SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Info po zarzucie cenzury zamieściło cały wywiad z rzecznikiem szefa policji

Na portalu TVP.info zapis środowego wydania „Minęła 8” zamieszczono bez ostatnich trzech wywiadów w programie, m.in. z insp. Mariuszem Ciarką, rzecznikiem komendanta głównego policji. NSZZ Policjantów zarzucił stacji cenzurę. Po południu na portalu pojawiło się nagranie całej rozmowy z Ciarką.

Inspektor Mariusz Ciarka w "Minęła 8" (screen z TVP.info)Article

Rozmowa z insp. Mariuszem Ciarką była w środę trzecim w kolejności wywiadem w paśmie „Minęła 8”, które nadawane jest w TVP Info od poniedziałku do piątku w godz. 8-10. Pierwsze dwa wywiady były z politykami, a po rozmowie z Ciarką pokazano jeszcze dwa: z posłem i publicystami.

Zapis całego odcinka programu zamieszczony na portalu TVP.info urywał się po dwóch wywiadach. Osobno opublikowano trwający ok. 4 minut fragment rozmowy z insp. Ciarką.

Zwrócono na to uwagę w tekście, który w godzinach południowych pojawił się na stronie NSZZ Policjantów. Podkreślono, że prowadzący „Minęła 8” Adrian Klarenbach rozmawiał z rzecznikiem komendanta głównego policji nie tylko o wysokim zaufaniu społecznym do tej formacji oraz kwestiach bezpieczeństwa, lecz także o proteście policjantów. Inspektor Ciarka zapytany o zarobki funkcjonariuszy, zaznaczył że w akcji protestacyjnej chodzi m.in. o wywalczenie podwyżek, co rozumieją zarówno szef policji, jak też minister spraw wewnętrznych i administracji. Dodał, że osiągnięcie porozumienia w tej sprawie jest kwestią dni, a Adrian Klarenbach zgodził się, że za narażanie życia w czasie służby policjanci powinni być lepiej wynagradzani.

Według NSZZ Policjantów brak tego fragmentu rozmowy świadczy o tym, że TVP Info ją ocenzurowało. - Mamy tu do czynienia z przykładem niedopuszczalnej w dziennikarstwie ingerencji - czyjej? Możemy się tylko domyślać. Wywiad cenzurowano w pośpiechu, bo nawet nie zadbano o to, aby znalazło się na końcu zwyczajowe podziękowanie redaktora dla swojego gościa… Nagranie urywa się w trakcie wypowiedzi insp. Mariusza Ciarki - stwierdzono w tekście na stronie związku zawodowego.

Po południu przesłaliśmy pytania w tej sprawie do centrum informacji Telewizji Polskiej, na razie nie dostaliśmy odpowiedzi. Natomiast późnym popołudniem środowe wydanie „Minęła 8”, w tym wywiad z insp. Mariuszem Ciarką, pojawiły się w całości na portalu TVP.info.

Fragment rozmowy z rzecznikiem szefa policji o zarobkach akcji protestacyjnej opublikowano też na twitterowym profilu stacji.

Według danych Nielsen Audience Measurement w sierpniu br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 194 228 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,49 proc.

Natomiast serwisy internetowe Telewizji Polskiej (na czele z TVP.pl i TVP.info) w sierpniu br. zanotowały 5,15 mln realnych użytkowników, 57,31 mln odsłon oraz godzinę i 45 minut średniego czasu korzystania przez odwiedzającego (według badania Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Info po zarzucie cenzury zamieściło cały wywiad z rzecznikiem szefa policji

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PIS = PZPR
Kolejna cenzura w TVPiS
odpowiedź
User
099max
Co z tego że pojawiło się w platformie TVP.info taam publika jest zdecydowanie mniejsza niż w TV i nie wszyscy dotrą do tego programu. Zlikwidowali cenzurę na Mysiej 5 przeniosła się Pl. Powstańców Warszawy 7 :-))
odpowiedź
User
Uchę
"Zwyczajowe podziękowanie za rozmowę" nie powinno podlegać emisji, a jego pokazanie to oznaka braku profesjonalizmu. Wyobraźcie sobie wiadomości albo sondę uliczną, w której dziennikarz dziękuje każdemu rozmówcy.

Ps. Co do meritum: zgoda :)
odpowiedź