SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP będzie relacjonować 32. Finał WOŚP

Po latach Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraca na anteny Telewizji Polskiej. Głównym nadawcą telewizyjnym pozostaje Warner Bros. Discovery. 

W tym roku po raz ósmy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokaże na swoich antenach TVN. Warner Bros. Discovery podpisał pod koniec 2023 roku stosowną umowę z Fundacją Jerzego Owsiaka. W ramówce TVN zapisano już wejścia z Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (o 12:35, 13:40, 16:05, 18:35, 19:45, 22:00), relacja mają być też nadawane TTV i TVN24.

W styczniu szef Fundacji Jerzy Owsiak potwierdził, że transmisje z Finału WOŚP wrócą do TVP.

"Jak przekazuje nam WOŚP taka decyzja zapadła po uzgodnieniu z TVN. Nie spotkaliśmy się z żadnym z tej strony sprzeciwem" – powiedział „Gazecie Wyborczej” Owsiak.

32. Finał WOŚP w Telewizji Polskiej - plan transmisji

Na Dwójce Finał WOŚP będzie relacjonowany w kilku wejściach – o godzinie 16:10, 19:20, 21:00. O godzinie 23:15 w ramówce zaplanowano Podsumowanie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał akcji o godzinie 21:15 pokaże także telewizyjna Jedynka. Będzie to 15-minutowa relacja.

Na antenie TVP3 Warszawa wydania specjalne z Finału WOŚP zaplanowano w ramówce programów „Warszawski Dzień” o godzinie 10:00, następnie w „Dzienniku Regionów” o o 12:00,16:45, „Kurierze Warszawy i Mazowsza” o 14:30. Wydanie Specjalne z Finału WOŚP na żywo w TVP3 Warszawa od 17:00 . Wydarzenie będą pokazywały także popołudniowe i wieczorne programy „Telewizyjny Kurier Warszawski” o 18:30, „Kurier Mazowiecki” o 18:48.

W Telewizji Polonia Finał WOŚP zagości w niedzielę w kilku 10-minutowych relacjach o godzinie 18:05, 19:00 i 22:55. Stacja pokaże także w sobotę 27 stycznia specjalne wydanie „Tu Polska” poświęcone WOŚP.

Zobacz: Nie tylko spacer z Ojcem Jakubem z „1670”. Najciekawsze aukcje w WOŚP

WOŚP była wykluczona z TVP

Po objęciu prezesury w TVP przez Jacka Kurskiego publiczny nadawca przestał współpracować z Orkiestrą Jerzego Owsiaka. WOŚP przeniósł więc transmisje do TVN. Co więcej, WOŚP stało się obiektem ataków ze strony TVP, z programów publicznego nadawcy rugowano „wośpowe” serduszka i szczątkowo podano informacje o kolejnych Finałach.

Poprzedni Finał WOŚP w TVN śledziło średnio 646 tys. osób, co przełożyło się na 6,54 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 8,65 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 32. Fundacja Jerzego Owsiaka zbiera fundusze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Dołącz do dyskusji: TVP będzie relacjonować 32. Finał WOŚP

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Omg
Po co do tej zaklamanej i politycznej telewuzji ale w tvn jest i dobrze najwiekszy zlodziej w polsce bedzie dzialal co on robi od 32lat
odpowiedź
User
Jogi
Powinni wziasc na licytacje adamczyka i innych drogich darmozjadow by bylo wiecej na dzieci
odpowiedź
User
Vvvv
Czyli płacimy TVN i TVP, masakra...
odpowiedź