SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN przejmuje Grupę Onet Poland Holding

TVN zakończył prawne i księgowe badania Grupy Onet Poland Holding BV oraz Grupy Onet.pl SA.

Tym samym spełniły się warunki zawieszające przedwstępnej umowy warunkowej dotyczącej nabycia przez TVN 100% udziałów w kapitale zakładowym Grupy Onet Poland Holding B.V, poinformowała spółka w komunikacie we wtorek wieczorem.

„Podczas przeprowadzania badań nie zostały zidentyfikowane oraz nie nastąpiły istotne zmiany wpływające negatywnie na wartość Grupy Onet Poland Holding BV oraz Grupy Onet.pl SA” – podano w komunikacie.

Stronami przedwstępnej umowy nabycia udziałów są TVN jako kupujący, ITI Media Group NV jako sprzedawca oraz International Trading and Investments Holdings SA Luxembourg jako poręczyciel zobowiązań sprzedawcy.

Datę zamknięcia transakcji ustalono na 31 lipca 2006 roku.

W komunikacie z 30 czerwca TVN poinformował, że jeśli umowę uda się sfinalizować do końca lipca, to na początku sierpnia rozpocznie się wezwanie na akcje Grupy Onet. Cena w wezwaniu została ustalona na poziomie 165 zł za jedną akcję Grupy Onet.pl SA.

Wcześniej TVN zapowiadał sfinalizowanie transakcji przejęcia Grupy Onet.pl od Grupy ITI do końca czerwca, a potem wezwanie na pozostałe akcje Onetu i wycofanie tej spółki z giełdy.

TVN uzgodnił pod koniec maja z Grupą ITI – swoim akcjonariuszem większościowym – warunki przejęcia 82,35% akcji Grupy Onet.pl. TVN zakupi 6.622.449 akcji po cenie 165 zł za sztukę, co da łączną kwotę 1.093 mln zł. Transakcja będzie jednak miała charakter bezgotówkowy i odbędzie się poprzez umorzenie obligacji ITI znajdujących się w posiadaniu TVN i innych zobowiązań ITI wobec Onet.pl (625 mln zł) oraz poprzez emisję 5,1 mln akcji TVN (468 mln zł).

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN przejmuje Grupę Onet Poland Holding

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl