SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Info nadaje już z nowego studia. Wróciły paski informacyjne. Kiedy powrót do budynku TAI?

Od piątku stacja TVP Info nadaje z nowego studia. Wróciły także paski informacyjne, ale pozbawione komentarza. - Nie ma decyzji w sprawie powrotu na Plac Powstańców - mówi Wirtualnemedia.pl Paweł Moskalewicz, szef TVP Info. 
 

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

Kilka dni temu szef TVP Info zapowiadał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że nastąpi przeniesienie stacji do nowego studia. - Mogę jedynie powiedzieć, że do tej pory pracowaliśmy w studiu wirtualnym na green boksie. To nowe to normalne, rzeczywiste studio z całą scenografią i wyposażeniem - tłumaczył Moskalewicz. 

TVP Info z innym studiem

Od piątkowego poranka widzowie mogą oglądać TVP Info w innej scenerii. Nowe pomieszczenie to większe możliwości dla dziennikarzy. Są interaktywne ekrany oraz stół, przy którym zasiadają prowadzący oraz prezenter informacji. Pojawił się także interaktywny panel, na którym widać podgląd z pracy newsroomu TVP Info. Tam tez pokazywane są wejścia reporterów na żywo. Nowe studio jest kolorach czarno-biało-granatowych.

Od momentu wznowienia TVP Info 29 grudnia ub.r. brakowało pasków, które w poprzednich latach wywoływały wiele kontrowersji. W piątek paski wróciły, zawierają krótkie informacje pozbawione komentarza.

- Scenografia oparta jest o ścianę LED-ową. Dzięki użyciu kamer robotycznych zoptymalizujemy koszty produkcji, nastąpi standaryzacja realizacji i wyeliminujemy błędy ludzkie – mówi Ziemowit Jagodziński, zastępca dyrektora ds. technologii i postprodukcji w TVP, cytowany przez stronę tvp.info.

Zanim doszło do ostatnich zmian w mediach publicznych programy informacyjne TVP oraz kanał TVP Info były nadawane w budynku Telewizyjnej Agencji Informacyjnej na Placu Powstańców. To miejsce pozostawało jednak w ostatnim czasie okupowane. Z tego powodu TVP Info po powrocie do nadawania jest tworzone w budynku przy Woronicza.

Kiedy TVP Info wróci do budynku TAI?

W ostatnią niedzielę informowaliśmy, że były szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michał Adamczyk oraz jego zastępcy Marcin Tulicki i Samuel Pereira po prawie miesiącu opuścili budynek TVP przy pl. Powstańców Warszawy. - To trudny moment dla wolnych mediów. Chcę zapewnić, że walka o wolność i praworządność trwa - powiedział Adamczyk. 

Czy wiadomo, kiedy nastąpi powrót TVP Info do dawnej siedziby? - Odpaliliśmy właśnie nowe, wielofunkcyjne studio, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Dotychczas w tym miejscu było TVP World. Nie wiemy, kiedy nastąpi powrót TVP Info na Plac Powstańców, nie ma w tej sprawie decyzji - mówi dziś portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Moskalewicz.

Nowe studio daje TVP Info także nowe możliwości ramówkowe. Od piątku codziennie zamiast programu „Publicystyka TVP Info” będą dwie wieczorne 15-minutowe rozmowy o 20:30 i 21:30, przedzielone serwisem informacyjnym „Info Wieczór”.

Nowości w ramówce TVP Info

W piątek także zadebiutuje codzienny magazyn „Oko na Świat” o sprawach międzynarodowych o godzinie 23:00. Jego prowadzącym będzie Ernest Zozuń z Radia 357, były dziennikarz Polskiego Radia.

Z kolei od niedziele widzowie będą mogli zobaczyć od 10:30 godzinny program „Redakcja”. - To będzie pogram publicystyczny prowadzony przez Pawła Płuskę. Będzie on zapraszał co tydzień czterech komentatorów, publicystów, redaktorów naczelnych i komentował z nimi najważniejsze wydarzenia polityczne tygodnia - mówił nam wcześniej Paweł Moskalewicz. 

Po 17 dniach po wznowieniu nadawania kanał TVP Info miał średnio 1,45 proc. udziału. Stacja zanotowały ogromny spadek oglądalności względem poprzedzającego okresu długofalowego, ale w ostatnich dniach jej wyniki rosną. Wyraźnie wyższe wyniki od czołowego newsowego kanału TVP notuje prawicowa Telewizja Republika - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. 

Czytaj także: W TV Republika plansza Wedla o mowie nienawiści. Sakiewicz: to krytyka obozu rządzącego

Czytaj także: Reporterka TVP Info odsunięta od relacjonowania wizyt Andrzeja Dudy

Czytaj także: 546 tys. widzów ogląda „Panoramę” w nowej odsłonie w TVP

Dołącz do dyskusji: TVP Info nadaje już z nowego studia. Wróciły paski informacyjne. Kiedy powrót do budynku TAI?

48 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nik
Chcemy wracać na Plac!
odpowiedź
User
Ja
Trochę zerkam na to tvp info i narazie nie bardzo mi się podoba. To studio nowe też jakieś bez szału. Te identy też jakieś takie nudnawe. Zróbcie coś na wzór BBC np z odliczaniem czasu przed każdymi informacjami no i zróbcie coś by było bardziej dynamicznie. Przydałaby się też debata z politykami codziennie na wzór forum dawnego. Eksperci ok ale ile mozna słuchać ekspertów to się nie sprzedaje.
odpowiedź
User
Mikołaj
Przecież na Placu mialo być lada dzień ofpdlane jakieś nowe studio w które inwestowali jeszcze od czasu Kurskiego. O ck chodzi? Przecież na Woronicza nie ma warunków aby zmienić csla sferę redakcyjna
odpowiedź