SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W TVP Info nowy program o tematyce międzynarodowej

Telewizja Agencja Informacyjna ruszyła w weekend z nowym programem o tematyce międzynarodowej: „Czym żyje świat”. Nadawany jest codziennie w TVP Info i TVP Polonia, prowadzącymi są Karol Gnat, Agnieszka Oszczyk i Robert El Gendy.

Article

Nowy magazyn, produkowany przez TAI, zawiera m.in. informacje z Europy, ale także i ze świata, ciekawostki i krótkie analizy. Audycja nadawana jest codziennie: od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, w sobotę o godz. 16:30, zaś w niedziele o 12:00. Ma trójkę gospodarzy, prowadzących program na zmianę.

Są nimi: Karol Gnat, Agnieszka Oszczyk i Robert El Gendy. Magazyn "Czym żyje świat" trwa kilkanaście minut. El Gendy - do niedawna prowadzący „Pytanie na śniadanie”, dołączył go gospodarzy porannych wydań „Panoramy” nadawanych w ramach porannego magazynu TVP2.

To drugi już program o tematyce międzynarodowej, uruchomiony w ostatnich tygodniach przez TAI. Od października TVP Info realizuje na swojej antenie trzyminutowe łączenia z reporterami, przebywającymi w krajach bałtyckich. Nadawane są one w dni powszednie tuż przed „Wiadomościami”, przygotowują je specjalnie oddelegowani reporterzy. Wejścia na żywo realizowane są w dni powszednie, tuż przed „Wiadomościami”. Relacje z Rygi nadaje reporterka Inese Sulzanka, z Wilna – Aldona Połońska i Agata Dorotko. W Estonii na razie nie ma stałego korespondenta.

Średni dobowy udział TVP Info w pierwszym półroczu br. wyniósł 5,58 proc. (po wzroście o 51,63 proc. względem pierwszego półrocza ub.r.). Informacyjny kanał TVP chętniej oglądają mężczyźni niż kobiety. Wśród widowni stacji dominują osoby starsze, emeryci i mieszkańcy wsi, lecz zauważalny jest wzrost udziału osób o wysokich dochodach.

Dołącz do dyskusji: W TVP Info nowy program o tematyce międzynarodowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl