SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN przeprasza Katarzynę Zielińską za materiał w „Na językach” z jej sobowtórką palącą w ciąży

Na portalu Player.pl i w kanale TVN pojawiły się przeprosiny od nadawcy skierowane do aktorki Katarzyny Zielińskiej. Dotyczą one prześmiewczego materiału w programie „Na językach”, w którym kobieta udająca Zielińską paliła papierosa. Sąd orzeł, że naruszyło to dobra osobiste aktorki.

Katarzyna ZielińskaArticle

Przeprosiny dotyczą materiału pokazanego w „Na językach” we wrześniu 2014 roku. Sparodiowano w nim doniesienia tabloidów o skandalach z udziałem celebrytów. W relacji wystąpiła kobieta bardzo podobna do Katarzyny Zielińskiej, która była w widocznej ciąży i paliła papierosa.

Lektor komentował to w emocjonalny sposób. - No, ale co to? Przyjaciel od zwierzeń wyciąga papierosy... Człowieku! No nie wolno palić przy ciężarnej. Ludzie! On ją w dodatku częstuje! Nie! Nie bierz tego dziewczyno! Nie wolno palić w tym stanie! Czy Wy także to widzicie? - stwierdził.

W materiale papier palony przez kobietę został wskazany czerwoną strzałką, dodano też dźwięk alarmu. Na koniec lektor zasugerował, że bohaterka może nie być Katarzyną Zielińską, oraz pokazano napis:
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest przypadkowe...;-)”.

Katarzyna Zielińska wygrała z TVN w dwóch instancjach sądowych

Aktorka Katarzyna Zielińska pozwała TVN za ten materiał, zarzucając nadawcy naruszenie jej dóbr osobistych. Jak zrelacjonował „Dziennik Gazeta Prawna”, sąd pierwszej instancji orzekł, że doszło do takiego naruszenia oraz nakazał TVN publikację przeprosin i zapłatę 15 tys. zł zadośćuczynienia.

Zielińska odwołała się od wyroku, ponieważ chciała wyższego zadośćuczynienia, natomiast TVN w apelacji wnosił o oddalenie jej pozwu. Przed Sądem apelacyjnym aktorka argumentowała, że nie informowała publicznie o swojej ciąży, a materiał wywarł wrażenie, jakoby będąc w tym stanie, paliła papierosy.

TVN twierdził, że większość odbiorców komentujących materiał w internecie trafnie oceniła, że jest pastiszem i zawiera nieprawdziwe informacje. Ponadto w materiale nie wystąpiła Katarzyna Zielińska, tylko podobna do niej kobieta.

W lutym br. Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok pierwszej instancji. W uzasadnieniu zwrócił uwagę, że podania informacji o ciąży Zielińskiej nie tłumaczy żaden interes społeczny. Ponadto napis wskazujący, że materiał jest żartem, wyświetlano bardzo krótko, ponadto nie może ograniczać odpowiedzialności nadawcy za wyemitowane treści.

Przeprosiny w TVN i na Player.pl

W niedzielę ok. godz. 23 w TVN pokazano komunikat, w którym nadawca przeprasza Katarzynę Zielińską za naruszenie jej dóbr osobistych i prawa do prywatności poprzez pokazanie materiału sugerującego, jakoby będąc w zawansowanej ciąży, paliła papierosy.

Takie przeprosiny zamieszczono też w serwisie Player.pl na podstronie programu „Na językach”.

TVN nie komentuje przebiegu i rozstrzygnięcia procesu z Zielińską.

Według badania Nielsen Audience Measurement w maju br. średnia oglądalność minutowa TVN wynosiła 520 570 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 9,2 proc. Natomiast Player.pl w kwietniu br. zanotował 2,33 mln realnych użytkowników i 33,08 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Dołącz do dyskusji: TVN przeprasza Katarzynę Zielińską za materiał w „Na językach” z jej sobowtórką palącą w ciąży

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
al
W sumie dobrze, ze teraz mniej jest juz Zielinskiej w mediach. A moze juz nie bedzie. 😜
odpowiedź
User
Marlena
W sumie dobrze, ze teraz mniej jest juz Zielinskiej w mediach. A moze juz nie bedzie. 😜
Zielińska kręci serial dla Polsatu. Natomiast niewątpliwie dobrze że Szulim mniej w mediach
odpowiedź