SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Płuska poprowadzi program „Redakcja" w TVP Info, Ernest Zozuń - „Oko na świat"

Od niedzieli co tydzień TVP Info będzie oferować widzom program prowadzony przez Pawła Płuskę, szefa serwisu „19.30”. Z kolei prowadzącym nowego programu „Oko na świat” będzie Ernest Zozuń z Radia 357.

Paweł Płuska, fot. screen z TVN24Paweł Płuska, fot. screen z TVN24

W ramówce TVP Info na niedzielę pojawił się o godzinie 10:30 nowy program o nazwie „Redakcja”. 

- To będzie pogram publicystyczny prowadzony przez Pawła Płuskę. Będzie on zapraszał co tydzień czterech komentatorów, publicystów, redaktorów naczelnych i komentował z nimi najważniejsze wydarzenia polityczne tygodnia. Audycja potrwa godzinę - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Moskalewicz, szef TVP Info.

Poprzednio przez lata TVP Info w niedziele o godz. 9:50 emitowało magazyn „Woronicza 17”, w którym gościli politycy z najważniejszych ugrupowań i kancelarii prezydenta, a gospodarzami w ostatnim okresie byli Miłosz Kłeczek i Adrian Klarenbach.

CZYTAJ TEŻ: Olimpia Górska i Grzegorz Nawrocki w TVP Info

Podobne magazyny w niedziele są w ramówkach innych kanałów informacyjnych. TVN24 pokazuje o godz. 10:45 „Kawę na ławę” z politykami, a o 11:55 „Lożę prasową” z udziałem publicystów, z kolei Polsat News o godz. 9:55 „Śniadanie Rymanowskiego” z politykami, a o 11:45 „Cztery strony prasy” z publicystami.

Paweł Płuska szefem „19.30”

Paweł Płuska w drygiej połowie grudnia został szefem „19.30” - nowego programu informacyjnego TVP1, który zastąpił dotychczasowe „Wiadomości”. Poprzednio pracował przez kilkanaście lat jako reporter “Faktów” TVN, a wcześniej dziennikarz TVN24. - Paweł zaczyna pracę jako szef w skrajnie trudnych warunkach - podkreślał w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Adam Pieczyński, który przez 18 lat kierował TVN24 i „Faktami” (odszedł pod koniec 2019 roku). 

Dziennikarze „19:30” opowiadali nam o kulisach tworzenia pierwszych wydań programu. „Stres jest ekstremalny. Nawet Paweł Płuska nie krył wzruszenia. Był tak zestresowany, że musiał odreagować i wzruszył się na kolegium po pierwszym wydaniu”, „Czujemy się jak na placu boju”, „To był w ogóle cud, że pierwsze wydanie ukazało się” - słyszeliśmy od Witolda Tabaki, Mateusza Lachowskiego i Sandry Meunier. 

To nie koniec zmian w TVP Info. Jak informowaliśmy kilka dni temu, redakcja przenosi się do nowego studia na Woronicza, a w związku z tym nastąpią także modyfikacje w wieczornej ramówce stacji. Zamiast programu „Publicystyka TVP Info” będą dwie rozmowy przedzielone serwisem informacyjnym „Info Wieczór”, a do tego pojawi się codziennie magazyn „Oko na Świat” o sprawach międzynarodowych o godzinie 23:00. Zmiany ramówkowe wejdą od piątku.

Ernest Zozuń w TVP Info

Prowadzącym „Oko na świat” w TVP Info będzie natomiast Ernest Zozuń, dziennikarz Radia 357. - Potwierdzam - mówi Zozuń w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. A co z pracą radiową? - Jeszcze nie podjąłem decyzji. Do końca miesiąca jestem w radiu na urlopie. Są jeszcze inne kwestie i propozycje, zatem w najbliższych tygodniach będzie rozstrzygało się, czy zostanę w Radiu 357 czy nie - tłumaczy.

- W ostatnich tygodniach otrzymałem propozycję prowadzenia programu “Oko na świat” w TVP Info. Pojawiają się także inne propozycje pracy w mediach publicznych. W najbliższych dniach zatem podejmował będę decyzje, na jakich falach zobaczę i usłyszę się z Państwem. Zapewniam, że Państwo, Słuchacze Radia 357, o tych decyzjach dowiedzą się jako pierwsi - przekazał Zozuń w komunikacie dla patronów rozgłośni.

Wcześniej przez ponad 20 lat Ernest Zozuń pracował w Polskim Radiu. Był tam też szefem  związku zawodowego dziennikarzy, a więc zajmował tzw. stanowisko chronione. Mimo to w listopadzie 2020 roku Polskie Radio zwolniło go dyscyplinarnie, a Zozuń zdecydował się pozwać publicznego nadawcę. 

Na początku grudnia 2020 Ernest Zozuń dołączył do zespołu Radia 357. Na początku stycznia stacja zaczęła stałą emisję, Zozuń prowadzi audycję o polityce zagranicznej. Nie wiadomo jeszcze, kto oprócz niego będzie prowadził “Oko na świat”.

Czytaj także: Płacąc za kablówkę finansujemy TV Republika? Znawcy płatnej telewizji wyjaśniają

TVP Info przeniesie się do innego studia

Publicystykę wieczorną prowadzili dotąd w TVP Info Jarosław Kulczycki (szef nowej „Panoramy” TVP2), Maciej Zakrocki i Wojciech Szeląg, a poranną m.in. Karolina Opolska i Witold Tabaka, reporter „19.30". 

Wśród prowadzących serwisy czy poranki w odnowionej TVP Info dotąd pojawili się też Zbigniew Łuczyński i Joanna Dunikowska-Paź, który poprowadzą też „19.30”, Piotr Jędrzejek (gospodarz “Panoramy”), a także m.in. Justyna Śliwowska-Mróz, Dominika Komarnicka, Michał Adamiuk, Rafał Skórski, Adam Kisiołek, Wioleta Wramba czy związany od lat z TVP Sport Maciej Jabłoński. 

Czytaj także: Wrócił serwis tvp.info. Materiały przeszły weryfikację

Zmiany ramówkowe mają związek z przenosinami redakcji TVP Info do innego studia, ale nadal w budynku przy Woronicza. - Mogę jedynie powiedzieć, że do tej pory pracowaliśmy w studiu wirtualnym na green boksie. To nowe to normalne, rzeczywiste studio z całą scenografią i wyposażeniem - tłumaczy Moskalewicz.

Nie ma jeszcze decyzji, czy i kiedy redakcja TVP Info przeniesie się do budynku przy Placu Powstańców, gdzie w ostatnich latach produkowane były programy informacyjne TVP. W niedzielę informowaliśmy, że były szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michał Adamczyk oraz jego zastępcy Marcin Tulicki i Samuel Pereira po prawie miesiącu opuścili budynek TVP przy pl. Powstańców Warszawy. - To trudny moment dla wolnych mediów. Chcę zapewnić, że walka o wolność i praworządność trwa - powiedział Adamczyk.

Czytaj także: Chaos i zwolnienia w portalu TVP Info

Po pierwszym tygodniu po wznowieniu nadawania kanał TVP Info miał średnio 1,12 proc. udziału w rynku telewizyjnym. Stacja zanotowały duży spadek oglądalności, ale od początku stycznia jej widownia lekko idzie w górę. Ogromny wzrost zamian zanotowała TV Republika, która ma 2,5-krotnie wyższą oglądalność od newsowego kanału TVP - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. 

Dołącz do dyskusji: Paweł Płuska poprowadzi program „Redakcja" w TVP Info, Ernest Zozuń - „Oko na świat"

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
andzej
tu tez woda będzie tak czysta jak w 19.30?:-)
odpowiedź
User
tupeciarze nie ma co
żeby udawać że się robi niezależne media, które dzień (bo w nocy jeszcze nie ma) w dzień walą message lewacko-liberalnej agendy i niby w założeniu urabiać opinie publiczną, tylko właściwie kto ma ten badziew oglądać, bo centrolew ma tvn24 więc po co jeszcze jedna
odpowiedź
User
Pawel
W niedziele polecam program W PUNKT o 09.06 z politykami w TV Republika.
odpowiedź