SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mecze reprezentacji piłkarskiej i „M jak miłość” najdroższe w cenniku TVP na wrzesień

Zainteresowani reklamą w TVP marketerzy zapłacą we wrześniu najwięcej za spoty przy transmisjach rozgrywek piłkarskich: spotkaniu Polaków z Włochami w ramach Ligi Narodów i towarzyskim meczu polskiej reprezentacji z Irlandią oraz przy serialu „M jak miłość”.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł KulaArticle

Najdroższy spot przy meczu Liga Narodów Włochy-Polska, który TVP1 będzie transmitować 7 września o godz. 20.30, kosztuje 151 tys. zł (cena netto, bez rabatów, dla spotu 30-sek.). Nieznacznie mniej, bo 138 tys. zł, trzeba zapłacić za emisję reklamy przy towarzyskim spotkaniu naszej reprezentacji z Irlandczykami 11 września. Pozycje w blokach przy obu tych transmisjach Biuro Reklamy TVP będzie sprzedawać w drodze licytacji, której termin poda później.

Reklama przy serialu „Drogi wolności” do 52,3 tys. zł

Spośród seriali emitowanych w telewizyjnej Jedynce najdroższą reklamowo pozycją jest serial „Drogi wolności” emitowany w niedzielny wieczór. Cena za spot wynosi do 52,3 tys. zł. Za reklamę przy „Dziewczynach ze Lwowa” (emisja w sobotni wieczór) trzeba zapłacić do 24,8 tys. zł, a przy „Ojcu Mateuszu” (w czwartki) - 35,2 tys. zł, zaś przy „Leśniczówce” - na 14,8 tys. zł.

We wrześniu TVP1 rozpocznie emisję nowej serii programu „Rolnik szuka żony”. Reklamy przy nim wyceniono na maksymalnie 46,7 tys. zł. Kilkanaście tysięcy zł mniej kosztuje spot przy „Sprawie dla reportera” -  do 32,6 tys. zł.

Różny jest poziom stawek cenowych w blokach przy „Wiadomościach”. W dni powszednie kosztują od 32,1 tys. zł do 38,8 tys. zł, zaś w niedzielę maksymalnie 25 tys. zł. Cena reklamy przy wieczornej prognozie pogody wynosi do 38,8 tys. zł w dni robocze oraz do 53,9 tys. zł w niedzielę,  a przy serwisie sportowym odpowiednio: do 51,4 tys. zł i do 53,3 tys. zł.

Drogie reklamy przy „M jak miłość”

W TVP2 tradycyjnie już najdrożej kosztują reklamy przy serialu „M jak miłość” -  do 88,7 tys. zł. Spoty przy „Barwach szczęściach” wyceniono na maksymalnie 62,8 tys. zł, przy „Na dobre i na złe” - na 55,3 tys. zł, a przy „Na sygnale” -  na 47,8 tys. zł. Na reklamę przy „O mnie się nie martw” trzeba wydać 29,5 tys. zł, a przy serialu „Rodzinka.pl” - 24,7 tys. zł.

We wrześniu na antenie TVP2 debiutuje program „Bake off Junior” - marketerzy zainteresowani obecnością w bloku przy nim zapłacą 24,8 tys. zł za 30-sek. spot. Ci, którzy będą chcieli promować się przy sobotnim muzycznym talent show „Voice of Poland” muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 28,2 tys. zł.

7 i 8 września na antenie TVP2 transmitowany będzie Festiwal Muzyki Tanecznej z Kielc. Spoty w pierwszym dniu kosztują do 25,5 tys. zł, a w drugim dniu – do 32,4 tys. zł.

Z kolei 22 września TVP2 pokaże koncert „Roztańczony Narodowy” - stawka za spot wynosi 31,5 tys. zł.

Biuro Reklamy TVP zamówienia na pakiety KZP przyjmuje do 20 sierpnia. Jest pierwszym biurem reklamy tv, które ogłosiło ceny reklam na wrzesień.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł oraz spadek przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł. Publiczny nadawca osiągnął 0,5 mln zł zysku netto.

W 2016 roku spółka zanotowała spadek wpływów o 6,8 proc. do 1,47 mld zł, wzrost kosztów operacyjnych o 8,2 proc. do 1,65 mln zł oraz 176,7 mln zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mecze reprezentacji piłkarskiej i „M jak miłość” najdroższe w cenniku TVP na wrzesień

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl