SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiana w radzie nadzorczej TVN, nowym członkiem szef Warner Bros. Discovery poza USA

Do rady nadzorczej TVN został powołany Gerhard Zeiler, w zarządzie Warner Bros. Discovery odpowiadający za działalność poza USA. Zastąpił Jean-Briac Perrette’a.

Gerhard Zeiler z WarnerMedia jest związany od 2012 roku. Początkowo był szefem spółki zależnej Turner Broadcasting System International, zarządzającej m.in. stacjami TNT, Cartoon Network i CNN. W 2019 roku przejął zarządzanie całą działalnością reklamową koncernu, a potem także za rynki zagraniczne i produkcję treści.

W zarządzie Warner Bros. Discovery, powstałego w kwietniu ub.r. w efekcie fuzji WarnerMedia i Discovery, Gerhard Zeiler odpowiada za działalność poza USA.

Natomiast Jean-Briac Perrette był w radzie nadzorczej TVN od początku 2018 roku. W zarządzie Warner Bros. Discovery odpowiada za usługi streamingowe i internetowe.

W radzie nadzorczej spółki TVN są jeszcze Savalle Sims (od wiosny 2018 roku) i Roanne Lea Weekes (od jesieni 2021 roku).

Z kolei w zarządzie nadawcy są Piotr Tyborowicz (od jesieni 2012 roku), Dorota Żurkowska-Bytner (od wiosny 2018 roku), Dominika Stępińska-Duch (od jesieni 2019 roku), Michał Samul (do początku 2020 roku) oraz Rafał Ogrodnik (od połowy ub.r.). Ogrodnik wraz z dołączeniem do zarządu TVN objął stanowisko dyrektora finansowego i operacyjnego Warner Bros. Discovery w Polsce.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Grupa kapitałowa TVN w 2021 roku mimo wzrostu kosztów operacyjnych o 29 proc. osiągnęła 551 mln zł zysku netto. Wpływy reklamowe nadawcy wzrosły o 10,7 proc., a liczba pracowników etatowych - o prawie 600 do 2,2 tys. Nadawca wypłacił 1,3 mld zł dywidendy.

Bezpośrednio 100 proc. udziałów TVN ma holenderska spółka Polish Television Holding, którą w połowie br. przejął inny holenderski podmiot - Discovery Communications Benelux.

TVN należy do Discovery od wiosny 2018 roku, kiedy koncern przejął Scripps Networka Interactive, właściciela polskiego nadawcy od połowy 2015 roku.

Cały koncern Warner Bros. Discovery w trzecim kwartale br. przy spadku przychodów o 11 proc. do 9,82 mld dolarów zanotował 2,28 mld dolarów straty netto. Jego pion telewizyjny, obejmujący m.in. grupę TVN, zanotował spadek przychodów o 11 proc. (a o 8 proc. bez zmian kursów walut) do 5,21 mld dolarów. Jego zysk wyniósł w zeszłym kwartale 2,63 mld dolarów, wobec 2,71 mld dolarów pro forma rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Zmiana w radzie nadzorczej TVN, nowym członkiem szef Warner Bros. Discovery poza USA

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hj
Gerhard, swojsko brzmi;)
odpowiedź
User
G7
TVN będzie tak średnio co dwa lata odsprzedawany, po uprzednim optymalizowaniu kosztów, jak to się teraz nazywa zwolnienia. Z tej wyzyskującej ludzi stacji uciekło już tyłu dziennikarzy, operatorów czy producentów, a jeszcze więcej pójdzie za Miszczakiem do Polsatu, że stanie się ona kolejna papką medialną, jakich jest cała masa w kablówkach. Kiedyś to była telewizja, za czasów Waltera czy Wejcherta. Do dziś wszyscy żałują pierwszej sprzedaży udziałów TVN- u.Ale to se neo wrati.
odpowiedź
User
rycyna
Kowboje robią swoje!
odpowiedź