SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN skupi swoje akcje za maksymalnie 500 mln zł

Walne zgromadzenie akcjonariuszy TVN zdecydowało o skupie do 34 mln akcji własnych spółki za nie więcej niż 500 mln zł. Papiery zostaną skupione w celu umorzenia.

Article

- Programem są objęte wszystkie akcje spółki, tj. akcje na okaziciela spółki notowane na rynku podstawowym GPW oraz akcje imienne spółki będące w posiadaniu Polish Television Holding  - podał w komunikacie TVN.  Oferta ma być skierowana do wszystkich akcjonariuszy spółki.

Zgodnie z uchwałą cena minimalna akcji w skupie nie może być niższa niż 0,01 zł, a cena maksymalna nie może być wyższa niż 30 zł. Pieniądze na skup akcji mają pochodzić z kapitału rezerwowego utworzonego z zysku z lat ubiegłych. Będzie to maksymalnie 500 mln zł.

Zarząd TVN jest upoważniony do realizacji programu skupu akcji do końca 2015 roku, nie dłużej jednak niż do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

W połowie lutego br., podczas ogłaszania wyników finansowych za 2013 rok, zarząd TVN poinformował, że nie zamierza wypłacać dywidendy w okresie trwania planowanego skupu akcji. - Albo dywidenda, albo buy-back, nie można tego połączyć - mówił wówczas John Driscoll, wiceprezes Grupy TVN ds. finansów (więcej na ten temat).

Grupa TVN zanotowała w ub.r. 1,555 mld zł przychodów i 198 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom (zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN skupi swoje akcje za maksymalnie 500 mln zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil
TVN niech się skupi lepiej na swojej ramówce, bo ta co jest teraz, jest mega słaba....niech TVN puści jesienią jakieś nowe pozycje, a nie ciągle serwuje nam odgrzewane kotlety np. Mam Talent czy Rozmowy w Toku.
15 9
odpowiedź
User
polpot
hurra
8 8
odpowiedź