SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP: debata prezydencka odbędzie się dzisiaj wieczorem w Końskich

Przewidziana prawem debata prezydencka, organizowana przez TVP, odbędzie się w poniedziałek wieczorem w Końskich - podkreśliło Centrum Informacji TVP. Powołując się na rozporządzenie KRRiT dodało, że "niezgłoszenie się kandydata na prezydenta w wyznaczonym terminie oznacza rezygnację z udziału w debacie".

Article

Sztaby obu kandydatów startujących w drugiej turze wyborów prezydenckich, zaplanowanej na 12 lipca, nie porozumiały się dotąd co do formuły debaty, w której Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zgodziliby się wziąć udział. Sztabowcy prezydenta Dudy zapowiadają jego udział w debacie organizowanej przez TVP w Końskich, w której nie chce wziąć udziału kandydat KO. Z kolei Rafał Trzaskowski zaprosił Dudę na "Arenę prezydencką", czyli debatę organizowaną w poniedziałek w Lesznie. Propozycję tę sztab PiS ocenił jako "niepoważną". W poniedziałek mają zatem odbyć się dwie debaty prezydenckie - w Końskich z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i w Lesznie, w której będzie uczestniczył Rafał Trzaskowski.

W związku z zaproszeniem do udziału w "Arenie prezydenckiej" Centrum Informacji TVP opublikowało na swojej stronie internetowej komunikat, w którym stwierdziło, że "przewidziana prawem i oczekiwana przez miliony Polaków debata prezydencka, organizowana przez TVP, zgodnie z kodeksem wyborczym i rozporządzeniem KRRiT, odbędzie się w Końskich w dniu 6 lipca o godzinie 21.00".

Czytaj także: Startuje Huawei Next-Image Awards 2020, nagrody po 10 tys. dolarów

Telewizja Polska dodała, że zainteresowane strony zostały o tym powiadomione "w określonym w rozporządzeniu KRRiT terminie". "Jednocześnie w związku z notorycznie manifestowaną przez pana Rafała Trzaskowskiego niestabilnością poglądów lub stanu pamięci Telewizja Polska przypomina, że zgodnie z Rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 6 lipca 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania debat przez Telewizję Polską Spółkę Akcyjną, niezgłoszenie się kandydata w wyborach na prezydenta Rzeczypospolitej w wyznaczonym terminie oznacza rezygnację z udziału w debacie. Telewizja Polska będzie realizować swoje misyjne obowiązki przewidziane prawem" - napisano w komunikacie.

W I turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 28 czerwca Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 30,46 proc. Frekwencja wyniosła 64,51 proc.

Debata odbędzie się w poniedziałek o godz. 21.00 w dwóch, zbudowanych specjalnie studiach. Publiczność nie będzie miała kontaktu ani z kandydatami, ani prowadzącym. Pytania zada publiczność poprzez wideokomunikatory. Moderatorem dyskusji będzie dziennikarz TVP Michał Adamczyk.

Swoją wspólną debatę przygotowywały też redakcje TVN, Onetu i WP, ale odwołano ją, bo nie chciał w niej wystąpić prezydent Andrzej Duda. W porze jej planowanej emisji pokazano wywiad z Rafałem Trzaskowskim.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP: debata prezydencka odbędzie się dzisiaj wieczorem w Końskich

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kraku
Debata jezt wtedy, kiedy strony „debatują”. W kuwizji będzie transmisja z wiecu partyjnego.
7 2
odpowiedź
User
fdfd
Żałosny spektakl PiSuaru
0 0
odpowiedź