SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP analizuje kroki prawne wobec twórcy „Generatora pasków”

Kilka dni temu została uruchomiona prześmiewcza strona internetowa Pasek-tvp.pl, która umożliwia wygenerowanie własnej wersji paska w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1. Wobec wykorzystania znaku Telewizji Polskiej oraz wizerunku pracowników dział prawny analizuje czy podjąć kroki prawne wobec twórcy strony - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Danuta Holecka, fot. TVPDanuta Holecka, fot. TVP

Domena Pasek-tvp.pl została zarejestrowana 8 lipca na serwerach Nazwa.pl. Na stronie, nazwanej „Generatorem Pasków TVP”, można było wybrać tło z jednym z czterech prowadzących „Wiadomości” TVP1: Danutą Holecką, Michałem Adamczykiem, Krzysztofem Ziemcem i Antonim Trzmielem. Od poniedziałku internauci publikowali własne wersje memów o „Wiadomościach” m.in. w social mediach czy na Wykop.pl. W weekend witryna przestała działać.

Twórca serwisu Patryk Wolak, podpisujący się jako Limera, zrzeka się odpowiedzialności za memy generowane przez użytkowników. - Serwis działa jedynie jako rodzaj edytora graficznego i nie ma na celu obrażania żadnej osoby czy instytucji - podkreśla Wolak, który jednocześnie zachęca do przekazywania mu darowizn za pośrednictwem PayPal.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, witryną zajął się dział prawny Telewizji Polskiej. Prawnicy nadawcy publicznego analizują „Generator Pasków TVP” pod kątem m.in. ochrony dóbr osobistych, wykorzystania logotypu Telewizji Polskiej oraz wykorzystania wizerunku pracowników.

Jeszcze nie zdecydowano, czy TVP podejmie kroki prawne wobec twórcy strony.

Należy zaznaczyć, że w internecie jest mnóstwo prześmiewczych przeróbek pasków TVP Info i „Wiadomości”, ale jak do tej pory Telewizja Polska nie podejmowała żadnych kroków prawnych wobec internautów.

Według danych Nielsen Audience Measurement w czerwcu br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” w TVP1 wynosiła 1,72 mln widzów, a w TVP Info - 323,7 tys.

Dołącz do dyskusji: TVP analizuje kroki prawne wobec twórcy „Generatora pasków”

74 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
Uporządkujmy fakty:
- naruszał prawa do znaku towarowego.
- naruszał prawa do wizerunków.
- umieścił na stronie odnośnik do wpłat na jego konto.

I twierdzi, że jest niewinny bo to nie on tworzył memy...

Idiota czy cwaniak?
Bardziej chyba cwaniak.

TVP, niezależnie od tego jak jest postrzegana, powinna gnoja puścić z torbami.
odpowiedź
User
X
Prawo satyry/karykatury dopuszcza wykorzystanie znakow towarowych, wizerunkow itp.
odpowiedź
User
asd
Prawo satyry/karykatury dopuszcza wykorzystanie znakow towarowych, wizerunkow itp.


Prześlij mi twoje zdjęcie więc, bardzo chętnie dopisze do niego zmyśloną twoją wypowiedź i umieszczę w sieci
odpowiedź