SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN Turbo - rok na rynku

TVN Turbo obchodzi pierwszą rocznicę powstania

Po roku działalności TVN Turbo zajmuje piąte miejsce wśród kanałów tematycznych pod względem zasięgu tygodniowego* (pierwsze miejsce należy do TVN24).

Stacja, należąca do grupy ITI, rozpoczęła nadawanie 12 grudnia 2003 r. W połowie marca 2004 osiągnęła obecny zasięg techniczny, docierając ze swą ofertą do 30 procent gospodarstw domowych w Polsce. Od połowy marca do połowy grudnia 2004 roku miesięczny zasięg stacji wzrósł z 4 milionów do ponad 6,5 miliona widzów*.

Grupę docelową TVN Turbo stanowią mężczyźni w wieku 16-49 lat mający dostęp do sieci kablowych lub abonament platform cyfrowych.

TVN Turbo to całodobowy kanał telewizyjny, nadający programy interesujące mężczyzn, z silnym akcentem motoryzacyjnym.

"Siedemdziesiąt procent naszej oferty stanowią programy, które możemy szeroko zdefiniować jako motoryzacyjne. Ale zaletą naszego kanału jest to, że mówimy o motoryzacji w taki sposób, że mogą oglądać nas całe rodziny. Może stąd sukces takich programów jak "Czas tuningu" czy "Mała Armia", które teoretycznie powinny trafiać do wąskiej grupy widzów. Gwarantujemy najwyższą jakość produkcji zagranicznej, która zapewniają nam min. BBC, DSF czy Channel 4  - mówi Grzegorz Płaza kierujący zespołem TVN Turbo - Staramy się aby nasza oferta programowa była jak najszersza. Stąd program dla miłośników najnowszych technologii ( magazyn "Technoskop"), jak i patrzących z sentymentem w przeszłość ("Legendy PRL")"

 Na antenie obecne są wszelkie treści dotyczące motoryzacji: od rajdów (magazyn "OES"), poprzez testy samochodów ("Rentgen") po najbardziej luksusowe modele ("De Lux"). Znany z anteny TVN magazyn "Automaniak" emitowany jest codziennie w TVN Turbo.

Jedynie w TVN Turbo widzowie mogą zobaczyć produkowany przez BBC, legendarny "Top Gear", najlepszy europejski magazyn motoryzacyjny. Hitem okazał się niezwykle popularny wśród młodszych widzów "Monster Garge". W nowym roku TVN Turbo wyemituje już III serię tego programu . 

Zamierzeniem stacji na najbliższy rok jest ugruntowanie pozycji wiodącego programu dla mężczyzn poprzez stałe poszerzanie oferty programowej oraz budowanie wizerunku stacji jako eksperta w dziedzinach interesujących mężczyzn, ze szczególnym naciskiem na treści motoryzacyjne.

* AGB Polska III-XI.2004,

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN Turbo - rok na rynku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl