SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN zwiększył przychody z reklamy. Mocno rosną wpływy z Premium TV

TVN w I kwartale br. zwiększył przychody o 3,6 proc. Odpowiadał za to głównie wzrost przychodów z reklamy, w tym wpływów z obsługi stacji innych nadawców w ramach Premium TV. TVN podniósł też ceny reklam we wszystkich swoich kanałach.

Markus Tellenbach, prezes zarządu i dyrektor generalny TVN (fot. TVN / Krzysztof Dubiel)Article

Przychody Grupy TVN w okresie od stycznia do marca br. wyniosły 363 mln zł,  czyli o 3,6 proc.  więcej niż rok wcześniej. Jeszcze mocniej do góry, bo o 4,5 proc. poszły wpływy spółki związane z reklamami.

Markus Tellenbach, prezes TVN, powiedział na wtorkowej konferencji, że oferta programowa głównego kanału TVN zdominowała rynek oglądalności na początku sezonu - udział TVN w marcu br. w grupie komercyjnej wyniósł 14,1 proc., co dało mu pozycję lidera (więcej na ten temat).

W I kwartale br. o 30 proc. wzrosły przychody spółki z oferty Premium TV (ich wartości nie ujawniono). Tellenbach podkreślił, że był to efekt poprawy warunków cenowych i pozyskania czterech nowych kanałów zewnętrznych. Do oferty w ostatnich miesiącach dołączyły takie stacje jak TVS, Romance TV, Power TV i Orange Sport, dzięki czemu TVN Media sprzedaje reklamy już w 44 kanałach zewnętrznych.

- Te kanały generują nieco mniejszy wzrost. Są to stacje niszowe, ale o wysokiej jakości, w związku z czym poprawiliśmy konkurencyjność i atrakcyjność naszej oferty - stwierdził Tellenbach.

Największy wzrost oglądalności w I kwartale br. zanotowała Telewizja Puls, której udział dwóch stacji w grupie 16-49 wzrósł do 5,7 proc. z 4,8 proc. w analogicznym okresie ub.r.

Prezes TVN poinformował, że ceny reklam w kanałach z Premium TV (liczone jako koszty dotarcia) w I kwartale  br. wzrosły na średnim jednocyfrowym poziomie procentowym. Taką samą dynamiką charakteryzowały się też podwyżki cen reklam w kanałach tematycznych Grupy TVN. Natomiast wzrost cen reklam w głównym kanale TVN był na niskim jednocyfrowym poziomie.

Dołącz do dyskusji: TVN zwiększył przychody z reklamy. Mocno rosną wpływy z Premium TV

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wow
Dobrze, że czytam WM, bo inaczej nigdy nie dowiedziałbym się o istnieniu takich stacji jak TVS, Romance TV i Power TV.... muszą być rewelacyjne!
odpowiedź
User
Gostek
Powalające na kolana kanały, teraz to cała Polska będzie oglądać tylko TVN! Wiarygodność i poziom TVN jest zerowy. Przykładem niech będzie inny gniot TVN Meteo Active i ich relacja z warszawskiego biegu. Jedna wielka kompromitacja
odpowiedź