SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP chce wejść z telewizją hybrydową do kablówek

Telewizja Polska zabiega o to, by jej serwisy działające w ramach telewizji hybrydowej były dostępna też dla abonentów sieci kablowych. W październiku br. publiczny nadawca podpisze list intencyjny z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej.

Jak informuje Wirtualnemedia.pl Wiesław Łodzikowski, dyrektor ośrodka TVP Technologie, dokument, który mają podpisać prezes TVP Juliusz Braun i prezes PIKE Jerzy Straszewski, ma dotyczyć wdrażania w sieciach kablowych Regionalnego Systemu Ostrzegania. To inicjatywa Telewizji Polskiej polegająca na wykorzystaniu usług cyfrowych w celu powiadamiania ludności o zdarzeniach ważnych dla bezpieczeństwa powszechnego, ochrony życia, zdrowia i mienia mieszkańców (więcej na ten temat).

Komunikaty w ramach Regionalnego Systemu Ostrzegania są rozpowszechniane za pomocą napisów wyświetlanych w kanale TVP Regionalna, w telegazecie, w serwisach internetowych czy przez sms-y, a także na Platformie Hybrydowej TVP. Jest ona dostępna na kanałach Telewizji Polskiej nadawanych za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej. Pilotażowo System wdrożono w 2013 roku w woj. lubuskim, a na mocy umowy TVP z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji jest on etapowo rozszerzany na całą Polskę.

Telewizja Polska liczy, że dzięki uruchomieniu RSO w sieciach kablowych, jej cała oferta funkcjonująca w ramach telewizji hybrydowej również stanie się dostępna dla abonentów tych operatorów. W TVP usłyszeć można, że obecnie kablówki nie pozwalają swoim klientom na odbiór sygnału Platformy Hybrydowej, bo pozwala ona na korzystanie z oferty wideo na żądanie. A operatorzy oferują swoje własne serwisy VoD, gdzie dostęp do produkcji TVP bywa płatny.

Platforma Hybrydowa TVP ruszyła w czerwcu 2012 r. Obecnie składa się z 17 serwisów tematycznych, w tym biblioteki VoD i aplikacji głównej - Huba. Na Platformie umieszczane są okazjonalnie kanały na żądanie poświęcone istotnym wydarzeniom. Obecnie z serwisów HbbTV dostarczanych przez TVP korzysta ponad 540 tys. widzów miesięcznie, którzy generują prawie 46 mln odsłon.

Dołącz do dyskusji: TVP chce wejść z telewizją hybrydową do kablówek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl