SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN24 Biznes i Świat jest już rentowny

- Kanał TVN24 Biznes i Świat osiągnął już próg rentowności - poinformował John Driscoll, wiceprezes Grupy TVN ds. finansów. Stało się to już w I półroczu ub.r., czyli kilka miesięcy po rozpoczęciu nadawania przez stację.

fot. TVN Article

TVN24 Biznes i Świat poświęcony jest informacjom zagranicznym i gospodarczym. Nadaje od stycznia 2014 roku, gdy zastąpił stację TVN CNBC, z której wyników Grupa TVN nie była zadowolona. Przez pierwsze dwa miesiące nadawania kanał nie emitował reklam, okres ten został przeznaczony na rozruch stacji, a spółka nie podawała informacji o jej oglądalności.

Dane Nielsen Audience Measurement pokazują, że TVN24 BiŚ cieszy się zdecydowanie większą popularnością niż TVN CNBC. W okresie od marca do grudnia ub.r. TVN24 BiŚ miał 0,23 proc. udziału w rynku w grupie 4+ i 0,24 proc. w grupie 16-49. Natomiast udział TVN CNBC w 2013 roku wyniósł odpowiednio 0,05 proc. i 0,08 proc. (dowiedz się więcej).

Po pierwszym kwartale ub.r. prezes Grupy TVN Markus Tellenbach, pytany przez Wirtualnemedia.pl, nie chciał prognozować, kiedy TVN24 BIŚ osiągnie rentowność (więcej na ten temat). Z informacji podanych teraz przez TVN wynika, że nastąpiło to już w II kwartale ub.r.

Dodajmy, że stacja poza wpływami z reklam zarabia też na opłatach od operatorów kablowych i satelitarnych. Na koniec ub.r. TVN24 Biznes i Świat docierał do 8,7 mln abonentów, co oznacza wzrost o 2,2 proc. względem końca 2013 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN24 Biznes i Świat jest już rentowny

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
j
Szwedzka firma chipuje pracowników. "Nie ma zagrożenia dla prywatności"
Tytuł z ich strony. Materiał z tej firmy był na BBC 29 stycznia. Ja tam ich doniesień ze świata nie potrzebuję bo zanim oni coś zauważą to inni to już mają w archiwum.
11 10
odpowiedź