SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Info zmienia ramówkę: „Cztery strony”, „24 minuty”, „5x5” i „Puls Polski” później, „To jest temat” zamiast „Extra świat”

Od początku czerwca magazyny „Cztery strony”, „24 minuty” i „5x5” będą emitowane w TVP Info o nieco późniejszych godzinach niż dotychczas, „Panorama info” - po południu zamiast wieczorem, a „Puls Polski” - odwrotnie. Z ramówki znika „Extra świat”, który zostanie zastąpiony przez „To jest temat”.

studio TVP Info, fot. tvpArticle

Cykle wywiadów „Cztery strony” i „24 minuty” zostaną przesunięte o 30 minut - z godz. 18:00 na 18:30. Tym samym pierwszy program wróci na godz., o której był pokazywany do połowy marca br. Emitowane w poniedziałki „24 minuty” prowadzi Krzysztof Skowroński, a gospodarzami pokazywanych od wtorku do piątku „Czterech stron” w poszczególne dni są Weronika Kostrzewa (z domu Zaguła), Krzysztof Świątek, Wojciech Mucha i Piotr Pałka (ten ostatni prowadzi program od początku kwietnia br., Kostrzewa i Mucha zadebiutowali w tej roli na przełomie ub. i br.).

Magazyn biznesowy Jacka Łęskiego „5x5”, pokazywany od marca w poniedziałki, zostanie przesunięty z godz. 18:45 na 19:20.

Z kolei „Panorama dnia” od początku czerwca będzie pokazywana o godz. 16:30, a nie jak poprzednio o 23:00. Jak już informowaliśmy, na 23:00 został przesunięty „Info wieczór”, a jego miejsce w paśmie po godz. 21 zajmie nowy program „Nie da się ukryć” prowadzony przez Ewę Bugałę (będzie nadawany codziennie o 21:10). Natomiast o 21:00 będzie można oglądać fleszowe, trwające niecałe 10 minut wydanie „Info wieczoru”.

Z pasma popołudniowego do wieczornego przejdzie „Puls Polski”, obecny na antenie od wtorku do piątku. Dotychczas magazyn można było oglądać o godz. 16:30, a od czwartku będzie pokazywany o 23:35, także w poniedziałki.

Do ramówki TVP Info wraca program interwencyjny „To jest temat”, który zniknął z niej z końcem lutego br. (wcześniej był pokazywany od poniedziałku do piątku o godz. 18:00). Zastąpił go „Temat dnia” o godz. 18:30. Teraz „To jest temat” będzie można oglądać o godz. 17:32, w miejsce magazynu „Extra świat”, który nie będzie już emitowany.

Tym samym z anteny TVP Info znika kolejny program o tematyce zagranicznej („Extra świat” był pokazywany od marca ub.r.). Z końcem br. stacja zrezygnowała ze „Studia świat” (a także „Info kraju”). Nadal emitowane natomiast będą w sobotę magazyny „Wszystkie strony świata” (o 11:30) i „Na czym świat stoi” (o 18:30).

Roszady w kierownictwie i redakcja TVP Info

Na początku maja dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został Klaudiusz Pobudzin, zastąpił odwołanego Piotra Lichotę. Natomiast funkcję wicedyrektora TAI odpowiedzialnego za TVP Info objął Piotr Chęcińki.

W ostatnich miesiącach ze stacją pożegnało się kilkoro dziennikarzy prowadzących programy: Piotr Chęcińki (w „Info wieczorze” z początkiem maja zastąpił go Łukasz Sobolewski), Marta Budzyńska-Giersz (przeszła do Polsat News) i Magdalena Foremska.

Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 228,2 tys. widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,48 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info zmienia ramówkę: „Cztery strony”, „24 minuty”, „5x5” i „Puls Polski” później, „To jest temat” zamiast „Extra świat”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
TVP Info cały czas zmienia ramówkę i kopiuje formaty kolejnych programów z TVN24, zmieniając jedynie linię polityczną, tak aby zrobić dobrze władzy.
odpowiedź
User
widz
Tak, to prawda.. słabe TVP Info dosłownie wszystko ściąga i kopiuje od TVN 24 i tak bez WSTYDU -przecież widzowie to widzą i dlatego oglądają TVN24.
odpowiedź
User
Ała
Kopia TVN24 dla osób bez dostępu do oryginału.
odpowiedź