wirtualnemedia.pl o nadawcę, który może podjąć współpracę przy festiwalu, zgodnie wskazują na Telewizję Polsat. - Telewizja Polska wypuściła z rąk markę, którą Polsat może teraz łatwo przejąć np. na 10 lat - opowiada nam doświadczony manager. - Na miejscu Niny Terentiew w ogóle bym się nie zastanawiał, Polsat ma doświadczenie w tego typu imprezach - wskazuje inny ekspert.

Przyszły współorganizator KFPP będzie musiał jednak zbudować komunikację imprezy na nowo - prawa do całego archiwum występów artystów z poprzednich edycji festiwalu w całości posiada Telewizja Polska. Oznacza to, że nadawca, który przejmie po TVP prawa do KFPP nie wykorzysta archiwalnych nagrań, na przykład przy organizacji jubileuszu.

Pierwsze informacje o tym, że Polsat jest zainteresowany przejęciem praw do organizacji festiwalu w Opolu pojawiły się rok temu - po wygaśnięciu 10-letniej umowy między Opolem a Telewizją Polską. Wówczas władze miasta informowały tylko o rozmowach prowadzonych z nadawcą publicznym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN nie otrzymał propozycji od Opola na organizację 54. KFPP. Polsat negocjuje?

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
A ja tam uważam, że dobrze. TVN nie za bardzo potrafi organizować takie imprezy - spójrzmy chociaż na ich sylwestry czy dawniejsze edycje festiwalu w Sopocie, które organizowali. Jednak Polsat ma większe doświadczenie, więc może uda im się zrobić coś na minimalnym poziomie.
odpowiedź
User
widz
Szkoda, że TVN nie zorganizuje.. Szkoda
odpowiedź
User
Nick
Czy Solorz odważy się na starcie z PiSem? Wątpię. Chyba, że awantura z Opolem wysadzi Kurskiego w kosmos. Prócz Opola liczą się wyniki. W poniedziałek TVP 1 miało 3,7% w komercyjnej. To jest upadek.
odpowiedź