SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP i rząd włączają Warszawę do Regionalnego Systemu Ostrzegania

W poniedziałek podpisano list intencyjny pomiędzy Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji oraz Telewizją Polską a prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz w sprawie włączenia Warszawy do projektu Regionalnego Systemu Ostrzegania.

Article

Do tej pory Regionalny System Ostrzegania funkcjonował na szczeblu wojewódzkim. System rozbudowywany jest o nowe funkcjonalności i kanały dotarcia do obywatela.

- Dzięki RSO będzie dostępnych więcej ważnych i potrzebnych informacji dla mieszkańców Warszawy i turystów odwiedzających stolicę. Aplikacja RSO Warszawa ułatwi bezpieczne i bezkolizyjne poruszanie się po stolicy zwykłemu obywatelowi - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

List intencyjny pomiędzy ministrem Andrzejem Halickim oraz Telewizją Polską, którą reprezentował dyrektor TVP Technologie Wiesław Łodzikowski, a Hanną Gronkiewicz-Waltz został podpisany w poniedziałek w Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Regionalny System Ostrzegania to projekt, który powstał z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Telewizją Polską. Umożliwia ona powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach za pomocą stron internetowych urzędów, poprzez sygnał kanałów TVP w telewizji naziemnej (komunikaty wyświetlane są jako napisy w systemie DVB oraz w telegazecie tych stacji), a także poprzez aplikacje mobilne i sms-y.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP i rząd włączają Warszawę do Regionalnego Systemu Ostrzegania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl