SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVN24 i TTV liderami stacji tematycznych. Super Polsat zyskał najwięcej w czołówce

Pozycję lidera oglądalności wśród kanałów tematycznych wśród wszystkich widzów we wrześniu 2017 roku zajęło TVN24. Z kolei w grupie komercyjnej na pierwsze miejsce awansowało TTV - raport Wirtualnemedia.pl.

Article

Pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych stacji tematycznych we wrześniu 2017 roku należało do TVN24, którego średni dobowy udział wyniósł 4,02 proc., po wzroście względem analogicznego miesiąca rok wcześniej o 3,88 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez jednego z nadawców.

Drugą lokatę zajęło TVP Info. Średni miesięczny wynik tego kanału wyniósł 3,96 proc., po wzroście o 27,33 proc.

Podium uzupełnia kanał TTV. Jego udział zwiększył się o 14,20 proc. i w analizowanym okresie wyniósł 1,85 proc.

Kolejną pozycję zajęła stacja TVP Seriale z wynikiem w zeszłym miesiącu na poziomie 1,53 proc., po spadku o 5,56 proc. Kanał ten jednak spadł z trzeciej lokaty.

Pierwszą piątkę zestawienia zamyka kanał TVP ABC, awansujący z szóstej lokaty (1,22 proc.; wzrost o 20,79 proc.).

W czołowej dziesiątce zestawienia uplasowały się jeszcze takie kanały jak: Polsat News (1,14 proc.; wzrost o 8,57 proc.), TVP Rozrywka (0,95 proc.; spadek o 3,06 proc.), Stopklatka TV (0,90 proc.; bez zmian), TVP3 (0,88 proc.; - 7,37 proc. - największy spadek w top 10) i Super Polsat (0,81 proc.; wzrost o 113,16 proc. - największy w top 10).

Wśród widzów w grupie 16-49, czyli docelowej dla nadawców komercyjnych, we wrześniu 2017 roku z drugiego na pierwsze miejsce awansował kanał TTV. Jego udział w porównaniu do września 2016 roku zwiększył się o 25,76 proc. i wyniósł 2,49 proc.

Na drugą lokatę spadł TVN24 (2,28 proc.; jednak wzrost o 3,17 proc.). Podium uzupełniają TVP Seriale (1,75 proc.; w dół o 4,79 proc.).

Wśród 25 topowych stacji największym wzrostem w tej grupie wiekowej pochwalić się mógł nowy kanał HGTV Home & Garden, który wystartował w sobotę, 7 stycznia br. w wyniku przekształcenia TVN Meteo Active. Jego średni udział we wrześniu br. wyniósł 0,57 proc., podczas gdy wynik samego TVN Meteo Active we wrześniu ub.r. wynosił 0,07 proc. Oznacza to wzrost wynoszący 714,29 proc.

Najwięcej w tym ujęciu stracił Comedy Central - było to 27,08 proc. do 0,70 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN24 i TTV liderami stacji tematycznych. Super Polsat zyskał najwięcej w czołówce

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anka
brawo Lidka!!!
2 0
odpowiedź
User
Gość54321
Do 2 stycznia PSN, a nie 7.
3 0
odpowiedź
User
kacper3100
Jest błąd w artykule, bo jest napisane "... we wrześniu sierpniu 2017".
1 0
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Jak to dobrze (dla lewaków), że prawie codziennie pojawiają się tu jakieś artykuły o słupkach oglądalności różnych kanałów, programów telewizyjnych. Mają czym się ekscytować, bo przecież uwielbiają ekscytować się słupkami oglądalności - bez głębszej refleksji nad poziomem merytorycznym, hahahahaha!
A niech się ekscytują! Co mi tam szkodzi? Ja wiem, że nie wszystko, co ma wysoką oglądalność, jest ambitne i wartościowe. Większość Polaków ogląda w telewizji różną papkę, kicz, banał i tandetę - taka jest prawda i nic na to nie poradzę.
I to ja mam rację! Zawsze mam rację.
Zabawne, ale nawet lewacki podszywacz od kilku dni nie podszywa się już pode mnie. Nie pisze tych swoich bzdur o śmiechu konserwatywnym, hurtowni wentylatorów, pisaniu na zlecenie partii i tym podobnych. Czyżby do podszywacza wreszcie dotarło, że nie ma szans mnie "wykurzyć"?
Hahahahaha, podszywacz myślał, że jak parę razy się pode mnie podszyje, to ja się zdenerwuję i się "wykurzę", a tu taki zonk! Niestrudzony podszywacz przez prawie rok się pode mnie podszywał, a ja wciąż trwam i nawet triumfuję!
Lewacki podszywacz w końcu zrozumiał, że jest pokonany i nie ma sensu podrygiwać. To musiało się tak skończyć!
3 9
odpowiedź
User
Dustman
TVP Rozrywka, TVP 3, ATM Rozrywka i Super Polsat w czołówce. Dramat
6 0
odpowiedź
User
prawnik
Kurski bardzo ładnie podpompował TVP INFO. Wiadomości na TVP INFO robiły po 400tys. +

Tyle, że "Wiadomości" spadły o 10%. Mimo poszerzenia emisji. I TVP1 spadła.

Jest to pewna racjonalizacja celów. Skoro TVP1 już przegrała wyścig z TVN i Polsatem (a ostatnio TVP2), to może niech TVP INFO ściga się z TVN24. Tu ma szansę, bo ma niesamowitą przewagę zasięgu.
Jeszcze MJM na TVP INFO i w ogóle byłby szał;)
7 0
odpowiedź
User
widz
..a Maciej konserwatywny.. długo nie wytrzymał bez pisanych tu litanii, a tak pięknie, żałośnie żegnał się i ZARZEKAŁ,że KONIEC,WIĘCEJ NIE PISZĘ, ODCHODZĘ... powiedz, chłopie gdzie Twoje SŁOWO HONORU.. po prostu - jesteś paplą..JAK MÓWISZ, ŻE KONIEC TO NIECH TO BĘDZIE KONIEC...żegnasz się gorliwie i WRACASZ po kilku dniach, piszesz litanje na pół strony.. Odejdź w końcu.
3 1
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
..a Maciej konserwatywny.. długo nie wytrzymał bez pisanych tu litanii, a tak pięknie, żałośnie żegnał się i ZARZEKAŁ,że KONIEC,WIĘCEJ NIE PISZĘ, ODCHODZĘ... powiedz, chłopie gdzie Twoje SŁOWO HONORU.. po prostu - jesteś paplą..JAK MÓWISZ, ŻE KONIEC TO NIECH TO BĘDZIE KONIEC...żegnasz się gorliwie i WRACASZ po kilku dniach, piszesz litanje na pół strony.. Odejdź w końcu.

Odpowiadałem ci już na ten zarzut kilka razy, ale powtórzę jeszcze raz: nie zawsze wpisy sygnowane moim nickiem są moimi wpisami!
Jako uważny i inteligentny (mam nadzieję) czytelnik na pewno wiesz, że czasami podszywa się pode mnie lewacki podszywacz!

Zgadza się, na przełomie sierpnia i września prawie codziennie pojawiały się tu wpisy typu "mam dość, odchodzę, zapamiętajcie ten dzień itp". Tyle tylko, że TO NIE BYŁY MOJE WPISY!

Nie mam zamiaru odchodzić! Trwam i będę trwał!

Tyle w temacie.
1 2
odpowiedź
User
polsat cafe
z nie krytą przyjemnością odnotowuję klęskę , upadek i koniec Polsat Cafe . Jaka Pani taka stacja heheheheheheh u p a d e k !!!!!!!!!!!!!!!!!!
3 0
odpowiedź
User
iksiński
Jasne, tylko chciałbym się dowiedzieć wokół jakiej tematyki zbudowane zostały rzekome stacje tematyczne TTV i SuperPolsat. Wg. mnie to są wyniki najsłabszych kanałów uniwersalnych, ustępując w tym miejscu TV4 czy Puls - również uniwersalnym.
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing