SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Podwyżki w TVN Warner Bros. Discovery. "Wyższe niż średnia rynkowa"

TVN Warner Bros. Discovery Polska w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl poinformował o podwyżkach wprowadzonych w marcu br. w firmie. - Są średnio wyższe niż w poprzednim roku i wyższe niż średnia rynkowa, co wyróżnia nas na tle branży i innych organizacji w Polsce - czytamy w przesłanym komunikacie.

fot. Shutterstock.com fot. Shutterstock.com

W grudniu ub.r. podawaliśmy, że TVN odmówił podwyżek w wysokości, o jaką postulowali związkowcy, co przekazał nam szef związku zawodowego w TVN Tomasz Ozimkiewicz. 

Warner Bros. Discovery informuje o podwyżkach

Jako Wirtualnemedia.pl poprosiliśmy TVN Warner Bros. Discovery Polska o informacje, czy planowane są w firmie podwyżki w najbliższym czasie. Biuro prasowe WBD przekazało nam: „Podobnie jak w poprzednich latach, w marcu br. w Warner Bros. Discovery w Polsce przeprowadziliśmy coroczny proces przeglądu wynagrodzeń. W ramach tego procesu analizujemy wysokość wynagrodzeń naszych pracowników i poprzez przyznane podwyżki oraz nagrody finansowe doceniamy ich za pracę. Komunikacja tych zmian zawierała w sobie element feedbacku dot. tego, co udało się zrealizować w 2023 r. Proces przeglądu wynagrodzeń obejmuje wszystkich pracowników WBD w Polsce.”

Czytaj także: “Fakty” najdroższe w cenniku reklamowym TVN

Firma wskazuje, że biorąc pod uwagę potrzeby menedżerów, wprowadzona została większa elastyczność w decydowaniu o wysokości podwyżek wynagrodzenia w ustalonych granicach. - W Polsce w 2024 roku zaproponowaliśmy wszystkim uprawnionym pracownikom podwyżki, które są średnio wyższe niż w poprzednim roku i wyższe niż średnia rynkowa, co wyróżnia nas na tle branży i innych organizacji w Polsce - czytamy w odpowiedzi WBD.

Związkowcy i WBD o sytuacji pracowników 
 
Dodatkowo przekazano nam, że „w tym roku wszyscy uprawnieni etatowi pracownicy otrzymali także nagrodę roczną, której wysokość uzależniona jest od osiągniętych przez organizację wyników biznesowych w poszczególnych krajach, w których jest obecne Warner Bros. Discovery. Menadżerowie przyznali także dodatkowe nagrody w ramach systemów nagradzania krótko- i długoterminowego osobom, które wykazały się szczególnym zaangażowaniem w pracę w 2023 r.”

Związkowcy wskazywali ostatnio, że nie zgadzają się ze stwierdzeniem „iż firma dba o rozwój zatrudnionych u siebie osób” w przypadku pracowników związanych ściśle z produkcją telewizyjną. Oferowane są co prawda tzw. „szkolenia miękkie” i szkolenia dla kadry zarządzającej, jednak związek po raz kolejny podkreśla, że dla twórców brak jest szkoleń specjalistycznych lub są one odwlekane w nieskończoność”.

Czytaj także: Cezary Grochot zniknął z anteny TVN

Biuro prasowe WBD informuje teraz: „Jako organizacja, podejmujemy szereg działań, aby zapewnić, że nasi pracownicy czują się w pracy bezpiecznie i komfortowo. Zapewniamy równe szanse w rozwoju zawodowym, a także tworzymy wspólnotę opartą na inkluzywności, szacunku i wzajemnym wsparciu. Stale monitorujemy i analizujemy potrzeby naszego zespołu i dokonujemy odpowiednich zmian, aby sukcesywnie podnosić poziom satysfakcji z pracy w WBD w Polsce. Dbamy o dobrostan naszych pracowników, a wszystkie nasze dodatkowe świadczenia w połączeniu z szerokim wachlarzem benefitów pozapłacowych - od dofinansowania posiłków, przez różnorodne sponsorowane przez firmę szkolenia, karty sportowe, program kafeteryjny, pokazy filmowe, ekskluzywny przedpremierowy dostęp do lokalnych i globalnych treści, filmów i formatów, po dodatkowy czas wolny, w tym dzień wolny na działalność charytatywną - sprawiają, że pozytywnie wyróżniamy się jako pracodawca na rynku pracy.”

Ostatnio podawaliśmy, że z „Faktów” TVN do Telewizji Polskiej przeszło dotąd dwóch researcherów. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że czterech kolejnych złożyło wypowiedzenia. Choć odejść z TVN nie ma wiele, to Związek Zawodowy Pracowników TVN zarzuca stacji brak reakcji na zmieniającą się sytuację medialną. 

Dołącz do dyskusji: Podwyżki w TVN Warner Bros. Discovery. "Wyższe niż średnia rynkowa"

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Media Insider
Ciekawe: podmiot należący do Wirtualnej Polski odpytuje TVN z wysokości podwyżek w ich firmie. Czy teraz TVN powinien zapytać WP o podwyżki w spółce WPM?
39 2
odpowiedź
User
plan
A co z setkami jeśli nie tysiącami ludzi na b2b? Ludzie na jednoosobowej działalności, którzy nie mieli wyboru i zostali zmuszeni do rozliczania na "fakturę" albo "żegnamy"? Od 4 lat nie było żadnej podwyżki dla ekip na planach zdjęciowych. Faktem stawki jak przed covidem.
29 3
odpowiedź
User
żart
Ach, czyli jednak "średnia", a nie jak wielu usłyszało, że "takie same dla wszystkich". Powinien być jakiś audyt, bo zdaje się to działanie wbrew głoszonemu "equality" - management 20%, najmniej zarabiający - 5.%...
20 2
odpowiedź