SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP chce kupić od TVN prawa do emisji „Trzech kumpli” Ewy Stankiewicz

Telewizja Polska prowadzi negocjacje z Grupą TVN w sprawie nabycia praw do emisji filmu dokumentalnego Ewy Stankiewicz i Anny Ferens pt. „Trzech kumpli” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Dokument „Trzech kumpli” z 2008 roku opowiada o przyjaźni trzech studentów i opozycjonistów - Stanisława Pyjasa, Bronisława Wildsteina oraz Lesława Maleszki, który został później zdemaskowany jako tajny współpracownik SB o pseudonimie Ketman. Miał on współpracować z bezpieką także po tragicznej śmierci Pyjasa.

W filmie „Trzech kumpli” występują m.in. Bronisław Wildstein, Liliana Sonik i Bogusław Sonik, a także Ryszard Terlecki i Andrzej Mietkowski. Po emisji filmu „Gazeta Wyborcza” zakończyła współpracę z Lesławem Maleszką, który publikował na łamach dziennika.

Według informacji portalu Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska zwróciła się do Grupy TVN z propozycją zakupu licencji na emisję dokumentu na swoich antenach. Między nadawcami toczą się obecnie negocjacje w tej sprawie.

Nasze ustalenia potwierdziliśmy w Telewizji Polskiej. - Otrzymaliśmy ofertę z TVN, którą teraz analizujemy - mówi nam osoba z TVP.

Film powstał w 2008 roku, a jego autorkami są dziennikarki Ewa Stankiewicz i Anna Ferens. Producentem „Trzech kumpli” jest TVN. Stankiewicz i Ferens otrzymały za ten dokument m.in. Nagrodę Wolności Słowa SDP oraz Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego, przyznawaną przez Radio ZET.

Przypomnijmy, że Telewizja Polska zleciła realizację pełnometrażowego filmu dokumentalnego o historii „Gazety Wyborczej”. Według ustaleń Wirtualnemedia.pl projekt ten będzie nadzorować Anita Gargas.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP chce kupić od TVN prawa do emisji „Trzech kumpli” Ewy Stankiewicz

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Skandal
Pani dyrektor Ferens kupuje swój film za pieniądze TVP od TVN.... Brawo Panie Kurski!!!!
59 16
odpowiedź
User
Ała
Spójne. Linia widoczna: rozliczać grzechy sprzed 40 lat, tworzyć wrażenie, że wszędzie spiski i agenci. O grzechach glupot dzisiejszych... Cicho, cicho.
56 20
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Skandal !! Żeby jedyna prawdziwa, prawacka, obiektywna TVPiS kupowała coś od lewackiej, gorszego sortu TVN ?? Znacjonalizować TVN, zlikwidować i nadawać na tej częstotliwości jakiś prawacki kanał. Towarzyszu Czabański aktyw partyjny wierzy, że wy znajdziecie na to sposób :D Do dzieł towarzysze :D
35 17
odpowiedź
User
Najwyższa TVP
Już widzę jak władze TVN zgłaszają się do TVP i proponują sprzedaż filmu. Widać, że pan Kurski ma jakąś manie wyższości. Jak widać proponowanie zakupu czegoś to jakaś ujma na honorze. Słabe.
22 13
odpowiedź
User
TS
Pani dyrektor Ferens kupuje swój film za pieniądze TVP od TVN.... Brawo Panie Kurski!!!!
Licencję ma tumanie, TVN, a Ferens - prawa autorskie. Doucz się.
28 16
odpowiedź