SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN24 BiS stawia na tematykę międzynarodową, mniej biznesu

TVN24 BiS (TVN Discovery Polska) od stycznia 2020 roku ma ograniczyć programy o tematyce biznesowej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Z naszych informacji wynika, że stacja ma skupić się przede wszystkim na tematyce zagranicznej. Nieoficjalnie powodem miały być słabe wyniki oglądalności pozycji biznesowych.

fot. TVNArticle

Z początkiem 2020 roku stacja TVN24 BiS ma ograniczyć obecność na antenie programów biznesowych, które stanowiły podstawę kanału. Skupi się natomiast na tematyce zagranicznej.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, powodem takiej decyzji ma być niska oglądalność treści poświęconych biznesowi. Co z tym związane, portal TVN24BiS.pl również ma skupić się na tematyce zagranicznej, a nie biznesowej.

Biuro Prasowe TVN Discovery odpowiedziało nam na nasze pytania stwierdzeniem, że "2020 rok będzie pełen wydarzeń ważnych i przełomowych dla całego świata, więc redakcja TVN24 BIS w nadchodzącym sezonie planuje skupić się głównie na tematyce międzynarodowej". 

- W specjalnych programach zrelacjonuje m.in. wybory w USA i Brexit. Tematy biznesowe będą wciąż obecne na antenie kanału, choć w mniejszym stopniu. W grudniowej ramówce pojawiło się nowe, popołudniowe wydanie "Faktów o Świecie". O innych ewentualnych zmianach programowych będziemy informować na bieżąco - komentuje dla Wirtualnemedia.pl TVN Discovery Polska.

Nie odniesiono się natomiast do naszych pytań o kwestię ewentualnych zwolnień pracowników w związku z proponowanymi zmianami.

Od co najmniej kilkunastu miesięcy spekulowało się w branży o wygaszeniu kanału TVN24 BiS. Sama stacja jednak pozostaje, nie złożono żadnego wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w jej sprawie - nawet o zmianę koncesji - ani o zmianę jej nazwy, ani jej profilu.

Jolanta Pieńkowska wróciła do TVN24 BiS

Po dłuższej przerwie na antenę TVN24 BiS powróciła Jolanta Pieńkowska. W poniedziałek, 2 grudnia br. po raz pierwszy ponownie poprowadziła nowe wydanie programu „Fakty o świecie” o godzinie 18.30. Drugim prowadzącym jest Michał Sznajder. Magazyn nadal będzie miał też wydanie o godz. 20.20, które będzie prowadzić Piotr Kraśko na zmianę z Michałem Sznajderem.

Od początku lipca redaktorem naczelnym kanału TVN24 BiS jest Jacek Stawiski, a jego zastępcami są Katarzyna Ramotowska i Łukasz Niewola. Poprzednio stacją na stałe kierował Sebastian Podkościelny, który zmarł w marcu br.

TVN24 BiS działa od 1 stycznia 2014 roku, wcześniej przez 11 lat - jako TVN CNBC. 26 lutego 2016 roku zmieniono nazwę na obecną (poprzednio TVN24 Biznes i Świat), od 8 listopada 2016 roku nadaje jako TVN24 BiS HD.

Według danych Nielsen Audience Measurement w całym ub.r. TVN24 BiS miał 0,4 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,364 proc. rok wcześniej.

Rekordowy wpływy TVN

TVN w ub.r. osiągnął wzrost wpływów sprzedażowych o 8,6 proc. do 1,97 mld zł, a przychody z emisji reklam zwiększyły się o 9,7 proc. do 1,42 mld zł. Nadawca zanotował 157,5 mln zł straty netto, głównie wskutek 394,7 mln zł odpisu dot. wartości udziałów w platformie nc+. Na koniec roku zatrudniał 1 514 pracowników.

W ub.r. TVN Media, spółka z grupy kapitałowej TVN zajmująca się głównie sprzedażą oferty reklamowej, zanotowała 396,38 mln zł przychodów operacyjnych, o 11,1 proc. więcej niż rok wcześniej, oraz wzrost wpływów z działalności brokerskiej o 19,8 proc. do 252,78 mln zł. Jednocześnie miała 623,7 mln zł straty netto, głównie wskutek 1 mld zł odpisów na utratę wartości udziałów operatora platformy nc+ i marek, które przeniosła do spółki TVN.

Z kolei w 2018 roku Discovery Polska zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 6,2 proc. do 96,36 mln zł oraz zysku netto z 25,65 do 5,3 mln zł. Firma tłumaczy do spadkiem oglądalności jej stacji. W udostępnionym sprawozdaniu finansowym złożonym w KRS zarząd Discovery Polska stwierdził, że przychody firmy ze sprzedaży czasu reklamowego zmalały o 6,39 mln zł „przede wszystkim w wyniku spadku oglądalności programów telewizyjnych”.

Dołącz do dyskusji: TVN24 BiS stawia na tematykę międzynarodową, mniej biznesu

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
czyli wygaszanie kanału trawa w najlepsze. SZKODA.
odpowiedź
User
Olo
A potem dziennikarze i komentatorzy w TVN płaczą nad słabą wiedzą ekonomiczną Polaków. Piłujcie tę gałąź nadal...
odpowiedź
User
Tomek
Niech redaktorzy lepiej o wlasna wiedze zadbaja, bo praca za grosze na zlecenie to brak wiedzy ekonomicznej.
odpowiedź